Вести

May 14, 2024

Џекпот на Powerball се искачи на 47 милиони долари: Што треба да знаете

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherAishwarya NairResearcher

Џекпотот Пауербол беше тема на разговор, особено откако некој од Флорида само минатата недела побара неверојатни 215 милиони долари, со што заврши серијата извлекувања без добитник на џекпот. Сега, кога џекпотот на Powerball се враќа на 47 милиони долари за извлекувањето во понеделник, по серијата извлекувања без победник, очекувањата повторно се зголемуваат.

Џекпот на Powerball се искачи на 47 милиони долари: Што треба да знаете

Еве слика од она што претстои за извлекувањето на Powerball во понеделник, 13 мај:

  • Растечки џекпот: Понеделничкиот џекпот на Powerball порасна на 47 милиони долари откако неодамнешните извлекувања ја оставија главната награда неподигната.
  • Време на цртање: Победничките броеви треба да се извлечат веднаш по 23 часот по ET, а резултатите ќе бидат ажурирани подолу.
  • Како да играш: Научете ги деталите за купување билети за Powerball и избирање на вашите броеви.
  • Опција за Power Play: Зголемете ги вашите добивки без џекпот со функцијата Power Play за дополнителен $1.
  • Каде да купам: Билетите се достапни во локалните продавници или онлајн во одредени држави преку Џекпокет, дигиталниот курир за лотарија.

Извлекувањето Powerball е момент што многу љубители на лотаријата го очекуваат со нетрпение, со потенцијал да ги претворат соништата во реалност. За да учествуваат, играчите мора да изберат шест броеви: пет бели топки кои се движат од 1 до 69 и една црвена Powerball помеѓу 1 и 26. За оние кои сакаат да ги зголемат своите шанси за победа, додавањето на Power Play за дополнителен 1$ може да ги помножи наградите кои не се џекпот .

За опција без проблеми, играчите можат да се одлучат за „Брз избор“, каде што компјутерот генерира случаен сет на броеви. Цртежите се изведуваат три пати неделно: понеделник, среда и сабота. Без добитник на џекпот, наградата расте, поттикнувајќи ја возбудата и соништата на потенцијалните победници.

Билетите се достапни во продавници, бензински пумпи и продавници за храна. На некои локации, билетите може да се купат и на аеродромските терминали. За дигитална опција, апликацијата Jackpocket служи како официјален курир за дигитална лотарија на мрежата USA TODAY, нудејќи пригоден начин за купување билети, избирање броеви и собирање добивки онлајн во одредени американски држави и територии.

Додека ја чекаме претстојната ждрепка, запомнете дека Powerball нуди шанса да сонувате големи. Без разлика дали сте искусен играч или нов во играта, возбудата од ждрепката ги зближува луѓето, сите со надеж за финансиска слобода. Останете со победничките броеви и ажурирањата на извлекувањето на Powerball во понеделник.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Симптомите можат да влијаат на нашиот секојдневен живот, но третманот е достапен!
2024-05-20

Симптомите можат да влијаат на нашиот секојдневен живот, но третманот е достапен!

Вести