Сè за лотаријата Депозит бонус во 2024

Платформите за онлајн коцкање користат бонуси за депозит за да привлечат нови играчи да се приклучат на нивните страници и да ги задржат редовните да играат подолго. Има совршена деловна смисла од перспектива на лотарии. Повеќето луѓе ги губат парите што ги уделат на онлајн лотарии, така што овие оператори добиваат многу повеќе од играчите преку нивните депозити.

Очигледно, тоа не значи дека бонусот на лотаријата има негативни аспекти или дека не треба да се земе предвид. Тајната е да знаете како ефективно да ги користите најдобрите лотарии за бонус за депозит. Ова може да се постигне само со разбирање како функционираат бонусите за депозит. Еве каде оваа страница е од суштинско значење.

Сè за лотаријата Депозит бонус во 2024
Сè што треба да знаете за бонусите за депозит на лотарија

Сè што треба да знаете за бонусите за депозит на лотарија

Лото-страниците нудат примамливи бонуси за добредојде да ги намами клиентите. За да ги задржат играчите заинтересирани, тие може редовно да даваат бонуси за повторно вчитување или други специјални понуди. Достапни се многу промоции, но најчест е бонусот за депозит. Името варира помеѓу страниците, но сите тие работат на ист начин, како што се бонуси за пријавување или бонуси за добредојде.

Понудата каде веб-локацијата на лотаријата одговара на одреден дел од депозитот на играчот се нарекува бонус за депозит. Многу лотарии со бонуси за депозит даваат 100% бонус за совпаѓање до 500 долари.

Тоа значи дека играчот добива бонус еквивалент на нивниот првичен депозит, на пр., дополнителни 300 долари ако купи лото тикети во вредност од 300 долари. Ако друг играч депонира 600 УСД, ќе добие 500 УСД како бонус бидејќи е ограничен на тој максимален износ.

Сè што треба да знаете за бонусите за депозит на лотарија
Како да користите бонус за депозит на лото

Како да користите бонус за депозит на лото

Иако може да изгледа невозможно, многу играчи со мало искуство забораваат или не знаат како да ги бараат своите подароци за добредојде, кои често се придружени со бонус за депозит. Во реалноста, разликата помеѓу освојување џекпот и заминување со празни раце може да биде само неколку дополнителни долари на нечија сметка.

Играчите на онлајн лото мора да ја зграпчат секоја понуда, без разлика колку е мала, за да направат прв старт пред да стават облог. Бонусите за совпаѓање често се во пакетот за добредојде и никој никогаш не жали што ги земал.

Бонусот за депозит на лотарија е јасна поволност и не треба да има никаков проблем да го барате. Но, постојат клучни чекори што играчите на лото мора да ги преземат за да го добијат овој бонус за онлајн лотарија.

 1. Отворете сметка со страницата за лотарија
 2. Одете во делот „Купи билети за лото“
 3. Изберете „Депозит пари“ и претпочитаниот начин на плаќање
 4. Ако бонусот за депозит не е автоматски, штиклирајте го копчето „Одлуи се“
 5. Пополнете го износот за додавање на сметката плус бонус кодот, доколку го има
 6. Потврдете ја трансакцијата

Во зависност од начинот на плаќање, парите треба да се појават на сметката на лото во рок од неколку минути. Толку им е потребно на играчите за да ги добијат парите од бонус во нивната банка и да почнат да играат лото игри.

Како да користите бонус за депозит на лото
Работи на кои треба да внимавате во бонус за депозит на лотарија

Работи на кои треба да внимавате во бонус за депозит на лотарија

Лото играчите треба да го разберат тоа онлајн лотарии не се добротворни организации. Посебните одредби и услови мора да се следат до писмо. Љубителите на бонус за депозит мора да се придржуваат до периодот на превртување и важност. Постојат барања за превртување или обложување за да ги натераат играчите да ги трошат парите од бонусот пред да ги уплатат.

Играчите го имаат последниот збор за тоа што го прави привлечен бонусот за депозит на лотарија. Повеќето од овие понуди се валидни на првиот депозит, но некои локации за лото може да го поделат на следните две или три депозити.

Неопходно е да се знае дека никој не може директно да го искешира бонус од онлајн лотарија. Играчите ги искажуваат добивките само откако ќе се обложуваат со парите од бонусот и ќе ги исполнат сите услови. Овие понуди се сметаат за нелепливи или парични бонуси. Понекогаш, добивките од бонус може да не се исплатат.

Ова се однесува на лепливи/непарични/само за играње бонуси. Кога играчот ќе ги добие парите од бонус, мора да игра со нив додека не го изгуби или не е подготвен да се повлече. Освоените пари остануваат на страницата за лото само за коцкање. Повеќето играчи избегнуваат лепливи бонуси поради оваа причина.

