Вести

February 15, 2024

Освојте големо и поддржете прифатливо домување со лотаријата 50/50 на Оканаган со Хабитат за човештвото

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherAishwarya NairResearcher

Фото: Придонес Линда Фар, лево, го добива својот чек од 35.550 долари од извршниот директор на Хабитат за хуманити Оканаган, Андреа Манифолд.

Освојте големо и поддржете прифатливо домување со лотаријата 50/50 на Оканаган со Хабитат за човештвото

Има нова лотарија во градот, а вашиот локален Хабитат за хуманити сака и вие да бидете дел од неа.

Во 2023 година, Habitat for Humanity Okanagan ја лансираше најголемата онлајн лотарија 50/50 во својата историја. Минатата година You Win! Градиме! Лотаријата 50/50 додели 65.427 долари во парични награди на двајца среќни добитници токму овде во Оканаган. Оваа многу популарна лотарија се враќа со уште подобри шанси и повеќе шанси за голема добивка.

Повеќе шанси за голема победа

Директорката за развој на Habitat for Humanity Оканаган, Даниел Смит е возбудена што ќе има повеќе локални жители со шанса да освојат голема парична награда, а истовремено да направат значајна разлика за семејствата на кои им е потребно прифатливо домување во Оканаган.

Не само што самата Смит е возбудена за сите победнички можности, туку за извршниот директор Андреа Манифолд тоа е еден од најдобрите делови од нејзината работа; повикувајќи победници како Линда Фар од Келоуна само неколку дена пред Божиќ за да и каже дека штотуку освоила 35.550 долари. Фар беше најголемиот добитник на лотаријата до сега, и таа ги купи своите билети 50/50 во трговскиот центар Орчард Парк од штандот на заедницата Хабитат за хуманити Оканаган на почетокот на декември.

Фар беше воодушевена што победи, а таа сподели со Хабитат дека со нејзините добивки целото семејство сега планира божиќно патување во Мексико во 2024 година. Таа, исто така, рече дека дел од нејзината добивка ќе биде споделена со нејзиното семејство и дека може да се пофали во нов апартман за спална соба. На прашањето зошто си ги купила билетите, таа едноставно рекла: „Навистина верувам во работата што ја работи Хабитат за човештвото“

Победа за доделување на станови

Во време кога добротворните организации како Хабитат за човештвото се дел од се поголем број групи кои се справуваат со многу реалната и предизвикувачка потреба за достапно домување - потреба која расте. Оваа лотарија е огромна добивка за доделување на станови особено во време кога домувањето е една од најкритичните потреби за илјадници Британци Колумбијци. The You Win! Градиме! Лотаријата 50/50 им нуди на купувачите билети можност да побараат половина од растечкиот џекпот во јули и повторно во декември, а секој џекпот може да порасне до огромни 300.000 долари, со што наградата за секое извлекување ќе биде парична награда од 150.000 долари за победникот. А првото од двете извлекувања веќе започна и ќе се одржи на 2 јули 2024 година.

Земете ги вашите билети

Постојат неколку начини да ги добиете вашите билети за лотаријата Хабитат Оканаган 50/50. Можете да купите билети онлајн на www.rafflebox.ca/raffle/hfh-okanagan или на штандот на Habitat Okanagan на Kelowna Spring Home Show, што ќе се одржи претстојниот викенд (17-18 февруари) во Prospera Place. Билетите 50/50 се пет за 25 долари, 20 за 50 долари или 100 за 100 долари.

Смит вели дека оваа лотарија не само што им дава моќ на купувачите на билети да ги променат животите на повеќе локални семејства; тие исто така имаат навистина големи шанси за голема победа.

Оваа статија е напишана од или во име на клиентот спонзор и не мора да ги одразува ставовите на Castanet.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Од нула до џекпот: победа од 300.000 долари на жена од Јужна Каролина
2024-04-15

Од нула до џекпот: победа од 300.000 долари на жена од Јужна Каролина

Вести