Вести

May 2, 2024

Победнички броеви на Powerball за 1 мај: Џекпот се зголемува на 203 милиони долари без победници

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherAishwarya NairResearcher

Откако последното извлекување на Powerball во средата, 1 мај, ги остави играчите ширум земјата во исчекување, џекпотот се искачи на импресивни 203 милиони долари. Бидејќи ниеден тикет не одговара на сите добитни бројки, влогот е поголем од кога било за претстојното саботно извлекување.

Победнички броеви на Powerball за 1 мај: Џекпот се зголемува на 203 милиони долари без победници

За среќниот добитник кој би можел да го постигне џекпотот оваа сабота, изборот на опцијата за готовинска вредност би значело заминување со голема сума од над 92,7 милиони долари, според проценките на лотаријата.

Ждрепката што се одржа веднаш по 23 часот по средноевропско време во средата остави многу надежи да ги проверат своите билети за добитните броеви. Еве што се одвиваше за време на извлекувањето на Powerball на 1 мај.

  • Еден од клучните средства за носење: Џекпотот на Powerball ескалира на околу 203 милиони долари откако не се појавија победници од последното извлекување.
  • Клучни готовина два: Победничките броеви беа 1, 11, 19, 21 и 68, со црвено Powerball од 15 и Power Play од 2X.
  • Клучни за носење три: И покрај големите надежи, за извлекувањето во средата немаше пријавени победници од Натпревар 5 + Power Play од 2 милиони долари или победници од натпревар 5 од 1 милион долари.

Добитни броеви и како да се игра

Добитната комбинација за ждрепката беше 1, 11, 19, 21 и 68, при што црвениот Powerball број е 15, а множителот или Power Play е 2X. Оваа ждрепка не виде ниту еден победник за големиот џекпот, ниту имаше добитници за наградите од второто ниво, кои ги вклучуваат категориите „Матч 5 + Power Play“ од 2 милиони долари и „Меч 5“ од 1 милион долари.

За оние кои сакаат да ја пробаат среќата во Powerball, билетите се по цена од 2 долари. Играчите избираат пет бели топки кои се движат од 1 до 69 и едно црвено Powerball помеѓу 1 и 26. Додавањето на Power Play на вашиот билет за дополнителен 1$ може значително да ги зголеми добивките без џекпот, множејќи ги со 2X, 3X, 4X, 5X, или дури 10X.

Времето на цртање е понеделник, среда и сабота навечер. Ако не се прогласи победник на џекпот, паричната награда ескалира, додавајќи милиони во тенџерето.

Билетите се достапни за купување во продавници, бензински пумпи и продавници за храна. Во одредени држави, билетите може да се купат и онлајн преку Jackpocket, официјалниот курир за дигитална лотарија на мрежата USA TODAY.

Џеп џеп и како да го користите

Jackpocket служи како дигитална порта за купување лотарија од удобноста на вашиот дом или во движење, достапна во држави како Аризона, Арканзас и многу други. Апликацијата го олеснува изборот на игри и броеви, нарачките, па дури и собирањето добивки, сето тоа преку паметен телефон или компјутер.

Без победници во последното извлекување, џекпотот на Powerball продолжува да расте, ветувајќи им на надежните играчи низ целата нација шанса за богатство што ќе го промени животот. Запомнете, играњето лотарија треба да биде забавно и да се прави одговорно. Со среќа на сите учесници во следното извлекување!

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Симптомите можат да влијаат на нашиот секојдневен живот, но третманот е достапен!
2024-05-20

Симптомите можат да влијаат на нашиот секојдневен живот, но третманот е достапен!

Вести