Работи на кои треба да внимавате во бонус за депозит на лотарија
Совети за бонус за депозит на лотарија

Совети за бонус за депозит на лотарија

Некои бонуси за депозит се еднократни понуди кои можат да ја променат играта на играчот доколку сакаат да ги зграпчат. Некои значајни зделки треба да се бараат пред другите играчи. Исто така, важно е да се користи точниот бонус во вистинско време. Лошиот тајминг може да доведе до дисквалификација. Бонусите за онлајн лотарија мора да се користат според моменталниот статус на играчот.

Оние кои штотуку се приклучуваат на страницата за лото треба да ги користат понудите за добредојде, а не бонусите за повторно вчитување. Некои нови обложувачи грешат да ги бараат наградите за повторно вчитување за да соберат повеќе пари. Сепак, овие понуди се погодни за денови кога играчот имал лош тек и треба да ја продолжи играта со депонирање готовина.

Совети за бонус за депозит на лотарија
Разбирање на условите за бонус за депозит

Разбирање на условите за бонус за депозит

Барањата за обложување или играње се основните упатства што секој играч мора да ги знае пред да игра лотарии со бонус за депозит. Тие се однесуваат на бројот на пати кога некој мора да игра преку нивниот прв бонус за депозит пред да го претвори во вистинска готовина. Тука доаѓаат недоразбирањата, но еден пример може да помогне да се расчисти концептот.

На пример, бонус за депозит кој одговара на 100% има услов за обложување 30 пати. Ова се разликува од локација до локација.

Играчот депонира 50 долари и добива бонус од 50 долари. Ова го прави 100 долари, достапен за обложување. 30x проигрување значи дека играчот мора да се обложи со $100 најмалку 30 пати пред да може да повлече какви било добивки. Тоа е еквивалентно на облози во вредност од 3000 долари.

Некои локации за лотарија бараат од учесниците да играат само со парите од бонус одреден број пати. Користејќи го примерот погоре, играчите мора да ги обложуваат 50 долари 30 пати. Значи, тие треба да се обложат најмалку 1.500 долари пред да се уплатат.

Другиот клучен аспект на барањата за обложување се однесува на дозволените игри. Многу лотарии исклучуваат одредени игри од бонусот за депозит. Исто така, вообичаено е некои игри да имаат поголеми можности за играње од другите. Важноста на читањето на условите на секоја локација за лотарија не може да се прецени бидејќи има многу варијации меѓу нив.

Разбирање на условите за бонус за депозит
Кои лотарии нудат бонус за депозит?

Кои лотарии нудат бонус за депозит?

Лотариите се некои од најновите трендови на сцената на онлајн коцкањето. Некои страници им даваат шанса на фановите директно да учествуваат меѓународни лотарии, додека други им дозволуваат на играчите да се обложуваат на резултатите од лотаријата со фиксни коефициенти. Покрај милионите долари и големите шанси, ќе има и неколку бонуси за искористување. Еве ги најдобрите лотарии за бонус за депозит.

Кои лотарии нудат бонус за депозит?
EuroMillions

EuroMillions

Еден од најголемата европска лотарија е EuroMillions, играше во девет земји, вклучувајќи ги ОК, Швајцарија, Франција, Шпанија, Португалија, Австрија, Луксембург, Белгија и Ирска. Сепак, онлајн играчите не треба да бидат жители на овие европски територии за да учествуваат во лотаријата EuroMillions. Пример за одличен центар за купување онлајн лото тикети е Eurolotto, страница за обложување лиценцирана од MGA.

Бонусите за депозит на EuroMillions се идеални понуди за секој играч на лото. Тие се достапни за нови и лојални обложувачи, обични играчи и играчи со високи ролери. За да го отклучите бонусот, мора да се регистрирате и да го внесете промотивниот код на EuroMillions. Неколку ограничувања важат за понудата за добредојде. На пример, играчите мора да имаат 18 години и повеќе.

Треба да се напомене дека промотивните кодови на EuroMillions се специфични за времето. За време на периодот на понудата, се генерира бонус код за секој купен билет EuroMillions. Сопственикот на билетите влегува во дополнителни извлекувања и тие можат да ја користат проверката на бонус на страницата EuroMillions за да видат дали освоиле награда.

EuroMillions
МегаМилиони

МегаМилиони

Играно низ 45 држави, Девствените острови, округот Колумбија и Вашингтон, МегаМилиони лотарија е една од колосалните американски лотарии. Играчите избираат пет броеви и ги поклопуваат со мега топка. Бонусот за прв пат депозит е најочекуваната понуда. Овде, натпреварувачите ги ставаат своите првични депозити и добиваат 10 долари за да купат билети за MegaMillions.

Бонусот автоматски се кредитира без внесување бонус код. Има и бонус за депозит за верни фанови, кој се најавува преку текст и е-пошта.

Лотаријата MegaMillions одговара на одреден процент од депозитот на играчот, на пример, до 100 долари. Следните депозити добиваат повеќе совпаѓања, додавајќи во онлајн паричникот на играчот. Вообичаено, бонусот за депозит MegaMillions е придружен со бесплатни игри за да им се овозможи на обложувачите да пробуваат нови игри.

