Најдобра EuroMillones Лотарија во 2024

EuroMillions веќе некое време е околу сцената на коцкање преку Интернет. Ова лото се издвојува како една од најдобрите онлајн лотарии во светот во однос на понудените износи на џекпот и бројот на активни играчи. Шпанија е меѓу земјите во кои оваа транснационална лотарија е популарна.

Локално, ова лото го носи името EuroMillones. Лотаријата работи повеќе од една и пол деценија, преку која разви неспоредлив кредибилитет.

Најдобра EuroMillones Лотарија во 2024
Evelyn Thompson
ExpertEvelyn ThompsonExpert
ResearcherAishwarya NairResearcher

Каде да купите билети за лотаријата EuroMillones?

Веб-страница на лотаријата EuroMillones

EuroMillones им овозможува на обложувачите да купуваат билети онлајн директно од официјалната веб-страница на лотаријата. EuroMillions беше една од првите лотарии кои понудија билети преку Интернет без да вклучуваат агенти за лотарија. Билетите се достапни за сите обложувачи во Шпанија, без разлика на нивната националност.

Сепак, обложувачите купување билети за лотарија преку Интернет мора да бидат физички присутни во земјата при купување. Тоа значи дека дури и туристите кои ја посетуваат Шпанија имаат право да играат. Тие, исто така, мора да бидат физички присутни во земјата за да ги откупат своите добивки од повеќе од 500 евра.

Една од главните придобивки од купувањето на EuroMillones лотарија билети е тоа што обложувачите не треба да се грижат за следење на извлекувањата за да проверат дали имаат добиено. Наместо тоа, сите нивни броеви се проверуваат автоматски и сите победници се известуваат за нивните победи.

Згора на тоа, обложувачите не мора да чекаат во редици за да добијат билети кај локалните продавачи. Тие, исто така, ги добиваат своите добивки до 500 евра директно на нивните сметки, избегнувајќи ги маките да ги откупат.

Локални продавачи

Локалните трговци на мало нудат уште една опција што треба да ја земете во предвид кога истражувате како да купите билети за EuroMillones. Трговците на мало се наоѓаат погодно низ цела Шпанија и сите други подобни земји. Играчите кои купуваат билети од локални продавачи на билети мора да одат во одредени канцеларии на лотаријата на EuroMillones за да ги откупат своите награди доколку победат, без оглед на добивката.

Агенти за билети за лотарија

Поединци кои не се во Шпанија или други подобни земји сè уште можат да играат на лотаријата EuroMillones и покрај ограничувањата. Тоа е можно преку агенти од трети страни. Таквите агенти обично се наоѓаат во подобни земји. Тие купуваат билети во име на нивните клиенти и ги избираат броевите наведени од нив.

Агентите исто така откупуваат награди во име на нивните клиенти и ги испраќаат парите директно до нив. Сепак, тие наплаќаат надомест за нивните услуги, што често вклучува процент од добивката за кој било добитен тикет.

Историја на лотаријата EuroMillones

EuroMillones лотаријата беше лансирана во февруари 2004 година од Loterias del Estado од Шпанија, Francaise des Jeux од Франција, и Камелот од Обединетото Кралство. Шпанија, Франција и жителите на ОК беа единствените на кои им беше дозволено да учествуваат во тоа време. Сепак, неколку други земји беа подобни подоцна истата година. Првото извлекување се одржа на 13 февруари 2004 година во Париз. Оттогаш ждрепките се одржуваат секоја недела.

Денес тие се одржуваат двапати неделно, во вторник и петок. На сите добитници на лотаријата EuroMillones им се исплатени паушални суми, за разлика од случајот многу други натпреварувачки лотарии.

Дали лотаријата EuroMillones е легална?

Лотаријата EuroMillones се работи легално во Шпанија. Давателот има важечка лиценца и ги исполнува сите законски услови за да обезбеди услуги за лотарија во земјата. Сепак, играта е ограничена на обложувачи на 18 години или постари.

Како да играте лотарија EuroMillones

Играњето на оваа лотарија е релативно лесно. Играчите треба да започнат со разбирање како да купат лотарија на EuroMillones преку Интернет и да ги изберат нивните среќни броеви за да имаат шанса да добијат. Вкупниот број број на случајни броеви потребно по билет е седум. Пет броеви се избрани од збир од 50, а останатите два се избрани од различна колекција од 12, познати како ѕвездени броеви.

Потоа се одржуваат извлекувања за да се одредат победничките броеви. Играчите мора да одговараат на сите седум броеви за да го освојат џекпотот. Сепак, EuroMillones има неколку други наградни нивоа кои им овозможуваат на обложувачите да победат со помалку точно предвидени бројки.

Автоматски избор

Обложувач кој купува билет за лотарија преку Интернет може да се определи за автоматско избирање броеви и нема потреба да учи многу за тоа како да игра EuroMillones онлајн. Оваа функција за автоматизација користи генератор на случаен број за автоматски да ги избира броевите. Оваа опција е корисна за обложувачите кои купуваат многу билети за нерешено или оние кои купуваат билети во последен момент.

Идна игра

Постои и опција за играње однапред до осум нерешени. Со други зборови, истиот тикет може да се користи за најмногу осум извлекувања за играчи кои играат EuroMillones онлајн, користејќи ги истите среќни броеви. Ако тикетот победи пред неговото последно погодно извлекување, се нуди заменлив билет за покривање на извлекувањата оставени во однапред играње.

Кои се шансите да се добие лотарија EuroMillones?

