Вести

October 27, 2023

IGT го продолжува тековното партнерство со лотаријата во Кентаки до 2036 година

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherAishwarya NairResearcher

Матичната компанија на IGT, International Game Technology Global Solutions Corporation, продолжи два договори со лотаријата Кентаки. Договорот ќе овозможи операторот на лотаријата да продолжи да добива ажурирања од IGT Global Solutions Corporation до 2036 година.

IGT го продолжува тековното партнерство со лотаријата во Кентаки до 2036 година

Според договорот, IGT ќе ја обезбеди платформата Аурора, која Лотаријата Кентаки ќе ја користи на своите 3.400 малопродажни локации низ Соединети Држави. Компанијата, исто така, ќе распореди надграден систем iLottery со интеграција во облак.

За време на едно интервју, Мери Р. Харвил, извршен директор на корпорацијата за лотарија во Кентаки, рече:

„ Лотаријата Кентаки соработува со IGT уште од почетокот на работата и ние продолживме да бараме начини, во партнерство со IGT, да ги модернизираме нашите понуди во текот на последните 30 години. Подобрување на нашите решенија за лотарија со малопродажните и iLottery системи на IGT и погодни Малопродажните терминали за самопослужување ќе ни овозможат повеќе можности за одговорно да ја зголемиме нашата продажба и да вратиме дополнителни средства за стипендии и грантови за студенти од колеџот во Кентаки“

За модернизирана платформа iLottery, добавувачот на игри на лотарија ќе ги воведе услугите за интеграција во облак, покрај хардверот за малопродажба на Аурора. Платформата наскоро ќе биде инсталирана во регулиран оператор на лотарија. Ова ажурирање ќе го подобри системот на неколку начини, вклучувајќи ја безбедноста, приспособливоста и брзината со која може да се имплементираат новите функции. Дополнително, овозможува побрзо и полесно инкорпорирање на податоци и увиди. Системот iLottery од IGT вклучува робусни, одговорни алатки за коцкање.

Џеј Гендрон, главен оперативен директор на IGT за Глобална лотарија, рече: 

„Лотаријата во Кентаки отсекогаш била во првите редови на иновациите во лотаријата, а IGT со задоволство продолжува да ги поддржува овие напори за модернизација. Смислата на размислување за иднината на IGT и портфолиото на производи од следната генерација се клучни во денешниот простор на лотаријата што се развива. Во текот на следните 10 години, ќе го изградиме нашето долгогодишно партнерство со лотаријата во Кентаки и ќе ја употребиме нашата софистицирана технологија за дополнително да го подобриме искуството на играчите“

Според новиот договор, IGT ќе испорача преку 4.000 Retailer Pro терминали и 850 GameTouch(TM) 28 автомати за лотарија на трговците од Кентаки Лотарија.

СВП на Глобалната iLottery на IGT Срини Недунури забележа:

„Во 2016 година, лотаријата Кентаки стана еден од првите клиенти на IGT во САД што започна програма iLottery. Оттогаш, IGT соработува со лотаријата во Кентаки за тројно да го зголеми бројот на онлајн игри за извлекување достапни за играчите, како и да обезбеди огромно портфолио на привлечни инстант игри. Платформата iLottery на IGT базирана на облак ќе и понуди на Лотаријата поголема флексибилност, зголемена аналитика и целосен пакет напредни функции за управување со играчи и алатки за одговорно играње

Оваа објава е дел од долгорочната цел на компанијата да ја зацврсти својата позиција во САД. Неодамна, развивачот на софтвер го продолжи договорот со Калифорнија лотарија за уште еден 7 години. ИГТ исто така потпиша а Продолжување на договорот за 10 години со Pan Malaysian Pools за надградба на постојната системска технологија.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Симптомите можат да влијаат на нашиот секојдневен живот, но третманот е достапен!
2024-05-20

Симптомите можат да влијаат на нашиот секојдневен живот, но третманот е достапен!

Вести