Најдобра EuroJackpot Лотарија во 2023

Современите играчи на лотарија имаат многу опции кои би можеле да ги видат да добијат голема победа. Евроџекпотот, особено, ги врти главите од сите вистински причини во последниве години. Не е изненадувачки што играчите сега ја искористуваат шансата да го испробаат Eurojackpot во линија. Еуроџекпот е веројатно една од најмладите лотарии во светот. Покрај своето помалку од една деценија присуство во светот на онлајн лотаријата, Еуроџекпот се издвојува по доделувањето на некои од најголемите лотарии во Европа. Покрај неговиот неверојатен џекпот на лотаријата, неговите поволни шанси несомнено се истакната атракција.

Најдобра EuroJackpot Лотарија во 2023
Flag

Врвни казина

mk Country FlagCheckmark

TheLotter

mk Country FlagCheckmark
BonusМесечни белешки!
Show less...Прикажи повеќе
Добијте го бонусот
 • ВИП клуб попуст
 • Повеќејазичен
 • Достапна е светска лотарија
Show less...
Прикажи повеќе
 • ВИП клуб попуст
 • Повеќејазичен
 • Достапна е светска лотарија

TheLotter, број на лиценца: MGA/CRP/402/2017, е во сопственост и управувана од Lotto Direct Limited, регистарски број: C77583. Оваа компанија е лиценцирана и регулирана од страна на Органот за игри на среќа на Малта. Ова значи дека владата на Малта внимава на TheLotter за да се увери дека сите нејзини операции се легални и над одборот. Основана во 2002 година, TheLotter е независна услуга за купување билети, со над 20 меѓународни канцеларии.

  Обезбедувачот на онлајн лотарија е основан во 2016 година и е во сопственост и управуван од Lottomatrix Ltd., британска корпорација. Тој е лиценциран од Комисијата за коцкање на Обединетото Кралство со регистарски број C73232 во Обединетото Кралство.

  Bonus50 бесплатни вртења со депозит
  Show less...
  Прикажи повеќе

   AgentLotto, компанија број 157283, е меѓународно лиценцирана услуга за коцкање. Платформата им овозможува на играчите да купуваат билети за државни лотарии во различни земји. AgentLotto е бренд на Agento NV, официјално регистриран во Abraham de Veerstraat 9, Курасао. Како сопственик на AgentLotto, Agento NV, работи според лиценца издадена од Владата на Курасао, под-лиценца број GLH-OCCHKTW0705252017. Лиценцата му дозволува на Agento NV да врши каква било активност поврзана со лотарии десет години откако AgentLotto започна онлајн.

    LotteryWorld, лиценца број 153264, е јавно друштво со ограничена одговорност според законот Курасао. Тоа го олеснува купувањето на лотарија преку Интернет. LotteryWorld е основан во Курасао, со регистрирани канцеларии на булеварот Emancipatie 31, Вилемштад.

    Каде да купите билети за Евроџекпот?

    Каде да купите билети за Евроџекпот?

    Секој 18 години или повеќе има право да си ја проба среќата во џекпотот на Евроџекпот. Главната грижа меѓу играчите е обично како да купат лотарија онлајн и каде да ги купат. Билетите за лотарија Еуроџекпот може да се купат од некои онлајн продавачи на билети. Сепак, тие треба да бидат внимателни при купувањето онлајн лотарија од приватни програмери.

    Некои играчи не сакаат да купуваат билети од трети страни. Играчите исто така можат да купат билети за Евроџекпот од официјалната веб-страница на лотаријата. Купувањето од веб-локациите на Eurojackpot е едноставно како да имате избор и да платите билет.

    Каде да купите билети за Евроџекпот?
    Историја на Евроџекпот

    Историја на Евроџекпот

    Евроџекпот лотаријата за прв пат беше предложена во 2006 година, по значителните понуди за џекпот во тоа време, особено од лотарија Euromillions. Договорот за лансирање на оваа мултинационална лотарија беше постигнат во 2011 година во Хелсинки.

