Вести

April 18, 2024

Добитни броеви на Powerball за извлекување на 17 април со џекпот од 78 милиони долари на коцкање

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherAishwarya NairResearcher

Исчекувањето го достигна покривот бидејќи џекпотот на Powerball се искачи на огромни 78 милиони долари за извлекувањето во средата, по серијата извлекувања без барател на џекпот. Привлечноста на големиот џекпот ги бумува љубителите на лотаријата, кои сонуваат што би можело да биде ако го држат добитниот тикет за извлекувањето на 17 април.

Добитни броеви на Powerball за извлекување на 17 април со џекпот од 78 милиони долари на коцкање

Закажано за 23 часот по ET, победничките броеви ќе одредат дали има среќен добитник таму или дали џекпотот ќе се искачи уште повисоко. За оние кои се одлучуваат за паушална исплата, износот што го носи дома е 36,5 милиони долари по оданочување, што го прави настан кој ќе го промени животот.

  • Џекпотот на Powerball достигна импресивни 78 милиони долари.
  • Добитните броеви за извлекувањето на 17 април ќе се ажурираат по извлекувањето.
  • Добивките од џекпот може да се одлучат за паушална исплата од 36,5 милиони долари по оданочување.

Клучни детали

Додека го чекаме откривањето, еве како можете да се вклучите во акцијата за шанса да победите со Powerball:

За да земете билет за Powerball, кој чини само 2 долари, вашата локална продавница, бензинска пумпа или самопослуга е местото за посета. Во одредени држави, дигиталната ера овозможува купување билети преку Интернет, додавајќи дополнителен слој на погодност.

Изборот на вашите броеви е местото каде што започнува забавата. Ќе изберете пет бели топки (во опсег од 1 до 69) и едно црвено Powerball (во опсег од 1 до 26). Ако се чувствувате среќни, но сакате да го оставите на судбината, опцијата „Брз избор“ му дозволува на компјутерот да ги избере вашите броеви.

Не заборавајте за опцијата Power Play за дополнителен 1$, што ги зголемува добивките без џекпот за 2X до 10X. Цртежите се одржуваат секој понеделник, среда и сабота навечер. Ако никој не го освои џекпотот, тој расте, што го прави следниот цртеж уште повозбудлив.

Како да купите билети

Лично купување билети може да се направи на различни локации, вклучувајќи бензински пумпи, продавници и продавници за храна. Некои аеродроми нудат дури и лотарија за оние кои се во движење.

За дигитално искуство, Jackpocket, официјалниот курир за дигитална лотарија на мрежата USA TODAY, го олеснува купувањето преку Интернет во неколку држави и територии на САД. Оваа апликација не само што ви овозможува да ги изберете вашите броеви, туку и да ја нарачате, да го прикаже вашиот билет и да ви помогне да собирате добивки, сето тоа од удобноста на вашиот телефон или компјутер.

Завршни мисли

Како што џекпотот на Powerball продолжува да се искачува, сонот да станете милионер преку ноќ станува сè попривлечен. Без разлика дали сте искусен играч на лотарија или одлучивте да ја фрлите вашата капа во рингот за прв пат, овој цртеж може да биде оној што менува сè. Следете ги победничките бројки и видете дали среќата ве фаворизира овој пат.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Симптомите можат да влијаат на нашиот секојдневен живот, но третманот е достапен!
2024-05-20

Симптомите можат да влијаат на нашиот секојдневен живот, но третманот е достапен!

Вести