Вести

April 2, 2024

Добитни броеви на Powerball за понеделник, 1 април: Проверете ги вашите билети за џекпот од 1 милијарда долари

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherAishwarya NairResearcher

Клучни средства за носење:

  • Џекпотот на Powerball достигна околу 1 милијарда долари, со опција за готовина од 483,8 милиони долари за извлекувањето на 1 април.
  • Цртежите на Powerball сега се случуваат три пати неделно: понеделник, среда и сабота во 22:59 часот
  • Шансите за освојување на џекпот се 292.201.338 спрема 1, но помалите награди се подостижни.

Џекпотот на лотаријата достигна проценета вредност 1 милијарда долари со опција за готовина од 483,8 милиони долари за извлекувањето во понеделник навечер, според веб-страницата Powerball.

Добитни броеви на Powerball за понеделник, 1 април: Проверете ги вашите билети за џекпот од 1 милијарда долари

Овој џекпот стана петти по големина Powerball џекпот и на 11-та американска лотарија да ја премине границата од 1 милијарда долари. Возбудата е опиплива, а љубителите на лотаријата со нетрпение ги проверуваат резултатите за да видат дали нивните соништа за богатство конечно се оствариле.

Кои се победничките Powerball броеви 4/1/24?

Останете тука во 23 часот за победничките броеви на Powerball за понеделник, 1 април 2024 година. Кој знае? Можеби ќе бидете следниот милијардер.

Барате предност? Откријте ги најсреќните Powerball броеви

Кога е следниот цртеж на Powerball?

Запомнете, цртежите на Powerball се одржуваат три пати неделно - на Понеделник, среда и сабота во 22:59 часот. Погрижете се да ги добиете билетите пред крајниот рок, кој варира во зависност од државата.

Локацијата е важна: држави со најмногу добитници на џекпот на Powerball

Возбудата на играта е универзална, но дали знаевте дека некои држави изгледаат посреќни од другите кога станува збор за добивање на џекпот?

Каде можете да купите билети за лотарија?

Без разлика дали сте традиционалист кој купува билети лично на бензински пумпи и продавници, или претпочитате дигитална погодност да нарачувате онлајн преку Џекџеп, опциите се многу. Запомнете, Jackpocket е официјалниот курир за дигитална лотарија на мрежата USA TODAY.

Кои се моите шанси за победа?

Ајде да се соочиме со тоа, освојувањето на Powerball е долг шут со коефициент 292.201.338-на-1 за џекпот. Но, истите тие астрономски шанси прават победата да се чувствува како настан кој навистина го менува животот.

Ануитет наспроти готовина: Разбирање на вашите опции за исплата

Добитниците се соочуваат со голема одлука: земете го ануитетот со 29 годишни исплати или одлучете се за паушална сума. И двете имаат свои предности, но паушалната сума е често попривлечна и покрај тоа што е пониска од објавениот џекпот.

Можеш ли да останеш анонимен ако победиш?

Во зависност од вашата држава, можеби ќе имате опција да останете анонимни. Ова е важно размислување за многу победници кои ја ценат нивната приватност.

Запомнете, се работи за забава и соништа

Иако шансите се мали, сонот за голема победа е она што не одржува сите да играме. Само не заборавајте да играте одговорно и да ја задржите забавата во играта.

Додека го чекаме цртежот, ајде сите да се задржиме на таа трошка надеж. На крајот на краиштата, некој мора да победи - зошто да не и вие?

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Од нула до џекпот: победа од 300.000 долари на жена од Јужна Каролина
2024-04-15

Од нула до џекпот: победа од 300.000 долари на жена од Јужна Каролина

Вести