Вести

May 9, 2024

Добитни броеви на Powerball за 8 мај со џекпот назад од 20 милиони долари

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherAishwarya NairResearcher

Возбудата на Powerball се врати со ресетирање на џекпот на кул 20 милиони долари за претстојното извлекување во среда. Ако се чувствувате среќни, означувањето на вашиот календар веднаш по 23 часот по средноевропско време во среда може да биде почеток на ново поглавје. Додека играчите ширум земјата се подготвуваат за уште една шанса за среќа, еве го скратениот дел за тоа што треба да знаете за цртежот Powerball на 8 мај:

Добитни броеви на Powerball за 8 мај со џекпот назад од 20 милиони долари
 • Клучни средства за носење:
  • Џекпотот за претстојното извлекување на Powerball е поставен на 20 милиони долари.
  • Победниците имаат можност за исплата на готовина од 9,3 милиони долари.
  • Добитните броеви ќе бидат извлечени веднаш по 23 часот по ET во среда.
  • Како да се игра: Билетите се $2, со опција за додавање „Power Play“ за зголемени добивки без џекпот.

Неизвесноста се зголемува како што часовникот се приближува до времето на цртање и сите се прашуваат дали ѕвездите ќе се усогласат за нив овој пат. Powerball имаше свој дел од моменти кои го менуваа животот, со приказни за победници кои ги влечат вашите жици и соништа за она што би можело да биде.

Победник на Powerball: Поглед во минатото

Во неодамнешното охрабрувачко откритие, победник на Powerball од 1,3 милијарди долари, кој исто така преживеал рак, ја сподели својата приказна за надежта и одговорените молитви. Ваквите приказни не само што го истакнуваат потенцијалот за промена на животот за добивање на лотарија, туку и впиваат чувство на надеж и возбуда кај играчите.

Дали некој го освои Powerball?

Како што се зголемуваат очекувањата, чувајте ги вашите билети блиску и останете присутни бидејќи ќе ви ги донесеме најновите информации за сите добитници на Powerball веднаш штом ќе се појават информациите. За целосниот список на претходните добитници и повеќе детали, официјалната веб-страница на лотаријата е вашата одете до изворот.

Како да се игра Powerball

Нуркањето во Powerball бара само 2 долари инвестиција за билет, кој може да се купи во локални продавници, бензински пумпи или продавници за храна. За оние во одредени држави, купувањето преку Интернет е исто така опција преку Џекџеп, официјалниот курир за дигитална лотарија на мрежата USA TODAY. Еве едноставен преглед за тоа како да се игра:

 • Изберете шест броеви: пет бели топки (1-69) и една црвена Powerball (1-26).
 • Размислете за додавање на „Power Play“ за дополнителен $1 за да ги умножите наградите што не се џекпот.
 • Одлучете се за „Брз избор“ ако претпочитате компјутерски генерирани броеви.
 • Цртежите се одржуваат трипати неделно: понеделник, среда и сабота.

Ако нема добитник на џекпот, тенџерето за награди се зголемува, додавајќи повеќе возбуда на следното извлекување. Без разлика дали сте искусен ентузијаст на лотарија или првпат се чувствувате среќни, Powerball нуди шанса за остварување на сонот.

Запомнете, играњето лотарија треба да биде забавно и да се прави одговорно. Одржувајте го сонот жив, но останете во рамките на вашите можности. Кој знае? Следниот цртеж на Powerball можеби ќе го има вашето име.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Симптомите можат да влијаат на нашиот секојдневен живот, но третманот е достапен!
2024-05-20

Симптомите можат да влијаат на нашиот секојдневен живот, но третманот е достапен!

Вести