Вести

April 24, 2024

Возбудата на потера: Мега-милионскиот џекпот се искачува на 202 милиони долари

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherAishwarya NairResearcher

Очекувањата се зголемуваат кога џекпотот на Mega Millions достигнува неверојатни 202 милиони долари, предизвикувајќи соништа за богатство меѓу надежните играчи низ целата нација. Откако џекпотот го избегна фаќањето во петокот, сега погледите се вперени во извлекувањето во вторник. Еве сè што треба да знаете за овој растечки сад со злато и како можете да ја фрлите вашата капа во рингот.

Возбудата на потера: Мега-милионскиот џекпот се искачува на 202 милиони долари
  • Клучни за носење еден: Џекпотот на Mega Millions се искачи на 202 милиони долари за извлекувањето во вторник.
  • Клучни за носење два: Извлекувањето е закажано за околу 23 часот по ET, со опција победникот да земе околу 91,6 милиони долари по оданочување.
  • Клучни готова храна три: Неодамнешната победа во Њу Џерси го забележа првиот џекпот на Мега Милиони годинава, заземен од 1,13 милијарди долари.

Ждрепката на играта

Иако победничките броеви за вторник, 23 април, се многу очекувани, тие ќе бидат достапни веднаш штом ќе заврши извлекувањето, кое обично се одржува околу 23 часот по ET. Возбудата е опиплива, со потенцијал за богатство што ќе го промени животот на само нерешено. Внимавајте на овој простор за добитната комбинација веднаш штом ќе биде објавена.

Како да играте мега милиони

Влегувањето во светот на Mega Millions е директна работа. Билетите се достапни во локалните продавници, бензински пумпи, продавници за храна, а за некои среќни држави, купувањето преку Интернет е опција. За да играте, изберете шест броеви: пет бели топки (1-70) и една златна мега топка (1-25). За оние кои се чувствуваат помалку авантуристички, опцијата „Брз избор“ му овозможува на компјутерот да избира броеви во ваше име.

Додавањето „Megaplier“ за дополнителен $1 може да ги помножи не-главните добивки до пет пати. Извлекувањата на Mega Millions во вторник и петок, вклучувајќи го и извлекувањето на Megaplier, ветуваат дека ќе го задржат високото ниво на возбуда.

Каде да купите билет за соништата

Физички билети може да се купат низ различни продажни места, вклучувајќи бензински пумпи, продавници и одредени аеродромски терминали. За дигитално искуство, Jackpocket, официјалниот курир за дигитална лотарија на мрежата USA TODAY, нуди онлајн купувања во неколку држави и територии. Оваа услуга го поедноставува искуството со лотаријата, од избирање броеви до собирање добивки, сè од удобноста на вашиот дом или во движење.

Во крајна линија

Бидејќи џекпотот на Mega Millions се зголемува на 202 милиони долари, привлечноста да се стане следниот голем победник е непобитна. Со ждрепката веднаш зад аголот, учесниците го задржуваат здивот, надевајќи се дека ќе ги видат прикажаните нивните броеви. Без разлика дали сте искусен играч или ја пробувате својата среќа за прв пат, возбудата на Mega Millions е возбудлива авантура што не треба да се пропушти. Запомнете, со големи награди доаѓаат и големи шанси, но сонот за постигнување на џекпот е универзален. Чувајте ги вашите билети блиску и со среќа на сите!

(Прво пријавено од: USA TODAY Network)

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Симптомите можат да влијаат на нашиот секојдневен живот, но третманот е достапен!
2024-05-20

Симптомите можат да влијаат на нашиот секојдневен живот, но третманот е достапен!

Вести