Вести

April 13, 2024

Џекпот на Powerball се искачи на 935 милиони долари: Вашиот следен удар кон богатството

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherAishwarya NairResearcher
  • Еден од клучните готовина: Џекпотот на Powerball вртоглаво се искачи на 935 милиони долари откако не беа продадени добитни тикети за претходното извлекување.
  • Клучни готовина два: Извлекувањето во сабота нуди опција за готовинска вредност од 449,7 милиони долари за среќниот добитник.
  • Клучни готовина три: Последниот добитник на џекпот на Powerball беше на 1 јануари, забележувајќи 36 последователни извлекувања без џекпот.

Дали неодамнешниот џекпот од 1,13 милијарди долари Мега милиони ви се лизна низ прсти? Па, исчистете го тоа разочарување затоа што Powerball е тука да го сврти вашето богатство со неверојатни 935 милиони долари за џекпот оваа сабота навечер. Така е, луѓе, боговите на богатството ви даваат уште една шанса да станете непристојно богати!

Џекпот на Powerball се искачи на 935 милиони долари: Вашиот следен удар кон богатството

Извлекувањето од минатата среда ги остави играчите на лото на работ од нивните места, но за жал, ниту еден тикет не одговараше на добитниот збир на бројки: 37, 46, 57, 60, 66 и примамливиот бонус број 8. Што значи ова за вас? Едноставно кажано, џекпотот за оваа сабота се искачи на неверојатни 935 милиони долари, со опција за готовина од 449,7 милиони долари за оние кои го претпочитаат своето богатство во еден огромен куп.

Сега, пред да брзате да го купите вашиот златен билет, ајде да разговараме за стратегијата и шансите. Џекпот на Powerball последен пат е добиен на првиот ден од оваа година, а од тогаш имало 36 последователни извлекувања без добитник на џекпот. Додека ждрепката во понеделникот вечерта не донесе џекпот, две среќни души од Флорида и Њујорк се совпаднаа со белите топки, заработувајќи по 1 милион долари. Не е премногу излитена, нели?

Еве каде станува интересно. Претстојното извлекување во среда навечер им нуди на победниците избор помеѓу непосредна паушална сума од 416,1 милиони долари или опција за ануитет. Овој ануитет започнува со поголема почетна исплата и се зголемува за 5% годишно, заокружувајќи се на проценети вкупно 865 милиони долари. Разговор за финансиски сјај!

Но, да не заборавиме на слонот во собата: шансите. Шансата за освојување на џекпот на Powerball е застрашувачка 1 во 292,2 милиони. Пред да дозволите таа бројка да ви го намали духот, запомнете, некој, некаде мора да победи, а кој ќе каже дека не сте вие?

Часовникот отчукува, а следното цртање е закажано за нешто пред 23 часот по ET оваа сабота. Дали ќе се обидете да станете следниот милионер на Powerball? Запомнете, мора да бидете во него за да го освоите.

Во меѓувреме, да се вклучиме во малку мечтаење. Што би направиле ако сте среќниот добитник на џекпотот од 935 милиони долари? Споделете ги вашите најлуди соништа во коментарите подолу - ајде да го забрзаме разговорот (и соништата)!

(Прво пријавено од: ABC News, Датумот не е наведен)

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Симптомите можат да влијаат на нашиот секојдневен живот, но третманот е достапен!
2024-05-20

Симптомите можат да влијаат на нашиот секојдневен живот, но третманот е достапен!

Вести