Вести

May 9, 2023

Најдобрите бонуси за добредојде со платежна картичка за играчите на онлајн лото во мај 2023 година

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherAishwarya NairResearcher

Платежните картички како Amex, Visa и Mastercard се веројатно најприфатените банкарски опции во iGaming. Но, наоѓањето на идеален бонус за добредојде на регулираните локации за коцкање со лотарија може да се покаже како предизвик. Затоа овој пост ги истражуваше првите три бонуси за добредојде на лотарија за депозити на платежни картички во мај.

Најдобрите бонуси за добредојде со платежна картичка за играчите на онлајн лото во мај 2023 година

Бонус за натпревар од 1.500 долари на AgentLotto

Не многу регулирани сајтови за онлајн лотарија дозволете им на гејмерите да освојат до 1.500 долари со нивниот прв депозит. Во AgentLotto, можете да освоите сличен износ кредитиран на четири рати. Со други зборови, бонусот се доделува на вашите први четири депозити. И за да биде договорот уште посладок, AgentLotto фрла до 200 бонус за бесплатни вртења. Подолу е структурата:

 • Прв депозит: 100% до $300 + 70 бесплатни вртења.
 • Втор депозит: 125% до $500 + 50 бесплатни вртења.
 • Трет депозит: 100% до 300 долари + 30 бесплатни вртења.
 • Четврти депозит: 130% до $400 + 50 бесплатни вртења.

Играчите мора да депонираат најмалку 10 долари за да ја побараат наградата и да ја активираат во рок од пет дена. Дополнително, секој бонус за бесплатен спин има вредност на облогот од 0,2 долари со услов за обложување 35 пати. Барањето за обложување на бонус за депозит за натпревар е малку повисоко на 40x. 

100% MozzartBet до 2023 lei + 200 бесплатни вртења

Ако живеете во Романија, MozzartBet's натпревар бонус за депозит што може да достигне 2023 леи треба да биде вашата опција овој месец. За да го побараат овој бонус, коцкарите мора да направат минимум депозит од 43 леи, вклучувајќи такса од 2%. Мора да го внесете и бонусниот код MZZ100 за да ја активирате наградата. И, се разбира, има 200 бесплатни вртења за користење на Sweet Bonanza од Pragmatic Play. 

Подолу се општите услови за бонус:

 • Играчите можат да ги повлечат добивките откако ќе го исполнат условот за обложување од 5 пати.
 • Само депозитите на кредитна/дебитна картичка се квалификуваат за бонусот.
 • Добивките од бесплатно вртење имаат услов за превртување од 35x.
 • Максималниот износ за победа на бесплатно вртење е 300 RON.

Бонус за натпревар од 100% до 10 евра на Lucky Bird

Казиното Лаки Бирд е локација за коцкање со седиште во Курасао со разни игри на лотарија. Оваа веб-локација ги поздравува новите коцкари со бонус за депозит од 100% до 10 евра. Бонусот за натпреварот има услов за обложување 45 пати и максимална граница за обложување од 2 евра. Дополнително, максималната награда што можете да ја добиете од бонусот е 1.000 евра.

Иако овој бонус може да изгледа мал, веб-локацијата го надополнува со бесплатни вртења на вашите последователни депозити на следниов начин:

 • Вториот депозит од најмалку 15 € – 15 бесплатни вртења на Book of Kemet од BGaming.
 • Третиот депозит од најмалку €40 – 30 бесплатни вртења на Pearl Diver од Kendoo.
 • Четвртиот депозит од најмалку 70 € – 55 бесплатни вртења на Magic Ball Multichance од Booongo.

Имајте предвид дека можете да ги повлечете добивките од бесплатните вртења само откако ќе го исполните условот за обложување 45 пати. Како и бонусот за депозит за натпревар, бесплатните вртења важат само 4 дена.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Симптомите можат да влијаат на нашиот секојдневен живот, но третманот е достапен!
2024-05-20

Симптомите можат да влијаат на нашиот секојдневен живот, но третманот е достапен!

Вести