Вести

October 23, 2023

Научните игри започнаа со игри на лотарија Punch N' Play во Северна Америка

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherAishwarya NairResearcher

Scientific Games, водечки снабдувач на технолошки решенија iLottery, објави дека три северноамерикански лотарии ќе ја понудат својата сосема нова инстант игра со гребење, Punch N' Play. Лотаријата Луизијана, Лото-Квебек и Атлантик лотарија ќе ја обезбедат новата инстант игра со гребење. 

Научните игри започнаа со игри на лотарија Punch N' Play во Северна Америка

Играта на Атлантската лотарија, Снежни топки CAN$3, ќе биде објавена во ноември. Претходно во август, Лотаријата Луизијана ја објави својата игра Punch N'Play наречена 5 USD$ New Orleans Saints пред Лото-Квебек да го следи примерот со објавување на спортска игра, CAN$5 Le billet. 

Објавувањето на овие игри со лотарија доаѓа токму на време за конференцијата на Северноамериканската асоцијација на државни и провинциски лотарии 2023 година. Овие производи се најновиот додаток на иновативното портфолио на Стратешки подобрувања на производи во Научни игри. Според развивачот на играта, овие производи се карактеризираат со привлечни мастила, завршни материјали, стилови на игра и единствени комбинации кои добро се продаваат на мало лотарии

 „Изградбата на портфолио на инстант игри што одговорно го максимизира профитот за корисниците на лотаријата е навистина рамнотежа на уметноста и науката. Во Scientific Games, податоците помагаат да се постигне тој баланс. Искуството за играње по секоја цена, стил на игра и подобрување на производот во портфолиото треба да биде стратешки планирано да ги забавува играчите и да испорача продажни перформанси“. изјави Даниеле Хоџис, директорка за глобални иновации и развој на производи за научни игри.

Научните игри се најголеми игри со инстант лотарија дизајнер, производител и добавувач на услуги во светот. Нивните производи сочинуваат 70% од продажбата на мало на инстант картички за гребење ширум светот. Скоро секоја лотарија во Северна Америка се потпира на корпорацијата за игри, технологија, аналитика и услуги.

На почетокот на овој месец, развивачот на играта победи две награди „Комунитас“ за 2023 година за нејзината извонредност во општествената одговорност. Компанијата објави и а успешно продолжување на договорот со Лотаријата Охајо кон крајот на минатиот месец.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Симптомите можат да влијаат на нашиот секојдневен живот, но третманот е достапен!
2024-05-20

Симптомите можат да влијаат на нашиот секојдневен живот, но третманот е достапен!

Вести