Најдобра Canada Lotto Лотарија во 2023

За да играат онлајн лотарии во Канада, играчите треба да имаат најмалку 18 години. Од друга страна, Quick Draw бара играчите да имаат најмалку 21 година. И државните и федералните даноци важат за билети за лото во Канада и за добивките преку Интернет. Луѓето кои живеат во Канада треба да платат дополнителен слој локални даноци. Лото Макс и Лото 6/49 се два од најпопуларните онлајн лотарии во Канада. За прв пат во Канада, Лото 6/49 им даде можност на играчите да ги изберат броевите што сакаат да бидат извлечени.

Да им се дозволи на канадските играчи да избираат свои броеви е добра идеја бидејќи многу од нив имаат суеверија. Системот Smartplay Halogen II на Interprovincial Lottery Corporation ги извлекува победниците за онлајн лотаријата двапати неделно, во среда и сабота.

Најдобра Canada Lotto Лотарија во 2023
Flag

No matches found, please try:

mk Country FlagCheckmark

1xBet

mk Country FlagCheckmark
Show less...Прикажи повеќе
Добијте го бонусот
 • Високо ролери казино
 • Се играше во многу земји
 • Најдобар избор на облози
Show less...
Прикажи повеќе
 • Високо ролери казино
 • Се играше во многу земји
 • Најдобар избор на облози

Кога станува збор за наоѓање пригоден начин за играње игри на лотарија онлајн, 1xBet е местото каде што треба да одите! 1xBet е добро воспоставен Лотарија што е основан уште во 2011 . Оттогаш, тој се здоби со позитивна репутација дека е доверлив и доверлив, нудејќи голем избор на игри, низа опции за плаќање и пријателски тим за услуги на клиентите. Ќе најдете сè што ви треба на оваа веб-локација за да уживате во одлично искуство со игри на лотарија преку Интернет.

  Кога станува збор за наоѓање пригоден начин за играње игри на лотарија онлајн, Lucky Bird Casino е местото каде што треба да одите! Lucky Bird Casino е добро воспоставен Лотарија што е основан уште во 2017 . Оттогаш, тој се здоби со позитивна репутација дека е доверлив и доверлив, нудејќи голем избор на игри, низа опции за плаќање и пријателски тим за услуги на клиентите. Ќе најдете сè што ви треба на оваа веб-локација за да уживате во одлично искуство со игри на лотарија преку Интернет.

  Каде можам да купам билети за лотарија во Канада?

  Каде можам да купам билети за лотарија во Канада?

  Лото Макс го замени Супер 7 во 2009 година. Како резултат на тоа, Лото Макс го надмина Лото 6/49 по популарност во Канада поради поголемата вредност на нејзините награди. Мали канадски лотарии се одржуваат во источните и западните провинции на Канада.

  Канадските лотарии сега можат да ги купат своите билети преку Интернет и за џекпотот за Лото Макс и за Лото 6/49. Сепак, правилата се исти, а процесот е едноставен. Истото старосно ограничување важи како и при купување билет за учество. Депонирањето пари на сметките на онлајн лотаријата на играчите е можно откако ќе го завршат процесот на регистрација.

  Играчите можат да купат билети преку Интернет и да им биде испратена дигитална копија преку е-пошта. Физичкиот билет може да се изгуби, така што купувањето преку Интернет е побезбедна и поефикасна опција. Гејмерите се известени преку е-пошта ако нешто освоиле во извлекување. Друга предност за заштеда на време од играњето на канадската лотарија онлајн е да ги проверите резултатите без да треба да ја напуштите куќата.

  Каде можам да купам билети за лотарија во Канада?
  Историјата на Канада Лото

  Историјата на Канада Лото

  Канада основаше лотарии за да генерира средства за јавни работи во првите години. Владата немаше доволно средства за финансирање работи како изградба на патишта и мостови како млада земја без вистински средства за приход.

  Провинциите ќе побараат од нивниот законодавен дом овластување да водат лотарија за да соберат средства за добра цел. Како резултат на тоа, лотаријата прво беше искористена за финансирање јавни работи. Квебек и Манитоба започнаа игри со лотарија една година откако Кривичниот законик беше изменет во 1970 година. Лото-Квебек беше првата организација во Канада која управуваше со активностите на лотаријата. Другите провинции брзо го следеа примерот, основајќи лотарии за дополнување на приходите на провинциската влада.

  Првата национална лотарија во Канада се одржа во 1974 година, по што провинциите основаа свои лотарии и почнаа да одржуваат помали лотарии. Канадската Олимписка лотарија е основана за да собере средства за Олимпијадата во Монтреал во 1976 година. Оваа лотарија подоцна ќе биде преименувана во Лото-Канада и ќе се користи за финансирање на идните олимписки игри и национални проекти.

  Историјата на Канада Лото
  Дали лотото во Канада е легално?

  Дали лотото во Канада е легално?

