Вести

February 22, 2022

Добивање на лотарија повеќе од еднаш

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherAishwarya NairResearcher

Повеќето луѓе би се чувствувале среќни да добијат џекпот на лотарија еднаш во својот живот.

Добивање на лотарија повеќе од еднаш

Но, една многу среќна канадска двојка залепи злато не еднаш, не двапати, туку ТРИ пати.

Барбара и Даглас Финк од Алберта, Канада ја добија милоста на Лејди Лак во 1989 година, кога Даглас сподели победа од 128.000 долари во синдикат со 4 пријатели, 100.000 долари во 2010 година, а потоа нивната најголема добивка беше 8,1 милиони долари во февруари. 2017. Имаше уште еден добитен џекпот со истите бројки, што значи дека Финковите го споделија оригиналниот џекпот од 16 милиони долари со друг играч. Победничките бројки кои им го донесоа нивното богатство беа 9, 21, 25, 26, 31 и 41.

Финките рекоа дека по нивниот успех, тие се пензионираат играјќи лотарија и дека ќе одат на одмор на остров, ќе купат нова куќа и ќе ги споделат своите добивки со своите деца и внуци.

Малку е кажано за тоа како Финките успеале да го извлечат ова неверојатно достигнување трипати да добијат на лотарија, па не знаеме дали имале конкретни совети или трикови што им помогнале.

Како да имате среќа дама

Сепак, постојат некои општо прифатени упатства за тоа како да се игра на лотарија за да се обезбеди успех. Некои од нив се:

Избегнувајте брз избор Повеќето добитници на лотарија ќе ви кажат да избегнувате да ја користите лесната и брза опција на буквата што компјутерот ги избира вашите броеви. Наместо тоа, внимателно изберете ги вашите броеви, осигурувајќи се дека имате пристојно ширење низ картичката. Ова исто така се поврзува со две други насоки: 1. доследност и 2. истражување.

Истражување Кога избирате која лотарија да играте и кои броеви да ги изберете, правилното истражување ќе биде најдобриот начин да се гарантира успех. Некои лотарии имаат подобри шанси да обезбедат добивка, врз основа на тоа колку броеви треба да изберете од одредена група на броеви, како и колку луѓе играат. Понатаму, одредени броеви генерално се избираат како победнички броеви почесто од другите. Соодветно на тоа, со трошење извесно време на ова истражување, би можеле да ги поставите темелите за пристојна победа.

Конзистентност Често играјте ги истите броеви. Многу играчи ќе играат различни броеви секоја недела или секое реми. Ова ќе ве спречи да најдете успех. Наместо тоа, бидете трпеливи и користете ги истите броеви во секое извлекување. Ако правилно сте го истражувале вашиот избор и комбинации, бројките во одреден момент ќе бидат победнички броеви.

Приклучи се на синдикат Како што можеме да видиме од приказната за Финкс, првата победа на Даглас Финк беше всушност кога тој формираше синдикат со пријателите. Иако синдикатот ќе ве види дека треба да ги споделите вашите добивки со другите членови, со колку повеќе луѓе играте, толку повеќе средства може да се здружат за да купите повеќе билети и да имате поголемо ширење на комбинации на броеви низ таблата, што помага да се зацврсти победа.

Бидете трпеливи и не се откажувајте Трите победи на Финките не беа тесно едноподруго. Како што споменавме, победите на Финките беа во период од дваесет и осум години, почнувајќи од 1989 година, проследено со втората победа во 2021 година и на крајот третата и голема победа во 2017 година. никогаш не сум ја видел големата победа што дојде подоцна. Не се откажувајте ако веднаш не видите голема победа.

Финките се доказ дека апсолутно можете да добиете на лотарија повеќе од еднаш. Доследноста и трпението се клучни за да се осигурате дека сте еден од среќните што може да победи не само еднаш, туку двапати или дури три пати.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Симптомите можат да влијаат на нашиот секојдневен живот, но третманот е достапен!
2024-05-20

Симптомите можат да влијаат на нашиот секојдневен живот, но третманот е достапен!

Вести