    По договорот, седум земји, Данска, Финска, Германија, Словенија, Италија и Холандија, учествуваа на првото извлекување на Евроџекпот на 23 март 2012 година. Набргу потоа, играч од Германија освои 19,5 милиони евра, што предизвика интерес за лотарија надвор од земјите-учеснички.

    Брзо се приклучија и други земји, вклучувајќи ги Шпанија, Норвешка, Шведска, Хрватска, Литванија, Латвија, Исланд, Чешка и Унгарија. Прифаќањето на Евроџекпот во повеќето европски земји овозможи да обезбеди широка публика.

    На 3 мај 2013 година, норвешкиот играч, Ингвар Боргерсон, го освои џекпотот. Ова беше прва од неколкуте историски победи распространети во текот на неколку месеци. Тоа, исто така, донесе нови случувања кои видоа промена на форматот на 10 октомври 2014 година.

    Сепак, овој нов формат не ги одврати играчите да одат на големата победа. Добивките на лотариите на џекпот од 31,5 евра, 84,8 евра, 90 евра и 90 милиони евра беа забележани во октомври 2015 година, јули 2016 година, октомври 2016 година и јануари 2017 година. Износот од 90 милиони евра го освоија пет различни играчи од Германија (3 играчи) , Данска и Холандија.

    Со текот на годините, се приклучија и други европски земји, а од декември 2020 година, бројот на земји изнесува 18.

    Историја на Евроџекпот
    Дали Евроџекпот е легален?

    Дали Евроџекпот е легален?

    Денес има стотици лотарии, само што некои имаат тенденција да бидат прилично рестриктивни. Затоа, прашањето за законитоста на џекпот често се појавува кога ќе се спомене Евроџекпот. Иако Eurojackot е официјално достапен за играчите од 18-те земји учеснички, играта е достапна и на веб-страниците на лотаријата. Идеално, овие сајтови купуваат билети за играчи во одредена земја учесничка и ги служат вашите најдобри интереси.

    Затоа, играчите од земји кои не се наведени се охрабруваат да се погрижат да ја играат оваа игра на лиценцирани и регулирани локации под реномирана јурисдикција. Сега кога територијалните ограничувања добро се грижат за онлајн-страниците под услов играч над 18 години, тој може да учествува на оваа лотарија.

    Дали Евроџекпот е легален?
    Како да играте Евроџекпот онлајн

    Како да играте Евроџекпот онлајн

    Евроџекпот, како повеќето онлајн лотарии, е лесно и забавно за играње. Доброто кај оваа игра е што нема сложени правила на игра и непотребни комбинации. Играчот мора да избере пет броеви од 50 и ан дополнителни две од базен. Можете исто така да одлучите да го додадете Двоен џекпот карактеристика што може да ве види двојно повеќе од вашата победа на џекпот.

    Постојат неколку начини како да пополните билет за лотарија. Играчите можат рачно да ги изберат своите среќни броеви или да ја користат опцијата Quickpick понудена од лотаријата. Последниот чекор е да кликнете на копче за поднесување и ставете го облогот.

    Правила за Евроџекпот

    Правилата за Евроџекпот треба да им бидат јасни на повеќето играчи, дури и на почетниците. Прво, од играчот се бара да купи билети за игра преку Интернет пред да се одржи ждрепката. Играчите кои учествуваат мора да бидат над дозволената возраст, 18 години или постари. Сепак, естонските играчи на возраст од 16 години или постари имаат право да учествуваат.

    Играчите кои учествуваат во Eurojackpot онлајн мора да ги прифатат условите и условите на продавачот за да можат да победат. Што е најважно, само на единствениот сопственик на добитниот тикет или сметка му е дозволено да ја побара наградата за џекпот.

    Игрите на Евроџекпот, исто така, бараат сите добивки на лотаријата да се бараат од земјата каде што е купен билетот. Затоа, играчите треба да внимаваат на ова барање при изборот на оператори на лотарија. Исто така, ве молиме имајте предвид дека победниците на џекпот се секогаш добри да подготват со план на што да ги потрошат своите добивки.

