Гребки Џекпот: играјте онлајн и освојувајте огромни награди

Картата за гребење е како што звучи - парче картичка, обично со привлечно печатење што ја опишува наградата, на кое дел од површината може да се изгребе за да се открие што има под него. Кога прашуваме како да играме лотарија онлајн, мораме да размислиме за гребење - тие се многу популарни. При движење од офлајн кон онлајн, „гребењето“ се врши со помош на тастатурата на вашиот лаптоп, таблет или паметен телефон. Наградата може да биде насекаде, од мала сума, па дури и едноставно право на повторно играње, бесплатно, до милиони долари. Наградите може да вклучуваат и празници, автомобили, апарати за домаќинство и слични награди.

Картичките за гребење се разликуваат по она што е видливо кога ќе се отстрани покривката. Понекогаш, една слика му кажува на сопственикот дали картичката добила награда или не.

Гребки Џекпот: играјте онлајн и освојувајте огромни награди
Samuel O'Reilly
ExpertSamuel O'ReillyExpert
Fact CheckerSamuel OseiFact Checker

Каде да купите билети за гребење картички

Доста често, станува збор за совпаѓање – може да има шест суми пари или шест предмети, а ако три од нив се исти, тоа е наградата што ја добива картичката. Голема предност на картите за гребење е: веднаш знаете дали сте победиле – и, доколку имате, која е наградата.

Можете да купите гребнатинки каде и да можете да купите онлајн лотарија. Ако знаете како да купите лотарија онлајн, тогаш знаете како да купите гребење. Купувањето билети за игра преку Интернет значи дека секој речиси насекаде во светот може да игра. Поголем куп купувачи значи повеќе шанси за победа бидејќи има повеќе пари во тенџерето.

Историјата на гребење картички

Не знаеме кој ги произведе првите гребнатинки. Она што го знаеме е дека првиот патент за „инстант лотарија за гребење“ беше доделен во Америка во 1987 година на Astro-Med, Inc во Род Ајленд. Оттогаш, тие се користат за секакви цели. Болниците ги користеа за да соберат пари, а исто така и многу различни видови на добротворни цели.

Тие се користени без елементот за коцкање во игри за деца и како помагала за учење - на ученикот му се поставува прашање и го гребе покритието што мисли дека е точниот одговор за веднаш да дознае дали го разбрал правилно или погрешно. Како и да е, сè уште е лотарија онлајн дека повеќето гребнатинки се продаваат за сите тие алтернативни намени.

Дали картичките за гребење се легални?

Ова прашање во голема мера зависи од тоа каде во светот зборуваме. Исламот како религија намурти на секој облик на коцкање, а многу исламски земји како Саудиска Арабија не дозволуваат коцкање да се случува.

Но, што е коцкање? Некои земји забрануваат лотарија, додека други го дозволуваат тоа. Навистина, доказот за пудингот е во јадењето и, ако сте во исламска земја и сакате да знаете дали е легално да се купуваат гребнатинки таму, најдобриот начин да дознаете е да се најавите на страница каде што може играјте гребење на интернет.

Ако добиете порака дека пристапот до оваа страница не е дозволен таму каде што сте, тогаш знаете дека земјата не сака да го направите тоа. Се разбира, можете да го заобиколите ова со користење на VPN – но сепак треба да бидете свесни дека, строго кажано, она што го правите не е легално на местото каде што го правите.

На друго место - во Северна Америка, Јужна Америка и Европа и во поголемиот дел од Африка - гребењето ќе биде легално под услов да имате над 18 години (или, во некои случаи, над 21). И во Кина и многу други делови на Азија, коцкањето е неизмерно популарно. Секоја форма во која доаѓа, вклучително и гребење, не само што ќе биде дозволена, туку и ќе се практикува со голем ентузијазам.

Како да играте гребнатинки

Ова е прашање на тоа како да се игра лотаријата онлајн.

Чувствувајте се како дома

Започнете со наоѓање на страница на која се чувствувате удобно - онаа која, според вашето мислење, се претставува на начин што ве прави да се чувствувате како дома. Играњето онлајн треба да биде пријатно - тоа е целата поента на тоа.

Што се нуди?

Невообичаено е онлајн-лота-локацијата да има само еден вид гребење на понуда. Со што се чувствувате удобно? Оној што нуди огромен поврат на готовина, но каде шансите за успех се обврзани да бидат поголеми? Оној каде што има голема веројатност да победувате доста често, но добивките ќе бидат скромни?

Или некаде помеѓу? Која опција ви се допаѓа, земете ја. Изберете ја таа картичка за гребење. Потоа одете да работите на тоа. Направете го она што треба да го направите - притиснете која било комбинација на копчиња што е потребна - за да го отстраните капакот и да откриете дали сте победиле.

