Вести

November 6, 2023

Џебен гејмер го поврзува Лондон 2024: 10 години вмрежување и успех во индустријата за игри

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherAishwarya NairResearcher

Pocket Gamer Connects е конференција која има за цел да ја зближи индустријата за игри за учење, вмрежување и градење нови деловни партнерства. Во 2024 година, конференцијата ќе ја прослави својата 10-годишнина, почнувајќи со Pocket Gamer Connects London 2024 на 22-ри до 23-ти јануари.

Џебен гејмер го поврзува Лондон 2024: 10 години вмрежување и успех во индустријата за игри

Размислување за последните 10 години

Како дел од погледот на конференцијата во последните 10 години, присутните ги споделуваат своите најдобри приказни од шоуто и како конференцијата им помогнала во нивниот бизнис и кариера. Извршниот директор на Quicksave, Елина Арпонен и Попкор постар менаџер на ASO, Марина Роглиќ, ги споделија своите омилени спомени од PGC.

Создавање врски и зделки

Елина Арпонен, извршен директор и ко-основач на Quicksave, му дава заслуга на PGC London за создавање врски со луѓето кои на крајот ја купија нејзината прва компанија. Таа се присетува на состанокот со тимот за купување во PGC London и разговарајќи за сеопфатните стратегии со нејзините ко-основачи. Арпонен, исто така, беше говорник на настаните на PGC во повеќе наврати.

Градење кариери и профили

Марина Роглиќ, висок менаџер на ASO во Popcore, го користеше PGC за да го изгради својот профил на кариера и индустрија. Таа ја постави својата мисија да зборува во PGC Helsinki за да се етаблира како експерт и говорник во полето на мобилниот маркетинг. Roglic ја вреднува изложеноста на индустриските професионалци и богатството на увиди и знаења споделени за време на конференцијата.

Придружете се на искуството

Без разлика дали сте заинтересирани да дознаете за трендовите во индустријата, да стекнете увид во развојот, да се вмрежувате со колегите или да потпишувате нови партнерства, PGC London нуди нешто за секого. Резервирајте ги вашите билети сега за настанот што ќе се одржи од 22 до 23 јануари 2024 година.

Кликнете овде за да купите билети

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Придружете се на лотаријата Помпеј и поддржете ја Академијата и заедницата
2024-02-16

Придружете се на лотаријата Помпеј и поддржете ја Академијата и заедницата

Вести