Вести

April 13, 2024

Победни броеви на мега милиони за 12 април, со џекпот од 125 милиони долари на коцка

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherAishwarya NairResearcher

Џекпотот на Mega Millions за петочното извлекување достигна неверојатни 125 милиони долари, предизвикувајќи возбуда и соништа за големи победи низ целата земја. Овој пораст на џекпотот доаѓа откако не се појавија победници од извлекувањето во вторникот, а следува по големата победа пред две недели кога среќен играч во Њу Џерси го освои првиот џекпот Мега Милиони годинава, заработувајќи 1,13 милијарди долари што го промени животот.

Победни броеви на мега милиони за 12 април, со џекпот од 125 милиони долари на коцка

Победничките броеви требаше да бидат извлечени околу 23 часот по средноевропско време во петок, а резултатите ги имаме жешко од печатот за вас.

Ако вие го имате златниот билет за петочните Mega Millions, ја разгледувате опцијата да земете дома околу 57,3 милиони долари.

Еве ги толку очекуваните добитни бројки за петок, 12 април:

  • 1, 12, 14, 18, 66. Мега топка: 16

Клучни средства за носење:

  • Џекпотот на Mega Millions се искачи на 125 милиони долари за извлекувањето на 12 април.
  • Од претходното извлекување не се појавија победници, што дополнително ја зголеми возбудата и исчекувањето.
  • Добитните броеви за 12 април се 1, 12, 14, 18, 66 со Мега Бол 16.

Што е следно ако победите?

Освојувањето на џекпотот Mega Millions е остварување на сонот, но исто така е само почеток. На победниците им се советува првично да ја чуваат својата добра среќа и да бараат стручни упатства како да управуваат со новооткриеното богатство.

Барате индиции во претходните извлекувања?

Гледањето на неодамнешните резултати од лотаријата понекогаш може да им даде на надежните играчи идеи или стратегии за нивни избор на броеви. Иако секое реми е игра на среќа, анализирањето на обрасци или често цртаните броеви може да додаде дополнителен слој на возбуда во играњето.

Разбирање на Megaplier:

Megaplier е опционална карактеристика што може драматично да ги зголеми наградите што не се џекпот. За дополнителен 1$ по игра, Megaplier може да ги помножи не-главните добивки со два, три, четири, па дури и пет пати. Бројот на Megaplier е избран непосредно пред извлекувањето на Mega Millions и може да ја претвори значителната добивка во уште поголем товар.

Како да се приклучите на мега милионската журка:

За да ја искористите вашата шанса за џекпот, ќе треба да подигнете билет од локален продавач, како што е продавница, бензинска пумпа или самопослуга. Алтернативно, во одредени држави, можете да го купите вашиот билет онлајн преку услуги како Jackpocket, официјалниот курир за дигитална лотарија на мрежата USA TODAY.

Избор на вашите броеви:

Кога играат Mega Millions, учесниците избираат шест броеви - пет бели топки кои се движат од 1 до 70 и една златна мега топка помеѓу 1 и 25. За оние кои претпочитаат да ја препуштат среќата на судбината, изборот за „Брз избор“ му овозможува на компјутерот да генерира случаен избор на броеви.

Каде да купите билет:

Физички билети се достапни на различни продажни места, вклучувајќи бензински пумпи, продавници и продавници за храна. За дигитална погодност, Jackpocket обезбедува онлајн платформа за нарачка на билети во неколку американски држави и територии, рационализирајќи го процесот од избирање на вашите броеви до барање на вашите добивки.


Како што се зголемува возбудата за следниот цртеж на Mega Millions, не заборавајте да играте одговорно и да сонувате големи. Кој знае? Следниот голем победник би можеле да бидете вие.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Симптомите можат да влијаат на нашиот секојдневен живот, но третманот е достапен!
2024-05-20

Симптомите можат да влијаат на нашиот секојдневен живот, но третманот е достапен!

Вести