Вести

February 13, 2024

Жител на планината Гилеад доби џекпот од 229.471 долари во лотарија во готовина 5

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherAishwarya NairResearcher

Thiphavone Soulasinh, жител на планината Гилеад, неодамна освои џекпот од 229.471 долари играјќи ја лотаријата од 1$ Cash 5. Таа го купи својот победнички билет од Троја заедница Март 2 на патот Албемарл во Троја. Шансите да се совпаднат сите пет броеви во Кеш 5 се 1 спрема 962.598.

Жител на планината Гилеад доби џекпот од 229.471 долари во лотарија во готовина 5

Soulasinh го посети седиштето на лотаријата во понеделникот за да ја земе својата награда. Откако ги одзеде потребните државни и федерални даночни задржувања, таа доби вкупно 164.072 долари.

Кеш 5 е една од шесте лотариски игри достапни во Северна Каролина. Играчите можат да изберат да ги купат своите билети од малопродажни локации или преку онлајн игра користејќи ја веб-страницата на лотаријата или официјалната мобилна апликација NC Lottery. Тековниот џекпот за Кеш 5 е 212.000 долари.

Покрај тоа што дава можности за играчите да добијат големи добивки, лотаријата во Северна Каролина придонесува и за заедницата. Округот Монтгомери, каде што живее Соласин, доби грантови во вкупна вредност од 2,6 милиони американски долари од средствата на лотаријата за поддршка на проекти за изградба на училишта. За да дознаете повеќе за тоа како лотаријата има корист од округот Монтгомери и други области, посетете ја официјалната веб-страница на лотаријата на www.nclottery.com и одете до делот „Влијание“.

Ако се чувствувате среќни, зошто да не се обидете во Кеш 5 и да видите дали можете да бидете следниот добитник на џекпот?

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Од нула до џекпот: победа од 300.000 долари на жена од Јужна Каролина
2024-04-15

Од нула до џекпот: победа од 300.000 долари на жена од Јужна Каролина

Вести