Кено

December 11, 2023

Како да играте онлајн кено со самодоверба

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherAishwarya NairResearcher

Keno е традиционална кинеска игра која е имплементирана на Запад и сега е дел од бројни казина ширум светот, вклучително и онлајн казина. Кено е игра слична на лотарија или бинго, при што шансата игра многу важна улога. Играчот мора да избере помеѓу 1 и 20 броеви на картичката од вкупно 80 броеви. Колку повеќе натпревари, толку повеќе пари можете да заработите. Овде, ние објаснуваме подетално како да играте кено онлајн.

Како да играте онлајн кено со самодоверба

Стратегија за употреба во онлајн кено

Стратегијата во Онлајн кено е да се прифати дека изборот на некои или други броеви не влијае на развојот на играта, но дека шансите за победа се исти. И покрај оваа констатација, мора да се земе предвид дека бројот на избрани броеви во голема мера влијае на резултатите, па затоа е препорачливо да се има соодветна стратегија во однос на бројот на броеви што треба да се изберат во секој круг. 

Многу луѓе велат дека не треба да избирате броеви по ред бидејќи тие никогаш нема да излезат, но оваа идеја е погрешна бидејќи шансите да излезат се исти како да се бројки без ништо заедничко. Шансите за победа на Кено се практично мали, па затоа е невозможно исходот да биде засегнат од чудни тавтологии. Прочитајте ги внимателно информациите релевантни за стратегијата за кено и немојте да бидете измамени од оние кои тврдат дека откриле начин секогаш да победуваат на оваа игра.

Шансите за победа во онлајн кено

Во онлајн Keno, не се препорачува да се избере минималниот или максималниот број на броеви бидејќи предноста на куќата е обично многу поголема поради малите суми што се нудат како награда. Или екстремната тешкотија да ги има сите броеви на тикетот излегоа победници.

Исто така, постои можност ниту еден од 10-те избрани броеви да нема среќа. Шансите не се многу високи, така што некои казина нудат и награда за оние кои ќе напишат 10 броеви и не одговараат на ниту еден.

За да освоите мала сума на пари во Keno, треба да имате малку среќа. Меѓутоа, ако сакате да освоите голема сума, треба да имате исклучителна среќа бидејќи шансите да добиете добитен тикет се минимални. Најдобрата стратегија за кено е да ги прифатите тешкотиите на победата и да уживате во играта како да е активност за одмор. Играњето кено со единствена можност да заработите пари е грешка, бидејќи тоа само ќе генерира фрустрација.

Најважната одлука што треба да ја донесе играчот на Кено е бројот на броеви што треба да ги вклучи на тикетот, а најдобрата опција е да избегнете многу ограничени или многу високи бројки.

Онлајн плаќања за кено

Предноста на куќата во онлајн Keno е обично поголема од онаа на другите казино игри во сајтови за онлајн лотарија, па ако сакате да освоите пари, мора да ја оптимизирате вашата стратегија за игри.

Земјените казина имаат прилично ниски износи за исплата, така што добивките за казиното обично се помеѓу 20% и 35%. И во Видео кено и во онлајн кено, бидејќи имаат помалку трошоци, наградите што можат да им се понудат на победниците се поголеми, со куќна предност од приближно 5%.

Тајните на кено

За играчите кои ги бараат најдобрите тајни за играње кено, следните се најдобрите предлози како да се справат со оваа игра.

Вежбајте пред да започнете да се обложувате реално

Бидејќи кено не е комплицирана игра, многу играчи се нуркаат и почнуваат да обложуваат вистински пари, што не е најдобрата опција. За да се навикнете на избраната игра, идејата е да вежбате неколку пати во тест-режим, кој не вклучува пари и награди. Така, играчот може да ја разбере динамиката на играта и да се навикне на неа и дури потоа да го спроведе стекнатото знаење во пракса.

Изберете од четири до осум броеви по картичка

Кога имате можност да изберете до 15 броеви во една картичка, најчестиот тренд кај почетниците е да мислат дека најдоброто нешто што треба да направите е да се обложите на што повеќе броеви. Од една страна, ова има дури и смисла, бидејќи колку повеќе постигнати бројки, толку се поголеми шансите да се изведат правилно. Сепак, мора да имате на ум дека и наградите се менуваат во зависност од тоа колку броеви постигнал играчот. Секој што може да добие пет броеви од пет постигнати може да победи со стапка на враќање 50:1. Истата стапка може да падне на 3:1 со погодување пет броеви од десет избрани, што значително ќе ги намали потенцијалните добивки.

Така, за да има избалансиран избор помеѓу натпреварување за високи награди и сè уште умерени шанси за победа, математиката гарантира дека е најдобро да се бодуваат помеѓу четири и осум броеви по картичка. Со помалку од тоа, шансите за победа се многу мали, додека со повеќе од тоа, наградите не се толку добри.

Обложувајте се на последователни броеви

Онлајн кено играта работи од генератор на случаен број, што гарантира дека резултатите се случајни и независни настани. Сепак, многу искусни играчи на кено веруваат дека, и покрај случајноста, последователните броеви имаат поголеми шанси да бидат извлечени. Оваа стратегија нема гаранции и може или не може да работи, но веројатно е една од најпопуларните меѓу играчите денес.

Дајте предност на игрите што нудат највисока рејтинг RTP

Како и кај автоматите за игри на среќа, кено исто така варира во Индексот за враќање на играчите (RTP) според избраниот наслов. Генерално, онлајн казината нудат поповолни проценти за коцкарите отколку физичките казина, но меѓу огромната разновидност на онлајн кено игри, има и такви кои се сметаат за попривлечни. За да имате корист во овој поглед, најдобриот предлог е да барате игри кои имаат RTP од најмалку 94%.

Изберете доверливи казина

За да бидете сигурни дека кено игрите се фер, со реални шанси за победа, и за да бидете сигурни дека сите добивки ќе бидат ефективно платени, од суштинско значење е да изберете безбедно и доверливо онлајн казино кое е ревидирано според најнапредните правила за заштита на таа индустрија.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Симптомите можат да влијаат на нашиот секојдневен живот, но третманот е достапен!
2024-05-20

Симптомите можат да влијаат на нашиот секојдневен живот, но третманот е достапен!

Вести