Вести

February 14, 2024

Истражете го североистокот со ексклузивни понуди од Националната лотарија

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherAishwarya NairResearcher

Вовед

Од 9 до 17 март, играчите на Националната лотарија можат да пристапат до низа возбудливи понуди во североисточна Англија. Со прикажување на валидни онлајн или малопродажни билети за Национална лотарија, гребење или игри за инстант добивка, играчите можат да уживаат бесплатен влез и попусти на различни атракции.

Истражете го североистокот со ексклузивни понуди од Националната лотарија

Истражете го североистокот

За време на оваа специјална промоција, посетителите можат да ги истражуваат прекрасните глетки на североистокот. Најдобрите моменти вклучуваат посета на првиот светилник на електрична енергија во Јужен Тајнсајд и неверојатните карпи од магнезиумски варовник од половина километар во Souter Lighthouse и The Leas.

Возбудливи понуди

Покрај овие природни чуда, има и фантастични понуди достапни во музејот Дискавери во Њукасл. Посетителите можат да уживаат во бесплатен влез во музејот и да ја откријат фасцинантната историја на регионот. Понатаму, RSPB Salthome нуди бесплатен влез, дозволувајќи им на природните ентузијасти да ги истражуваат прекрасните резервати на дивиот свет.

Излезете и искусете нешто ново

Дарен Хенли, главен извршен директор на Советот за уметност во Англија и претседател на Националниот форум за лотарија, ги охрабрува играчите да ги искористат овие евтини и бесплатни денови. Тој верува дека со доживување на нешто ново, играчите можат да ги прошират своите хоризонти и да создадат трајни спомени.

Планирајте ја вашата посета

За да дознаете повеќе за местата кои учествуваат и нивните понуди, посетете ја веб-страницата на Националната лотарија. Не ја пропуштајте оваа можност да го истражите североисточниот дел и да го искористите максимумот од овие ексклузивни понуди!

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Од нула до џекпот: победа од 300.000 долари на жена од Јужна Каролина
2024-04-15

Од нула до џекпот: победа од 300.000 долари на жена од Јужна Каролина

Вести