Вести

April 23, 2024

Добитни броеви на Powerball за извлекување на 22 април со џекпот од 115 милиони долари на коцкање

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherAishwarya NairResearcher

Очекувањата се зголемуваат бидејќи џекпотот на Powerball се искачува на неверојатни 115 милиони долари, без победници за главната награда во последното извлекување. Додека надежните ширум земјата ги вкрстуваат прстите, ние сме подготвени да ви ги донесеме победничките броеви за извлекувањето на 22 април во моментот кога ќе бидат објавени.

Добитни броеви на Powerball за извлекување на 22 април со џекпот од 115 милиони долари на коцкање

Ако вечерва му се снајде среќа на добитникот на џекпот и тие се одлучат за паушална исплата, ќе се зграпчат плус 53 милиони долари, според изјавата на лотаријата.

Останете во тек додека ве ажурираме со добитните броеви за долгоочекуваното извлекување во понеделник, 22 април, Powerball.

Клучни средства за носење:

  • Џекпотот на Powerball достигна над 100 милиони долари по неодамнешните извлекувања без победник на главната награда.
  • Добитните броеви за извлекувањето на 22 април ќе бидат споделени овде веднаш откако ќе бидат извлечени приближно во 23 часот по ET.
  • Паушална опција за добитникот на џекпот може да значи дека ќе земете дома над 53 милиони долари.
  • Билетите за Powerball се достапни во локалните трговци на мало или онлајн во одредени држави преку Jackpocket, официјалниот курир за дигитална лотарија на мрежата USA TODAY.

Во потрага по џекпот од 115 милиони долари, играчите мора да се впуштат во најблиската продавница, бензинска пумпа или намирници за да земат билет за Powerball од 2 долари. За оние во државите-учеснички, купувањето преку Интернет е опција преку Џекџеп.

За да внесете, изберете шест броеви: пет бели топки (1-69) и една црвена Powerball (1-26). За дополнителен долар, опцијата Power Play може значително да ги зголеми наградните добивки без џекпот, со множители кои се движат од 2X до 10X.

Изборот за „Брз избор“ му дозволува на компјутерот по случаен избор да ги избере вашите броеви, што е потенцијално најлесниот пат до станување мултимилионер.

Запомнете, цртежите на Powerball се трипати неделно: понеделник, среда и сабота навечер. Со секое извлекување без добитник на џекпот, наградниот сад се згуснува, зголемувајќи ги влоговите и соништата на милиони.

За оние кои се подготвени да си ја пробаат среќата, билетите се широко достапни, а за технолошки пристап, Jackpocket нуди дигитална порта за вашите аспирации за Powerball, валидна во бројни американски држави и територии.

Останете со нас додека ви го носиме најновото за овој растечки џекпот, вклучувајќи ги добитните броеви и сите нови милионери од извлекувањето на Powerball на 22 април.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Симптомите можат да влијаат на нашиот секојдневен живот, но третманот е достапен!
2024-05-20

Симптомите можат да влијаат на нашиот секојдневен живот, но третманот е достапен!

Вести