Вести

February 15, 2024

Човек со скршено срце освои лотарија од 1 милион долари на Денот на вљубените

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherAishwarya NairResearcher

Вовед

Еден човек од Илиноис неодамна побара лотарија од 1 милион долари на Денот на вљубените, само неколку дена откако помина низ раскинување. Победникот, кој одбра да остане анонимен, ја доби наградата од играта за гребење „Monopoly 50X“. Овој неочекуван неочекуван приход дојде во време кога победникот се чувствуваше очајно во љубовниот оддел, но испадна дека е голема среќа.

Човек со скршено срце освои лотарија од 1 милион долари на Денот на вљубените

Победничкиот момент

Според Лотаријата во Илиноис, добитникот ја опишал својата реакција на гребењето на добитниот тикет како мешавина од паника и возбуда. Веднаш почувствува дека животот му се менува и дури размислуваше да не оди на работа. Добитниот билет е купен од Walmart на 137 W. North Ave, Northlake, а победникот избрал да ги задржи деталите во тајност.

Сребрена постава

Победникот изрази дека нема посебен со кого да ја сподели веста поради неодамнешното раскинување. Сепак, тој го виде ова како позитивен пресврт на настаните, изјавувајќи дека немал многу среќа во љубовниот оддел, но сега навистина го постигнал џекпотот. Победникот ја побарал својата награда на Денот на вљубените, избирајќи ја опцијата за готовина од 600.000 долари пред даноци.

За играта „Monopoly 50X“

„Monopoly 50X“ е игра за гребење од 10 долари која им нуди на играчите шанса да освојат до 1 милион долари. Лансирана на 2-ри јануари, играта веќе додели една од трите главни награди. Остануваат уште пет од шест награди од втор ред во вредност од 100.000 американски долари и 21 од 27 трети награди во вредност од 5.000 долари.

Шансите за победа

Веројатноста да се добие каква било награда во играта „Монопол 50Х“ е 1 спрема 3,39. Шансата за освојување на главната награда е 1 во 2.036.500.000.

Каде да купите билети за лотарија

Билетите за лотарија може да се купат лично на бензински пумпи, продавници, намирници и некои аеродромски терминали. За дополнителна погодност, билетите може да се нарачаат и онлајн преку Џекџеп, официјалниот курир за дигитална лотарија на мрежата USA TODAY. Jackpocket им овозможува на корисниците во одредени американски држави и територии да ја изберат нивната лотарија и броеви, да поставуваат нарачки, да гледаат билети и да собираат добивки со помош на нивниот телефон или домашен компјутер.

Не заборавајте да играте одговорно и само ако сте полнолетни. Ако вие или некој што го познавате има проблем со коцкањето, побарајте помош од соодветните ресурси.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Од нула до џекпот: победа од 300.000 долари на жена од Јужна Каролина
2024-04-15

Од нула до џекпот: победа од 300.000 долари на жена од Јужна Каролина

Вести