Вести

April 11, 2024

Добитни броеви на Powerball за извлекувањето на 10 април: Дали некој освои џекпот од 31 милион долари?

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherAishwarya NairResearcher

Клучни средства за носење:

  • Џекпотот на Powerball ескалира на 31 милион долари бидејќи не се појавија победници од последното извлекување.
  • Добитните броеви за извлекувањето во среда на 10 април ќе бидат ажурирани по извлекувањето во 23 часот по ET.
  • Добитник на паушален износ по даноците може да заработи 14,5 милиони долари.
  • Последната значајна победа на Powerball се случи на 6 април со продаден билет во вредност од 1,326 милијарди долари во Портланд, Орегон.

Очекувањата се големи бидејќи џекпотот на Powerball се искачи на неверојатни 31 милион долари, по серијата извлекувања без добитник на џекпот. Најновата можност за љубителите на лотаријата да ја тестираат својата среќа ќе дојде во среда, а извлекувањето е поставено приближно во 23 часот по ET. Додека нацијата го задржува здивот, победничките броеви ќе бидат веднаш доставени подолу штом ќе се појават.

Добитни броеви на Powerball за извлекувањето на 10 април: Дали некој освои џекпот од 31 милион долари?

Во случај добитникот на џекпот да ја избере опцијата за паушално плаќање оваа среда, тие се подготвени да добијат уредна сума од 14,5 милиони долари по потребните даночни одбитоци, како што велат службениците на лотаријата. Ова извлекување доаѓа во пресрет на монументалната победа на 6 април, каде што среќен тикет во Портланд, Орегон, го освои четвртиот најголем џекпот на Powerball во историјата, во износ од неверојатни 1,326 милијарди долари.

Како да играш

За оние кои сонуваат да постигнат џекпот, купувањето билет за Powerball е првиот чекор кон богатство што потенцијално ќе го промени животот. Достапен во локалните продавници, бензински пумпи и намирници, стандардниот билет за Powerball чини 2 долари. Учесниците избираат вкупно шест броеви: пет бели топки кои се движат од 1 до 69 и една црвена Powerball помеѓу 1 и 26. За оние кои сакаат да ги подобрат своите можности за победа, дополнителна функција „Power Play“ е достапна за дополнителен $1, способна за множење награди без џекпот до 10 пати.

Процесот на цртање

Цртежите на Powerball се трипати неделно и се одржуваат секој понеделник, среда и сабота навечер. Во отсуство на добитник на џекпот, тенџерето за наградување доживува значително зголемување, поттикнувајќи ја возбудата за следното извлекување. За погодност, билетите може да се купат и онлајн во одредени држави преку Jackpocket, официјалниот курир за дигитална лотарија на мрежата USA TODAY.

Збор на претпазливост

Од суштинско значење за учесниците е да играат одговорно, имајќи ги предвид шансите и да се осигураме дека играта на лотарија останува форма на забава наместо финансиска стратегија. Со оглед на тоа што џекпотот на Powerball достигна 31 милион долари, возбудата е очигледна, но важноста на одговорното играње не може да се прецени.

Како што се зголемуваат очекувањата за извлекувањето во среда навечер, љубителите на лотаријата ширум земјата се желни да видат дали некој ќе побара џекпот од 31 милион долари или дали наградата ќе продолжи да расте. Следете ги победничките броеви и видете дали овој пат богатството го фаворизира среќниот носител на билети.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Симптомите можат да влијаат на нашиот секојдневен живот, но третманот е достапен!
2024-05-20

Симптомите можат да влијаат на нашиот секојдневен живот, но третманот е достапен!

Вести