  Играњето на лотарија е легално во Канада. Има џекпот од 1.000.000 долари (фиксен) на Атлантик 49. Билетите за лотарија може да се купат онлајн во Канада, но чисто игрите на среќа се забранети. Оваа категорија вклучува натпревари што доделуваат награди преку случаен цртеж, картички за игри или пакети што ги вклучуваат двете игри.

  Играње, особено онлајн лотарии, стана област на интерес за канадската влада со текот на времето. Во 1969 година, Кривичниот законик беше променет така што специјалните проекти може да се плаќаат со пари од провинциските и федералните лотарии.

  Дали лотото во Канада е легално?
  Како да се игра лотото на Канада

  Како да се игра лотото на Канада

  • Сопствениците на билети на Лото 6/49 можат да изберат шест броеви од збир од 1-49 при купување билет. Сите шест извлечени броеви се потребни за да одговараат на броевите на билетите за играчот да го освои џекпотот. За да ја освои секундарната награда, играчот треба да усогласи пет од шесте главни броеви, заедно со бројот на бонусот.

  • Лото Макс Седум цифри, кои се движат од 1 до 49, се избираат по случаен избор. Ако играчот правилно ги погоди сите седум извлечени броеви, тој го добива џекпотот. Има и награди од 1 милион долари „MaxMillions“ кои се превртуваат додека не се освојат во извлекувањето на Lotto Max.

  Како да се игра лотото на Канада
  Кои се шансите да се добие лотото на Канада?

  Кои се шансите да се добие лотото на Канада?

  Играчите имаат 1 на 14 милиони шанси да го освојат Лотото 6/49. Прилично мрачно на прв поглед, но многу пофер од многу други лотарии. Шансите да се постигне џекпот на Mega Millions, на пример, е 1 на 176 милиони. Сепак, некои лотарии како што е Квебек Банко Специјал (1 во 4 милиони) се многу поправедни. Сепак, огромната награда што треба да се освои во 6/49 го прави поатрактивен.

  Кога првпат беше претставен Лото 6/49 и пред Лото Макс, џекпотот ретко надминуваше 10 милиони долари, но сето тоа сега се промени. Лото Макс е најпопуларна онлајн лотарија во Канада. Има неделна продажба од повеќе од 10 милиони долари.

  Кои се шансите да се добие лотото на Канада?
  Награди по Джакпот

  Награди по Джакпот

  Додека Power Ball во Канада Лото билетите преку Интернет го џуџе џекпотот на Лото Макс, тој сè уште е огромна сума со оглед на малата големина на населението, како што тоа го правеше неколку пати во последните неколку години. Од 2017 година, Лото Макс има плафон од 60 милиони долари за секој поединечен џекпот. Сите пари над таа капа стануваат дел од наградите „MaxMillion“. Најголемиот добитен тикет во историјата на канадската онлајн лотарија изнесуваше 64 милиони долари во 2015 година.

  Покрај главната награда, канадската онлајн лотарија нуди и голем број интересни споредни награди. Усогласувањето на пет броеви плус бонусните броеви во Лото 6/49 резултира со исплата од 6% од вкупниот искористен износ.

  Удел од 5 проценти од вкупниот сад се доделува на играчот кој правилно ги погодил сите пет броеви. Играчите добиваат 0,5% од влогот назад доколку добијат четири точни броеви. Играчи кои одговараат на три броја и на бонус броевите добиваат 10 долари, додека оние што одговараат на два броја и бонусните броеви добиваат бонус од 5 долари. Кога се совпаѓаат два броја, играчот добива бесплатна игра.

  Награди по Джакпот
  Совети и трикови за играње лото на Канада

  Совети и трикови за играње лото на Канада

  Непарните и парните броеви за онлајн лотарија се добар облог

  Три непарни броеви доаѓаат пред четири парни. Изберете парен/непарен микс на броеви за единечниот запис на Lotto Max. Само околу 1% од случаите се сите непарни или сите парни броеви.

  Играјте три високо-четири-ниски или четири високо-три-ниски броеви

  Долната и горната половина од даденото поле со броеви може да се поделат на две половини од играчите. Во игра од 49 броеви како што е Лото Макс Канада, цифрите 1-25 паѓаат во долната половина, додека броевите 26 -49 одат во горната половина. Само 1% од времето се појавуваат сите високи или сите ниски бројки. Најдобрата комбинација е или 3/4 или 4/3. Тоа значи три врвови и четири долини, или четири врвови и три ниски. Приближно 56% од сите цртежи имаат кластери со победнички броеви кои ги прикажуваат овие обрасци.

  Групирање на броеви за онлајн лотарија

  Многу играчи ќе забележат дека кога гледаат список на минатите добитни броеви на Лото Макс, или оние од која било друга лотарија, недостасуваат некои групирања на броеви. На пример, нема 20-ки, во низата на броеви 5-14-17-32-38-42-45. Играчите можат да имаат корист од следењето и проучувањето на бројот на групи во нивните палуби.

  Совети и трикови за играње лото на Канада