    Како да играте Евроџекпот онлајн
    Кои се шансите да се добие Евроџекпот

    Кои се шансите да се добие Евроџекпот

    Шансите да се добие кој било џекпот на лотарија се секогаш мали, а Евроџекпот не е исклучок. На пример, шансите за освојување на џекпот се 1:95,344,20. Она што го прави Еуроџекпот посебно е тоа што овој џекпот е дизајниран да има почести исплати од повеќето џекпот таму. Сепак, вкупните шанси за победа на Еуроџекопт се 1:35. Ова значи дека секој играч има 35 спрема 1 удар за освојување награда додека игра на оваа лотарија.

    Список на шанси понудени од Евроџекпот:

    • 5 броеви + 2 евроброеви (џекпот - 1 во 95.344.200
    • 5 Броеви + 1 Евроброеви- 1 во 5.959.013
    • 5 Броеви -1 во 3.405.150
    • 4 Броеви + Евроброеви - 1 во 423.752
    • 4 Броеви + 1 Еуроброј - 1 во 26.485
    • 3 броеви + 2 евроброеви - 1 во 9.631
    • 4 Броеви - 1 во 15.134
    • 2 броеви + 2 евроброеви - 1 во 672
    • 3 топки + 1 евроброј - 1 во 602
    • 3 броеви - 1 од 344
    • 1 број +2 евроброеви - 1 во 128
    • 2 броеви + 1 евронумери - 1 во 42
    Кои се шансите да се добие Евроџекпот
    Опции за исплата ако играчот победи во играта

    Опции за исплата ако играчот победи во играта

    Играњето Евроџекпот чини приближно 2 евра по линија. Играчите кои имаат среќа да ја освојат наградата за џекпот имаат две опции: лото џекпот и ануитет. Меѓутоа, на опција за исплата понудени на играч може да варира во зависност од земјата од која игра. Сепак, онлајн играчите ја имаат само опцијата lumpsum. Џекпотот започнува од 10.000.000 евра и може да достигне до 90.000 евра.

    Еуроџекпот нуди детални информации за плаќање за земјите учеснички. Некои земји подлежат на оданочување на добивките на џекпот, додека други не се оданочуваат. Опцијата за исплата на ануитет е особено привлечна за играчите од земјите кои оданочуваат лотарија. Во повеќето прилики, играчите од земји кои не ги оданочуваат добивките на лотаријата можеби нема да имаат никакви проблеми да ја земат целата сума.

    Имено, на онлајн играчите ќе им биде префрлен целиот износ на нивните сметки без да се одбие данок.

    Опции за исплата ако играчот победи во играта
    Совети и трикови за играње Евроџекпот

    Совети и трикови за играње Евроџекпот

    Eurojackopt може да биде прилично збунувачки за играчите кои прв патуваат. Иако оваа лотарија за џекпот има големи шанси и играчите имаат мали шанси, има многу што може да направи играчот за да ги подобри своите шанси за победа. Еве неколку совети кои ќе им помогнат на играчите на Eurojackpot да играат попаметно:

    • Имајте мешавина од непарни и парни броеви. Ова е информирано од минатите набљудувања дека приближно 70% од победите на Евроџекпот имаат мешавина од непарни и парни броеви.
    • Избегнувајте секвенцијални броеви. Најчесто, победничките броеви не се последователни, туку обично се шират низ целиот спектар. На тој начин, играчите треба да изберат мешавина од високи (26-50) и ниски (1-25) броеви.
    • Внимавајте на последното извлекување. Победничките броеви често ќе имаат барем еден повторен број од последното извлекување. Овие бројки може да се појавуваат постојано, топли броеви и веројатно ќе му помогнат на играчот да победи.
    • Избегнувајте модели. Играчите треба да избегнуваат да прават шаблони. Ова се однесува на непарни или парни броеви или броеви што завршуваат со одредена цифра. Ретко победуваат множества или обрасци на броеви.
    • Купете повеќе билети. Иако одговорното играње е од клучно значење, на играчите им се советува да купат повеќе билети за игра преку Интернет за да ги подобрат своите шанси да добијат џекпот. Наместо да го трошите вашиот месечен буџет на повеќе извлекувања, купувањето повеќе тикети при едно извлекување ги подобрува шансите за добивка.
    Совети и трикови за играње Евроџекпот