Вести

February 14, 2024

Зголемете ги вашите шанси за освојување на џекпот на Powerball од 285 милиони долари

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherAishwarya NairResearcher

Вовед

Џекпотот Powerball за претстојното извлекување на лотаријата во среда на 14 февруари изнесува импресивни 285 милиони долари. Оваа статија дава информации за тоа како да играте и да ги зголемите вашите шанси за победа.

Зголемете ги вашите шанси за освојување на џекпот на Powerball од 285 милиони долари

Шансите за победа

За жал, шансите да постигнете џекпот на Powerball не се во ваша корист. Шансите за победа се приближно 1 на 292 милиони. Сепак, има и други интересни факти кои треба да се земат предвид.

Поверојатни сценарија

Наместо да се фокусирате исклучиво на џекпотот, вреди да се напомене дека има работи што е поверојатно да ги постигнете отколку да освоите големи пари. Имајте го ова на ум додека играте и уживајте во возбудата на играта.

Следен цртеж

Следното извлекување на Powerball ќе се одржи во среда, 14 февруари, во 22:59 часот по ET. Погрижете се да ги купите вашите билети пред крајниот рок за учество.

Како да играш

За да играте Powerball, треба да изберете пет броеви од 1 до 69 за белите топчиња и еден број од 1 до 26 за црвеното Powerball. Можете да ги изберете вашите броеви рачно или да дозволите терминалот за лотарија по случаен избор да ги избере за вас. Постојат девет начини за победа, а наградите се одредени парични суми, освен главната награда.

Power Play

За дополнителен $1 по игра, имате можност да ги зголемите вашите добивки преку Power Play. Оваа функција ви овозможува да ги умножувате добивките без џекпот до 10 пати кога џекпотот е 150 милиони долари или помалку.

Купување билет

Во Пенсилванија, можете лесно да купите билети за Powerball онлајн на www.pailottery.com/games/draw-games/. Слично на тоа, во Њу Џерси, можете да купите билети преку Интернет на njlotto.com.

Шансите за победа

Шансите за освојување на големата награда на Powerball се 1 спрема 292.201.338. Шансите за најниската награда, која е 4 долари за едно црвено Powerball, се 1 спрема 38,32. Севкупно, шансите за освојување на која било награда се 1 спрема 24,87, врз основа на играње од 2 долари.

Заклучок

Иако шансите за освојување на џекпот на Powerball се мали, возбудата и исчекувањето од играњето сепак можат да бидат пријатни. Не заборавајте да играте одговорно и да се забавувате!

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Од нула до џекпот: победа од 300.000 долари на жена од Јужна Каролина
2024-04-15

Од нула до џекпот: победа од 300.000 долари на жена од Јужна Каролина

Вести