Вести

April 7, 2024

Добитни броеви на Powerball за извлекувањето на 6 април: Дали некој освои џекпот од 1,30 милијарди долари?

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherAishwarya NairResearcher

Клучни производи за носење

  • Џекпотот на Powerball се искачи на околу 1,30 милијарди долари за следното извлекување.
  • Шансите за победа на Powerball и Mega Millions се неверојатно мали, околу 1-во-292 милиони.
  • Добитните броеви за извлекувањето на 6 април ќе се ажурираат овде откако ќе бидат објавени.

Шансите за освојување на Powerball и Mega Millions НЕ се во ваша корист. Шансите да се постигне џекпот во Mega Millions или Powerball се приближно 1 во 292 милиони. За да го ставите ова во перспектива, еве неколку работи што поверојатно е да ги постигнете отколку да ги освоите овие колосални награди на лотарија.

Добитни броеви на Powerball за извлекувањето на 6 април: Дали некој освои џекпот од 1,30 милијарди долари?

Џекпотот на Powerball за саботното извлекување ескалира на околу 1,30 милијарди долари, откако немаше добитници на џекпот на извлекувањето во средата. Бројките требаше да бидат извлечени веднаш по 23 часот по ET во сабота, а резултатите ќе ги споделиме токму овде.

Доколку има среќен добитник на саботното извлекување кој се одлучи за опцијата за готовина, тие би можеле да заработат 608,9 милиони долари, според официјалните лица на лотаријата.

Добитни броеви за извлекување на 6 април

Останете со нас! Победничките броеви за сабота, 6 април, ќе бидат објавени овде веднаш штом ќе бидат објавени.

Добитните броеви на лотаријата ви ги носи Jackpocket, официјалниот курир за дигитална лотарија на мрежата USA TODAY.

Дали некој го освои Powerball вечерва?

Чувајте ги вашите билети блиску! Ќе го ажурираме овој дел со победниците штом Powerball ќе ги објави резултатите. За да видите сеопфатна листа на претходни добитници на Powerball, можете да ја посетите официјалната веб-страница на лотаријата.

Како да се игра Powerball

За шанса да победите, ќе треба да посетите локален продавач на мало, како што е продавница, бензинска пумпа или самопослуга за да купите билет за Powerball од 2 долари. Во одредени држави, билетите се достапни и онлајн.

Еве како да играте: Изберете вкупно шест броеви на вашиот билет. Ќе изберете пет броеви на бели топчиња кои се движат од 1 до 69 и еден црвен Powerball број помеѓу 1 и 26.

За дополнителен долар, можете да го додадете „Power Play“ на вашиот билет, што ги множи добивките без џекпот со 2X, 3X, 4X, 5X или 10X.

Алтернативно, можете да се одлучите за „Брз избор“, каде што компјутерот генерира броеви за вас.

Цртежите се одвиваат во понеделник, среда и сабота навечер. Ако нема добитник на џекпот, наградата расте за милиони.

Каде можете да купите билети за лотарија?

Можете да купите билети лично на различни локации, вклучувајќи бензински пумпи, продавници и продавници за храна. Некои аеродромски терминали продаваат и лотарија.

Купувањето билети преку Интернет се достапни преку Jackpocket, официјалниот курир за дигитална лотарија на мрежата USA TODAY, во одредени американски држави и територии. Џекџеп ви овозможува да ја изберете вашата игра и броеви, да ја нарачате, да го прегледате вашиот билет и да собирате добивки од удобноста на вашиот телефон или компјутер.

Значи, дали некој го постигна тој неверојатен џекпот од 1,30 милијарди долари? Чувајте ги вашите очи за ажурирања, и кој знае? Следниот сет на добитни броеви може да го трансформира вашиот живот засекогаш.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Симптомите можат да влијаат на нашиот секојдневен живот, но третманот е достапен!
2024-05-20

Симптомите можат да влијаат на нашиот секојдневен живот, но третманот е достапен!

Вести