Вести

May 2, 2023

Натпреварувајте се за кул награди на турнирот во лотарија на казиното Lucky Bird

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherAishwarya NairResearcher

Дали сте љубител на играње онлајн лотарии? Тогаш мора да знаете колку предизвикувачки може да биде да најдете турнир на лотарија. Поради оваа причина, треба да го чувате тука, бидејќи LottoRanker ќе ве запознае со некои од највозбудливите неделни лотариски турнири на кои треба да се придружите. Прегледот оваа недела ќе го отпакува тековниот турнир Golden Reels во казиното Lucky Bird.

Натпреварувајте се за кул награди на турнирот во лотарија на казиното Lucky Bird

Што е турнир на лотарија Златни макари на казиното Lucky Bird?

Golden Reels е внатрешен лотариски турнир кој трае пет недели. Настанот започна на 4 април 2023 година и ќе заврши на 7 мај 2023 година. Има три нивоа каде играчите на сајт за онлајн лотарија може да освои подароци како паметни телефони, паметни часовници, паметни звучници, бонуси за казино, и повеќе. Вкупниот награден фонд на оваа лотарија е 5.000 евра. 

Најниското ниво на турнирот во лотарија е Ниво 1. Играчите можат да влезат во ова ниво со депонирање најмалку 100 евра за време на извлекувањето за да освојат некоја од следниве награди:

  • Паметен часовник Xiaomi со 3 поени на таблата на водачи – 5 победници.
  • Паметен звучник JBL со 2 поени на таблата на водачи – 10 победници.
  • 10 € бонус за казино со 1 поен на таблата на водачи – 15 победници.

Можете да се приклучите на лотаријата Ниво 2 со минимален депозит од 650 евра и да ги освоите овие награди: 

  • Прочистувач на воздух Dyson со 6 поени на таблата на водачи - 1 победник.
  • Смартфон Xiaomi со 5 поени на таблата на водачи – 3 победници.
  • 40 евра бонус без депозит со 4 поени на табла – 5 победници.

Играчите кои депонираат најмалку 1.500 евра можат да се приклучат на Ниво 3 од натпреварот и да освојат некоја од овие награди:

  • Самсунг таблет и 9 поени на таблата на водачи – 1 победник.
  • Апарат за кафе со 8 поени на таблата на водачи – 3 победници.
  • 70 евра бонус без депозит со 7 поени на таблата на водачи – 5 победници.

Барања за обложување бонус и други услови

Како што можете да видите, казиното нуди бонуси без депозит во зависност од вашето ниво и износот на депозитот. Сепак, постои услов за обложување од 70 пати што треба да се исполни пред да се повлече износот на бонусот и сите добивки од него. Значи, ако го освоите бонусот за казино од 10 евра, ќе треба да обложите 700 евра за да ги добиете вашите добивки. 

Интересно, Среќа птица казино им овозможува на играчите да разменуваат подароци со други награди со слична вредност. Среќните коцкари исто така можат да разменуваат подароци за готовина со нула барања за обложување. Значи, ако освоите паметен телефон Xiaomi, можете да го замените за готовина и веднаш да ги подигнете парите. Играчите кои ги исполнуваат условите треба да контактираат со менаџерот на нивната лична сметка за да го знаат исходот од ждрепката.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Симптомите можат да влијаат на нашиот секојдневен живот, но третманот е достапен!
2024-05-20

Симптомите можат да влијаат на нашиот секојдневен живот, но третманот е достапен!

Вести