Најдобра 6D Lotto Лотарија во 2024

Коцкарите кои живеат на Филипините имаат неколку опции кога станува збор за лотарии што можат да ги играат. Најдобрите имаат тенденција да бидат организирани од Канцеларијата за наградни игри на Филипините. Добар пример за ова е 6Д Лотото. Како што сугерира името, вклучува бирање шест цифри за секој билет. Победите се случуваат кога е извлечена точната комбинација.

Оваа игра е популарна кај филипинските граѓани, но моментално не е достапна во онлајн форма. Добрата вест е дека коцкарите сè уште можат да користат онлајн ресурси за да ги проверат резултатите. Извлекувањето се случува три пати неделно. Ова им дава на луѓето многу можности да ја тестираат својата среќа.

Најдобра 6D Lotto Лотарија во 2024
Isabella Garcia
ExpertIsabella GarciaExpert
ResearcherAishwarya NairResearcher

Каде да купите билети за 6D лото

Еден од првите чекори за постигнување на џекпот е да знаете како да купите лотарија 6Д Лото тикет. Без достапна онлајн игра, коцкарот е ограничен во нивните опции. Не е толку едноставно како да кликнете на апликација и веднаш да ги изберете броевите.

Наместо тоа, тие треба да најдат трговец на мало во нивната локална област. За среќа има изобилство на продажни места низ целата територија Филипини ги нудат овие билети за лотарија. ПЦСО е главно име во заедницата за коцкање во оваа земја. Нема да биде тешко да се најде установа од тули и малтер што ги продава нивните билети за игра.

Од друга страна, 6D Lotto е повеќе ниша во споредба со популарните опции како што се Mega, Super и Ultra PCSO Lottos. Купувачот ќе треба да најде трговец на мало кој обезбедува низа опции за играње лотарија. Овие места може да се најдат со правење на некое онлајн истражување на локалното подрачје.

Кратка историја на 6Д лото

Во 1995 година, Народната телевизиска мрежа започна да води шоу за игри наречено извлекување на Филипинско лото. Неговото име на крајот беше променето во извлекување на лотаријата PCSO. Програмата еволуираше за да содржи низа различни игри. Тие вклучуваа паримутуел, фиксни исплати и лотарии за наградни игри.

Централизираните извлекувања беа вклучени во 2017 година. Тие беа наменети за одредени провинции кои немаа свои локални извлекувања.

Кога започна шоуто, беше достапно само на стандардни телевизиски формати. Сепак, коцкарите сега можат да ги проверуваат резултатите во живо преку веб-страницата на PTV, страницата на Фејсбук и каналот на YouTube. Во моментов има девет различни игри достапни. 6D лото беше претставено кон крајот на 1997 година.

Првично само луѓето во областите на Лузон можеа да купат билети. Ова се промени во 2020 година кога ждрепката стана настан на национално ниво. Играта е во стилот на популарни традиционални наградни лотарии.

Дали е легално да се игра 6D лото?

Корпорацијата задолжена за оваа лотарија е Канцеларијата за лотарија за добротворни цели на Филипините. Таа е и во сопственост и контролирана од владата на Филипините. Понатаму Канцеларијата на претседателот директно го надгледува нејзиното работење. Затоа, сите игри под чадорот на PCSO може да се сметаат за легални и легитимни. Ова го вклучува 6D лото.

Сепак, од витално значење е коцкарите да обезбедат дека ги следат сите локални прописи за коцкање. Тие можеа да читаат онлајн информации за релевантното законодавство. Најважното нешто што треба да се забележи е дека лицата помлади од 21 година не можат да учествуваат на лотарии. За да добие уплата за добивка на билет, лицето треба да има два валидни обрасци на лична карта на своето лице.

Како да играте 6Д лото

Ова е една од наједноставните лотарии понудени од PCSO. За да ја игра, коцкарот избира шест цифри кои се движат од 0 до 9. Тие потоа се означени во ливче за играње. Исто така е можно да се користете машина за избор на среќа за случајно да ги изберете броевите наместо тоа. Истите цифри се дозволени да се користат за шест последователни извлекувања. Ако повеќе луѓе го освојат главниот џекпот, тогаш базенот се дели пропорционално на облозите на секој победник.

