Вести

August 7, 2023

BetGames ја започна својата инаугуративна онлајн лотарија игра Instant Lucky 7

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherAishwarya NairResearcher

BetGames, водечки снабдувач на онлајн игри за коцкање, објави уште едно дополнување на списокот со балон, Instant Lucky 7. Тоа е инстант лотарија што го означува влезот на BetGames на пазарот на лотарија. Компанијата соопшти дека играта е дизајнирана да ја исполни зголемената потреба на клиентите за оваа услуга за игри.

BetGames ја започна својата инаугуративна онлајн лотарија игра Instant Lucky 7

Добавувачот на софтвер ги објави плановите за лансирање на Instant Lucky 7 на сите негови регулирани пазари. Играта ќе им понуди на играчите уникатно искуство со лотарија со висока фреквенција и висок џекпот за да се зголеми ангажираноста и задржувањето.

Во ова ново издание, BetGames има преземено еден од неговите најпопуларни казино игри и го преработи во динамичен, брз производ насочен кон задоволување на потребите на клиентите кои копнеат по ова искуство. Instant Lucky 7 позајмува инспирација од водечката верзија на компанијата со подолга форма, класичниот производ за лотарија.

Instant Lucky 7 е првиот целосно анимиран на компанијата игра на лотарија, кој може да се пофали со пакет со ниски податоци од само 3MB. Оваа едноставна игра со лотарија им дава на играчите потенцијал да освојат 200.000 пати поголема од оригиналната сума. Извлекувањата на играта се случуваат секоја минута и ќе бидат достапни 24/7 регулирани локации за лотарија.

BetGames се обидува да остави свој белег во секторот за онлајн лотарија. Во април 2022 г BetGames и BetWay потпишаа договор да го снабди операторот со брендирано студио за лотарија.

Компанијата изјави дека планира да воведе повеќе игри во 2023 година, првенствено игри во казино во живо. Библиотеката со дилери во живо на BetGames моментално содржи наслови со врвни перформанси како што се:

  • Тркало на среќата
  • Обложувајте се на Baccarat
  • Војна на облози

Коментирајќи ја новата лотарија, CPO на BetGames, Јан Качик, рече:

„Го земаме она што го научивме од нашето длабинско истражување на пазарот со нашето исклучително успешно лансирање на Twain Sport и го применуваме овој увид во нашите традиционални производи. Природата со висока фреквенција на Instant Lucky 7 е стил на игра што станува се повеќе распространета меѓу играчите во нивната потрошувачка на забава, така што имањето лото-производ што ги исполнува тие барања е клучен дел од нашата стратегија за остатокот од 2023 година. Тоа е прва во низата нови игри за кои сме искрено возбудени и сме подготвени да уживате во зафатен H2 изданија на содржини“

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Придружете се на лотаријата Помпеј и поддржете ја Академијата и заедницата
2024-02-16

Придружете се на лотаријата Помпеј и поддржете ја Академијата и заедницата

Вести