Вести

April 2, 2024

Џекпот на Powerball се искачува на 1 милијарда долари: Што треба да знаете

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherAishwarya NairResearcher
  • Клучни за носење еден: Џекпот на Powerball достигнува монументална 1 милијарда долари, што го означува како петти по големина во историјата на играта.
  • Клуч за носење два: Добитните бројки за огромниот џекпот ќе бидат откриени набргу по 23 часот по ET во понеделник.
  • Клучни готова храна три: Добитник на паушална сума би можел да земе дома 483,8 милиони долари по оданочување, одлучувајќи за готовинска исплата.

Очекувањата достигнаа треска бидејќи џекпотот на Powerball за извлекувањето во понеделник се искачи на неверојатна милијарда долари. Оваа неверојатна сума ја става наградата меѓу петте најдобри џекпот на Powerball досега, поттикнувајќи ги соништата за незамисливо богатство низ целата нација.

Џекпот на Powerball се искачува на 1 милијарда долари: Што треба да знаете

Ритуалот на броевите што се избираат веднаш по 23 часот по ET во понеделник, го гледаат милиони, задржувајќи го здивот за можноста нивните животи да се сменат преку ноќ. Ветуваме дека ќе ги испорачаме резултатите овде, жешко надвор од печатот, веднаш штом ќе бидат достапни.

За среќниот поединец или поединци кои успеваат да ги надминат шансите, одлуката за преземање на паушалната исплата е профитабилна. Со 483,8 милиони долари за зграпчување по оданочувањето, тоа е сума што го менува животот по секоја мерка.

Како да се игра вашиот удар на милијарда

Дали сте заинтригирани да ја фрлите вашата капа во рингот? Еве како можете да се вклучите во акцијата. За да купите билет за Powerball од 2 долари, ќе треба да посетите локални места како што се продавници, бензински пумпи или продавници за намирници. Во одредени држави, дигиталната ера овозможува купување преку Интернет, што уште повеќе го поедноставува процесот.

Изборот на вашите среќни броеви вклучува избор на пет бели топки (во опсег од 1 до 69) и едно Powerball (во опсег од 1 до 26). За оние кои сакаат да ги зголемат своите шанси, постои опцијата „Power Play“ за дополнителен $1, множејќи ги добивките за сите награди без џекпот со 2X, 3X, 4X, 5X, па дури и 10X.

И за оние кои претпочитаат да ја препуштат својата судбина на случајноста, опцијата „Брз избор“ му овозможува на касиерот да обезбеди компјутерски генерирани броеви, без гужва, без гужва.

Џекпот соништа и каде да се купи

Со извлекувањата што се одржуваат секој понеделник, среда и сабота навечер, џекпотот расте само ако нема победник, додавајќи милиони на наградата секој пат. Билетите се широко достапни на бензински пумпи, продавници, намирници, па дури и на некои аеродромски терминали.

Дигиталните ентузијасти можат да се потпрат на Jackpocket, официјалниот курир за дигитална лотарија на мрежата USA TODAY, достапен во неколку американски држави и територии. Оваа апликација го поедноставува искуството со лотаријата, дозволувајќи им на играчите да ја избираат својата игра, броеви, па дури и да собираат добивки од удобноста на нивниот телефон или компјутер.

Запомнете, Jackpocket е порта кон овој свет на соништата, официјален партнер кој ја носи лотаријата во модерното време. (Прво пријавено од: USA TODAY Network)

Додека стоиме на страна за победничките бројки, останува прашањето од милијарди долари: Кој ќе се појави како најнов член на клубот на милијардерите? Часовникот отчукува, нацијата чека, а времето ќе покаже.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Од нула до џекпот: победа од 300.000 долари на жена од Јужна Каролина
2024-04-15

Од нула до џекпот: победа од 300.000 долари на жена од Јужна Каролина

Вести