6Д Лотото се игра три пати неделно, освен за време на божиќните празници. Извлекувањата се случуваат секоја сабота, вторник и четврток. Шестцифрениот добитен број ќе се движи од 000000 до 999999. За да ја добие наградата за првото место, коцкарот треба да ги совпадне сите нивни цифри по ист редослед.

Во последниве години многу лотарии низ светот создадоа посветени апликации за своите играчи. Тие им овозможуваат да купуваат билети и автоматски да ги добиваат своите добивки. Сепак, моментално не е можно да се игра 6D лото онлајн. Наместо тоа, играта мора да се игра преку продавач на тули и малтер. Можно е во блиска иднина да стане достапна и онлајн верзија на оваа лотарија.

Кои се шансите да се добие 6Д Лото?

Во игрите на лотарија, ако тикетот содржи голем број цифри, шансите ќе бидат помалку од поволни. Во 6Д Лотото има 1.000.000 можни комбинации од кои секоја може да биде победничка ждрепка. Ова значи дека играчот ќе има 1 на еден милион шанси да ја освои главната награда.

На површината може да звучи прилично високо. Сепак, тоа му дава на играчот поразумна шанса во споредба со другите национални лотарии. Ова е особено точно за нумеричките.

Како што се намалува нивото на награди, шансите за победа стануваат многу попростливи. Играчот ќе има шанса 1 на 100.000 да избере број што ќе ја освои втората награда. Нивните шанси да го освојат најниското ниво се намалуваат уште повеќе на 1 на 100. Невозможно е точно да се предвиди 6-цифрената комбинација. Од друга страна, шансите на личноста може да се зголемат доколку користат одредени стратегии на долгорочна основа.

Опции за исплата на 6D лото

Ако лицето има доволно среќа да победи, исплатата може да ја добие лично. Наградите во опсегот од 24 Php до 10.000 Php може да се побараат во кој било од продажните места официјално овластени од PCSO. Кога станува збор за повисоки џекпот, достапни се само две локации. Тоа се филијалата и седиштето на ПЦСО во градот Мандалујонг.

Ова е прилично стандардна политика за националните лотарии. Сепак, може да ги разочара коцкарите кои уживаат во дополнителната погодност за примање исплати преку Интернет.

Добитниците треба да го напишат својот потпис на билетот и да имаат два валидни формулари за лична карта. Исто така, треба да се напомене дека џекпотот ќе се оданочува со 20%. Агентот на ПЦСО кој го продаде добитниот тикет ќе добие провизија од 1%. Играчите ќе треба да го земат предвид ова при пресметување на вкупниот износ на исплата.

Совети и трикови за играње 6Д лото

Онлајн лотариите се игри на среќа. Никој не може со сигурност да ја предвиди точната комбинација за 6D лото. Сепак, тие би можеле да користат тактики за да ги зголемат своите шанси. Вообичаено е луѓето да избираат броеви врз основа на родендени.

Проблемот е што тоа ќе ги спречи да користат 0 како цифра. Секој број во лотарија ќе има еднакви шанси да биде извлечен. Затоа, не е паметно да се занемари 0. Друга грешка е намерното избирање на броеви кои работат по последователен редослед. На пример, лицето може да биде во искушение да избере цифрена комбинација од 123456. Поразновидна и случајна комбинација е помудра.

Колку повеќе билети еден човек купи, толку поголеми ќе бидат неговите шанси за победа. Сепак, ова ќе значи ризикување повеќе од нивните пари. Од витално значење е коцкарот да обложи само занемарлива сума ако сака да игра на лотарија на редовна основа.

Синдикатите за лотарија станаа многу популарни во последниве години. Тие вклучуваат повеќе луѓе кои ги здружуваат своите пари заедно. Ова им овозможува да купат повеќе билети и да имаат поголеми шанси потенцијално да добијат џекпот. Ако имаат среќа тогаш средствата се делат помеѓу секој член.

About the author
Isabella Garcia
Isabella Garcia
About

Изабела Гарсија, љубезно позната како „Lucky Lotti“ во LottoRanker, го комбинира нејзиниот јужноамерикански талент со длабока експертиза во глобалните лотарии. Од плажите во Рио облеани со сонце, Изабела ги декодира сложеноста на лотариите, носејќи им на играчите најдобри совети и трикови.

Send email
More posts by Isabella Garcia