Вести

February 12, 2024

Играјте Powerball и освојте Џекпот од 270 милиони долари на 12 февруари

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherAishwarya NairResearcher

Пауербол Џекпот: 270 милиони долари за извлекување на лотаријата на 12 февруари

Џекпотот Powerball за претстојното извлекување на лотаријата во понеделник, 12 февруари, изнесува импресивни 270 милиони долари. Откако немаше главна награда од претходното извлекување, џекпотот продолжи да расте. Паричната вредност на џекпотот се проценува на 130,4 милиони долари.

Играјте Powerball и освојте Џекпот од 270 милиони долари на 12 февруари

Како да се игра Powerball

За да играте Powerball, треба да изберете пет броеви од 1 до 69 за белите топчиња и еден број од 1 до 26 за црвеното Powerball. Можете да ги изберете вашите броеви рачно или да дозволите терминалот за лотарија по случаен избор да ги избере за вас. Постојат девет начини да се победи, а шансите да се постигне џекпот се приближно 1 на 292 милиони.

Следен цртеж

Следното извлекување на Powerball ќе се одржи во понеделник, 12 февруари, во 22:59 часот по ET. Во Делавер, билетите може да се купат до 21:45 часот по ET на денот на извлекувањето, додека во Њу Џерси и Пенсилванија, билетите може да се купат до 21:59 часот.

Powerball цртежи

Цртежите на Powerball се одржуваат три пати неделно, секој понеделник, среда и сабота во 22:59 часот по ET.

Билети за Powerball

Билетите за Powerball може да се купат онлајн во Пенсилванија на www.pailottery.com/games/draw-games/ и во Њу Џерси на njlotto.com. Цената на билет за Powerball е 2 долари.

Шансите за победа

Шансите за освојување на големата награда на Powerball се 1 спрема 292.201.338. Вкупните шанси за освојување награда, врз основа на играње од 2 долари, се 1 спрема 24,87. Шансите за најниската награда, која е 4 долари за едно црвено Powerball, се 1 спрема 38,32.

Земе

Ако се чувствувате среќни, не пропуштајте ја вашата шанса да играте Powerball и потенцијално да освоите џекпот од 270 милиони долари. Не заборавајте да ги купите вашите билети пред крајниот рок и мудро да ги изберете вашите броеви. Со среќа!

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Од нула до џекпот: победа од 300.000 долари на жена од Јужна Каролина
2024-04-15

Од нула до џекпот: победа од 300.000 долари на жена од Јужна Каролина

Вести