Вести

July 26, 2022

Најголемите лотарии во Азија за играње денес

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherAishwarya NairResearcher

Лотариите се меѓу најраспространетите игри за играње низ целиот свет. Азија е глобално позната по игрите на лотарија и има некои од најегзотичните одморалишта за коцкање во светот. Играчите можат да учествуваат во некои од најпопуларните лотарии во Азија, и офлајн и онлајн.

Најголемите лотарии во Азија за играње денес

Лото 6 во Јапонија

Лото 6 во Јапонија е меѓу најголемите лотарии во Азија, со некои многу дарежливи џекпот. Извлекувањето се врши во понеделник и вторник во 6:45 часот по локално време. Лото 6 обезбедува пристојна можност за голема победа со гарантиран минимален џекпот од 200 милиони јапонски јени, околу 1,8 милиони долари.

За жал, границата на наградата за Лото 6 е 600 милиони јапонски јени, или околу 5,5 милиони долари. Учесниците можат да користат само едно плаќање за да побараат награда од лотарија на Лото 6. Иако наградите на лотаријата не се оданочуваат во Јапонија, играчите може да бидат обврзани за данок во нивната матична земја.

Како да се игра Лото 6

Играчите мора да изберат шест различни броеви од збир од 1-43. Дополнителна цифра ќе се повлече автоматски. Играчите го добиваат џекпотот со усогласување на сите нивни шест броеви на билети со добитните броеви откриени на извлекувањето. Учесниците исто така можат да освојат награди со усогласување на шест, пет и пет плус Бонус топката, четири и три броеви. 1 од 6.096.454 шанси за освојување на џекпот се смета за разумна.

Лото 7 во Јапонија

Играчите мора да изберат седум броеви од тенџере од 1-37. Постојат различни техники за избор на лотариски броеви кога играте онлајн. Во повеќето случаи, играчите можат рачно да ги изберат своите лотарии. Играчите исто така можат да го искористат изборот за Брз избор за да генерираат избор на случаен број.

Единствени карактеристики на Лото 7

Дополнително, се избираат две топки за да се идентификуваат победниците на секундарната награда. На лотаријата Јапонско Лото 7, има вкупно шест поделби за награди. За да го искористат џекпотот во Лото 7, учесниците мора да ги усогласат сите свои седум броеви со извлечените. Усогласувањето на шест комбинации со или без Бонус топката, исто така, може да освои награди.

Исто така, совпаѓањето на пет или четири броеви може да освои некои награди. Покрај тоа, играчите можат да постигнат три цифри плус бонус топка за да добијат награди. Лото 7 има почетна цена од 600 милиони јени и плафон за џекпот поставен на една милијарда јени, приближно 9 милиони долари. Шансите да добиете некоја од наградите на оваа лотарија се 1 во 42.

Марк Шест во Хонг Конг

Лотаријата Mark Six во Хонг Конг е исто така уште една од најпопуларните онлајн џекпот игри во Азија. Нема капа за пренос или џекпот, а најнискиот џекпот изнесува 8 милиони HK$. Играњето Mark Six е прилично едноставно. Учесниците треба да изберат само шест броеви од тенџере од 1-49. Броевите на билетите на играчот мора да одговараат на извлечените добитни броеви за да ја освоите наградата.

Кои се шансите за победа со Марк Шест?

Играчите на Марк Сикс имаат 1 на 13.983.816 шанси за победа. Ако играчите не го освојат џекпотот, тие сепак имаат уште шест можности да освојат награди кога играат Mark Six. Кога играчите се совпаѓаат со 5, 4 и 3 со или без дополнителна топка, тие имаат шанса да освојат одредени награди. Ждрепката се одржува во вторник, четврток и недела во 21:30 часот по локално време. Шансите да освоите некоја од наградите се 1 од 54. Хонг Конг, како и Јапонија, не наплаќа даноци за добивките од лотарија.

Ултра лото 6/58 на Филипините

Џекпотот на оваа лотарија започнува од 49.500.000 филипински пезоси, што е приближно 923.000 долари. Играчите имаат можност да освојат значајни награди. Најголемата досега добивка на Ултра Лото 6/58 џекпот беше во 2018 година. Ова беше 1,18 милијарди филипински пезоси, околу 22 милиони долари. Тоа е најголемата добивка на лотаријата на Филипините досега.

Како да играте ултра лото 6/58

Играчите можат да играат Ултра лото и да добијат голема победа со избирање на шест броеви од тенџере од 1-58. За да победат, играчите мора да ги усогласат сите нивни шест броеви на билети со оние наведени во извлекувањето. За среќа, играчите можат да победат со усогласување на 5, 4 или 3 цифри на врвот на џекпотот. Извлекувањето се одржува секој вторник, петок и недела во 21 часот по локално време во Манила.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Симптомите можат да влијаат на нашиот секојдневен живот, но третманот е достапен!
2024-05-20

Симптомите можат да влијаат на нашиот секојдневен живот, но третманот е достапен!

Вести