Кој е вашиот буџет?

Секој пат, веројатно ќе ви биде понудена можност да одите повторно - да купите друга картичка. Тоа е супер. Го правите ова затоа што ви се допаѓа, па ако го направите тоа повторно веројатно ќе го зголеми вашето задоволство до одреден степен. И тој момент е оној во кој почнувате да чувствувате дека можеби сте обложиле доволно за еден ден. Тоа е моментот да се запре. Утре е друг ден. Тогаш вратете се на гребење карти.

Кои се шансите за победа на Скреч Карти?

Шансите за победа со која било конкретна гребење зависат од вредноста на наградите, износот во тенџерето и од тоа какви сака организаторот да бидат шансите. Може да замислите ако не знаевте подобро, организаторот не би сакал некој да победи бидејќи секоја награда одзема пари од она што организаторот го собрал.

Но, тоа не ја разбира основната поента за гребење карти и која било друга форма на лото: организаторот сака победници затоа што, ако луѓето видат други луѓе како победуваат со гребење, веројатно ќе купат своја картичка. Ако сите што ги познаваат кои купуваат гребење не успеат да освојат награда, зошто самите би ја купиле? Се разбира, тие не би.

Опции за исплата ако победите

Вие победивте! Добро сторено! Сега - како ги собирате вашите добивки? Играте онлајн, па можете да барате и онлајн. Инструкциите ќе бидат токму таму пред вас. Ќе бидете поканети да потрошите дел од вашите добивки на нова картичка за гребење; ако се чувствувате среќни (а зошто да не сте? Само што победивте!), само напред. Остатокот од парите можете да ги префрлите на вашата сметка и можете да ги извлечете од таму. Уживајте!

Дали ви кажува на веб-страницата?

Кога купувате картичка офлајн, задниот дел од картичката обично вклучува реченица нешто како „Вкупните шанси за освојување награда се…“, а потоа изјава за шансите. „1 во 3“ или што и да се случи. Но, вие купувате онлајн, а не офлајн, така што немате физичка картичка на која можете да погледнете одзади. Но, шансите може многу добро да се наведат некаде во деталите за картичката што се пренесуваат онлајн. Погледни. Дали се таму?

Совети и трикови за играње гребење

Кога играте гребење на интернет, не ги купувајте најевтините карти. Тие се евтини бидејќи добивката од базенот е помала

Проверете дали картичката ви кажува какви се шансите за победа. Има смисла да се купи картичка со подобри шанси

Останете во рамките на вашиот буџет.

Кога купувате билети за игра преку Интернет, останете со истата картичка. Ако сакате да купите десет гребнатинки, ќе имате поголеми шанси да излезете ако сите десет се од ист тип на карти, отколку ако го испробате пристапот на „scattergun“ да одите од карта на картичка.

Не пијте алкохол додека играте. Ако пиете доволно алкохол за да го заматите вашето расудување, нема да размислувате јасно за шансите. Или да останете во рамките на вашиот буџет. Чувајте ги тие две задоволства одвоени.

И, конечно, запомнете го ова: се работи за среќа. И понекогаш среќата ќе биде на ваша страна, а понекогаш не. Бидете подготвени да застанете кога ќе ви биде јасно дека никаде не добивате. Но, не заборавајте да се вратите уште еден ден за да видите дали вашата среќа се променила.

About the author
Samuel O'Reilly
Samuel O'ReillyAreas of Expertise:
Игри
About

Семјуел О'Рајли, роден во Австралија, е мозокот зад некои од најпроникливите водичи за онлајн казино. Со една деценија во индустријата за игри, стручноста на Семјуел е неповторлива, што ги прави неговите критики омилени и кај почетниците и кај професионалците. Име на аватар: КазиноКенгур

Send email
More posts by Samuel O'Reilly
Лотарија против гребнатинки: која има подобри шанси за победа?

Лотарија против гребнатинки: која има подобри шанси за победа?

Дали некогаш сте се запрашале дали картичките за гребење или лотаријата нудат подобри шанси за добивка? Во гребените можете да уживате без да потрошите ниту денар и се игри на среќа. Сепак, многу луѓе претпочитаат игри засновани на вештини, особено онлајн.

Најнови вести

Научните игри започнаа со игри на лотарија Punch N' Play во Северна Америка
2023-10-23

Научните игри започнаа со игри на лотарија Punch N' Play во Северна Америка

Scientific Games, водечки снабдувач на технолошки решенија iLottery, објави дека три северноамерикански лотарии ќе ја понудат својата сосема нова инстант игра со гребење, Punch N' Play. Лотаријата Луизијана, Лото-Квебек и Атлантик лотарија ќе ја обезбедат новата инстант игра со гребење.