Вести

September 13, 2022

Лотарии со најдобри шанси за добивка

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherAishwarya NairResearcher

Играчите на лотарија имаат огромни опции кога избираат која лотарија да ја играат. Благодарение на посредничките продавачи на билети и лотариските синдикати, тие можат да пристапат практично до секоја лотарија на глобално ниво. Изборот на најдобрата лотарија бара неколку размислувања, вклучувајќи го износот на наградата на џекпот и цената на билетите. 

Лотарии со најдобри шанси за добивка

Сепак, најважното внимание треба да биде коефициентот за добивка, кој ја информира веројатноста за освојување на џекпот или кој било друг награден ред. Некои од сајтови за онлајн лотарија со најдобри шанси за победа се нагласени подолу.

Француско лото

Француско лото познат е по тоа што нуди незаменливи шанси за победа, со ждрепки кои се одржуваат три пати неделно. Играчите имаат една од шест шанси да освојат награда. Атрактивните коефициенти не се нудат како компромис за износот на наградата за различните наградни нивоа. 

Минималниот износ на џекпот за оваа лотарија е 2 милиони евра, со 1 милион евра додадени на износот на џекпот секоја недела додека не победи среќниот играч. Шансите да се добие џекпот на француското лото се еден на 19 милиони, што е сепак подобро од она што го нудат многу други лотарии.

Шпанско лото

Шпанското лото, исто така, се продава како една од најдобрите лотарии кои нудат најдобри шанси за добивка. Најнискиот награден ред, кој е само за совпаѓање со Супербол, има шанса 1 во 16. Сепак, цената на билетот е 1,75 евра, но наградата за добивање шанса за победа од 1 во 16 е само 1,5 евра. Тоа го прави повеќе утеха за губење отколку вистинска награда.

Сепак, наградите се многу подобри за повисоките наградни нивоа. За да го освојат џекпотот, обложувачите мора да поклопат пет броеви и Супертопка, со шанса за победа 1 на 31.625.100. Почетниот износ на џекпот е 5 милиони евра, кој се превртува секоја недела. Шансите за освојување на која било награда во шпанското лото се 1 во 10. Извлекувањата се одржуваат двапати неделно.

Националното лото на ОК

Националното лото на Обединетото Кралство е меѓу најголемите лотарии во Европа, фалејќи се со своите големи џекпот. Шансите порано беа попривлечни од повеќето други натпреварувачки лотарии пред 2015 година. 

Како резултат на тоа, шансите за џекпот се променија од 1 на 15 милиони на 1 на 45 милиони. Сепак, се зголеми и бројот на наградни групи, при што пониските наградни групи имаат атрактивни шанси за победа. Вкупните шанси за победа за која било награда во Националното лото се 1 спрема 9,3.

EuroMillions

EuroMillions е меѓу најголемите и најпопуларните лотарии на европскиот континент. Познат е по своите огромни џекпот награди, кои може да се добијат со совпаѓање на пет броја од 50 и два други броја од 12. Шансите за освојување на џекпот се релативно мали, приближно 1 на 139,8 милиони. 

Сепак, лотаријата има 13 наградни нивоа, при што најниската наградна група бара од обложувачите да одговараат само на два главни броја со коефициент 1 спрема 22. Многуте наградни нивоа резултираат со коефициент 1 спрема 13 за освојување на која било награда.

Мини лото

Мини Лото е истакната полска лотарија. Лотаријата е помалку позната поради помалите понуди за џекпот, обично околу 50.000 евра. Сепак, ниските џекпот награди се нудат на атрактивни шанси за победа од околу 1 на 850.000. Покрај тоа, купувањето билет чини дури 25 p. Тоа им олеснува на обложувачите да купат многу билети за одредено извлекување, зголемувајќи ги нивните шанси за победа уште повеќе.

Други лотарии со атрактивни шанси за добивка вредни за споменување се австралиското лото со 1 во 12 шанси, MegaMillions со 1 во 24 шанси, PowerBall со 1 во 24,8 и Евроџекпот со 1 во 26 шанси. Повеќе информации за најдобрите лотарии може да се најдат на страниците за рангирање на лотариите.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Симптомите можат да влијаат на нашиот секојдневен живот, но третманот е достапен!
2024-05-20

Симптомите можат да влијаат на нашиот секојдневен живот, но третманот е достапен!

Вести