Вести

February 14, 2024

Освојте 425 милиони долари во мега милионски џекпот! Играј сега и добиј шанса да освоиш голема!

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherAishwarya NairResearcher

Џекпотот на Mega Millions за извлекувањето во вторник достигна импресивни 425 милиони долари, откако во петокот вечерта никој не ја освои главната награда. Победничките броеви од вторник, 13 февруари, беа 1, 3, 19, 25 и 58, при што Мега Бол беше 20, а Мегаплиер на 3X. Ако некој го добие џекпотот и ја избере опцијата за готовина, тој ќе земе дома приближно 201,7 милиони долари по оданочување. Целосната листа на добитници на Mega Millions може да се најде на веб-страницата на лотаријата. За да играте на Mega Millions, можете да изберете шест броеви, при што првите пет се движат од 1 до 70 за белите топчиња и последниот број од 1 до 25 за златната мега топка. Ако сакате, можете да ја изберете опцијата Лесно избирање или Брзо бирање, што генерира случајни броеви за вашиот билет. Некои држави, исто така, нудат опција за додавање Megaplier за дополнителен долар, што може да ги зголеми вашите добивки без џекпот. Билетите за лотарија може да се купат лично на различни локации како што се бензински пумпи, продавници, продавници за храна и некои аеродромски терминали. Алтернативно, можете да нарачате билети онлајн преку Jackpocket, официјалниот курир за дигитална лотарија на мрежата USA TODAY, во одредени држави и територии. Апликацијата Jackpocket ви овозможува лесно да ги изберете вашите игри и броеви, да ја нарачате вашата нарачка и да ги соберете вашите добивки користејќи го вашиот телефон или компјутер. Не заборавајте да играте одговорно и проверете ја веб-страницата на лотаријата за победниците на Денот на вљубените во 7 часот по ET.

Освојте 425 милиони долари во мега милионски џекпот! Играј сега и добиј шанса да освоиш голема!
About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Од нула до џекпот: победа од 300.000 долари на жена од Јужна Каролина
2024-04-15

Од нула до џекпот: победа од 300.000 долари на жена од Јужна Каролина

Вести