МегаМилиони
Пауербол

Пауербол

Powerball не е само популарен во Мичиген, но и низ целиот свет. Тоа е лотарија за превртување, па кога никој не го добива џекпотот, Powerball ја пренесува паричната награда на следното извлекување и таа продолжува да се зголемува. Обично, првиот депозит е некаде помеѓу 10 и 200 долари. Се квалификува за бонус за враќање на готовина од 50%. На пример, 50 долари веднаш му заработуваат на играчот дополнителни 25 долари за обложување.

Во 2022 година, љубителите на Powerball можат да користат некои ексклузивни бонус кодови за да играат бесплатни игри. Кодовите на купоните се предмет на промена на веб-страниците за малопродажба. Неодамнешниот промотивен код беше додаден во средината на јануари 2022 година. Општо земено, играчите треба да очекуваат нови бонус кодови на Powerball секоја недела.

Пауербол
PA iLottery

PA iLottery

Лотаријата во Пенсилванија или PA iLottery нуди бонус кодови со бонуси за депозит и понуди за добредојде до одредена сума, како што се 500 долари. Пример за промотивен код на PA iLottery за 2022 година е ЛОТОПА кој наградува нови играчи 20 долари бесплатни пари при регистрација. Како тоа да не е доволно, дневните промоции се достапни на официјалната веб-страница. Еве едноставен процес за да го побарате бонусот за депозит.

 1. Следете ја врската PA iLottery за да се регистрирате
 2. Додадете го износот на депозитот (најмалку $10) на новоотворената сметка
 3. Користете го промотивниот код, на пр., LOTOPPA, во назначеното поле
 4. Сметката се кредитира со 100% од депозитот до $500 плус почетниот депозит

PA iLottery бара од обложувачите да го обложуваат својот прв депозит + бонус 10 пати пред да побараат исплата. Сепак, условите и условите се менуваат со текот на времето и оваа страница постојано ќе ги ажурира овие информации.

PA iLottery
Мулти лото

Мулти лото

Бонусот за депозит Мулти Лото е достапен за нови играчи, но во одредени земји. Во моментов, минималниот депозит за оваа понуда е 10 €. Регистрацијата е процедура без проблеми. Треба да се наведе нивното официјално име, датум на раѓање, телефонски број, адреса на е-пошта и земја на живеење.

По креирањето лозинка за сметката на Мулти Лото, играчот може да го внесе бонус кодот во потребното поле. Multi Lotto ќе испрати порака за потврда на регистрираниот телефонски број за да го потврди играчот.

Како што сугерира името, оваа платформа обезбедува различни лотарии како Евроџекпот. Тоа им овозможува на корисниците да ги изберат своите среќни броеви и да ги проверат најновите резултати од лотаријата по цртежите. Кодовите за бонус Multi Lotto се достапни на мобилен и компјутер, така што секој може да се регистрира со промотивните кодови. Сајтот Multi Lotto може да има бонус кодови за следните лотарии, во зависност од достапноста.

 • Мега милиони
 • Пауербол
 • Лото 6
 • Тандербол
 • Мега-Сена
 • Австрија Лото
 • Национална лотарија на ОК
 • Бонолото
 • Лото Макс
 • Мегалот
 • Калифорнија Суперлото
 • Викинг лото
 • Канадско лото 6/49
 • Њу Џерси Изберете шест
 • Примитива
 • Турција Лото 6/49
 • Двојно лото
 • Мелати
Мулти лото
Одговорно коцкање

Одговорно коцкање

Играчите на лото мора да знаат дека лотаријата не е начин на живеење. Наместо тоа, тоа е форма на забава, но треба да се прави со однапред одредени граници. Интелигентниот играч мора да има стратегија со буџет за обложување и временска рамка за да избегне развој на проблем со коцкањето.

Одговорното коцкање започнува со знаење дека повеќето лотарии не добиваат. Колку и да изгледа профитабилна шансата, човек сигурно ќе загуби ако игра доволно долго. Нема смисла да се бркаат загуби.

Нема смисла да се троши банкарска сметка за да се купи куп лото тикети. Најдобар пристап е да се развие победничка стратегија со самоконтролирани принципи. Од друга страна, добивките треба паметно да се инвестираат.

Давателите на лотарија сакаат нивните игри да бидат пријатни цело време. За жал, некои луѓе развиваат зависност од коцкање. Тие можат да побараат стручна помош со организации како што се Национално проблематично коцкање, Советот на Флорида за компулсивно коцкање и анонимни коцкари.

Овие субјекти нудат бројни ресурси на коцкарите, вклучувајќи работни книги за обновување самопомош, третман со квалификувани советници и состаноци на групи за поддршка. Тие исто така работат со членовите на семејството на зависниот коцкар за да го видат најдоброто решение.

Одговорно коцкање