Шансите за освојување на која било награда во лотаријата EuroMillones се разумно високи и изнесуваат 1 спрема 13. Нејзините поволни шанси многу придонесуваат за зацврстување на позицијата на лото меѓу најдобрите онлајн лотарии денес. Сепак, специфичните шанси за освојување специјални награди се помали и се влошуваат како што се зголемуваат наградните нивоа.

Специфични коефициенти за нивоа

Најниската наградна група бара избор од само два точни броја од збирката 50, која има шанси 1 спрема 22. За 12-то ниво потребни се два броја и една ѕвезда, давајќи шанси 1 спрема 49. Предвидувањето на еден број и две ѕвезди победува наградата од 11-то ниво, со коефициент 1 спрема 188. Предвидувајќи три броја и три броја плус една ѕвезда правилно ги добива десеттото и 9-тото наградено ниво за коефициент од 1 од 314 и 1 од 706, соодветно.

Правилното предвидување на два броја и две ѕвезди ја добива наградата од 8-мо ниво и има шанси 1 во 985 година. обложувачи кои предвидуваат три броја плус две ѕвезди, четири броја плус една ѕвезда, четири броја плус две ѕвезди и пет броеви плус една ѕвезда, соодветно.

Шансите се 1 спрема 14.125, 1 спрема 31.075, 1 спрема 621.503, 1 спрема 3.107.515 и 1 спрема 6.991.908, соодветно. Добивањето на џекпот, за кое е потребно точно предвидување на сите седум броеви, има најниски коефициенти 1 спрема 19.838.160.

Опции за исплата ако победите на лотаријата EuroMillones

Опциите за исплата зависат од освоената сума. Сите добивки од 500 евра или помалку се испраќаат директно на сметката што се користи за купување на добитниот тикет доколку е купен преку Интернет. За билети купени од локални продавачи, обложувачите мора да се вратат во продавниците каде што ги купиле нивните добитни билети за да ги побараат наградите.

Добивките над 500 евра може да се платат само од канцелариите на лотаријата на EuroMillones, при што добитниците треба да ги побараат лично.

Совети и стратегии за лотаријата на EuroMillones

Иако освојувањето на џекпотот на EuroMillones се заснова на среќа, постојат неколку совети и стратегии кои можат да ви помогнат да ги подобрите вашите шанси да освоите награда. Еве неколку препораки што треба да ги имате на ум:

  1. Играјте редовно: Колку повеќе играте, толку повеќе имате шанси за победа. Размислете да поставите буџет и да се придржувате до него, за да можете да учествувате во повеќе извлекувања без да трошите премногу.
  2. Приклучи се на синдикат: Играње како дел од синдикат ви овозможува да ги здружите вашите ресурси и да ги зголемите вашите шанси за победа. Плус, тоа е забавен начин да си играте со пријателите или колегите.
  3. Изберете ги вашите броеви мудро: Додека EuroMillones е случајна игра, некои играчи имаат свои среќни броеви или користат конкретни стратегии, како што е изборот на високи и ниски броеви или фокусирање на задоцнетите броеви. Запомнете, сепак, дека секој број има еднакви шанси да биде извлечен.
  4. Останете информирани: Бидете во тек со најновите вести на EuroMillones, вклучувајќи ги сумите на џекпот, претходните добитни броеви и сите специјални промоции или настани. Оваа информација може да ви помогне да донесувате информирани одлуки кога играте.

Синдикати на лотарија EuroMillones

Ако барате начин да ги зголемите вашите шанси за победа без да се скршите, пристапот во синдикатот EuroMillones може да биде одговорот. Синдикатот е група на играчи кои ги здружуваат своите пари за да купат повеќе линии со броеви, зголемувајќи ги нивните колективни шанси за победа.

Со приклучување на синдикат, можете да играте повеќе линии за дел од цената, што ви дава повеќе можности за победа. Ако вашиот синдикат победи, паричната награда се дели подеднакво меѓу сите членови. Тоа е одличен начин да го подобрите вашето искуство со EuroMillones и да ја споделите возбудата со другите.

About the author
Evelyn Thompson
Evelyn Thompson
About

Евелин Томпсон, или „Lucky Evie“, како што е позната во LottoRanker, го комбинира нејзиниот британски аналитички начин на размислување со страста за бројки за да им ги донесе на читателите најдобрите стратегии за лотарија. Од шармантните улици на Лондон, таа ги пребарува податоците од лотаријата, осигурувајќи дека играчите имаат се што им е потребно за да донесат информирани одлуки.

Send email
More posts by Evelyn Thompson

Најчесто поставувани прашања

Сѐ што треба да знаете за казината

Како можам да купам билети за лотарија EuroMillones преку Интернет?

За да купите билети за лотарија на EuroMillones преку Интернет, посетете ја официјалната веб-страница на EuroMillones. Оваа опција е достапна за сите во Шпанија, вклучувајќи ги и туристите, се додека се физички присутни во Шпанија при купувањето на билетот. Купувањето преку Интернет овозможува автоматска проверка на броевите и директно известување за какви било добивки.

Кои се придобивките од купувањето билети за EuroMillones преку Интернет?

Купувањето билети преку Интернет ја елиминира потребата да ги следите ждрепките за да проверите дали сте победиле. Вашите броеви автоматски се проверуваат, а победниците се известуваат директно. Добивките до 500 евра директно се префрлаат на вашата сметка, нудејќи погодност и леснотија.

Може ли да купам билети за EuroMillones ако не сум во Шпанија?

Да, ако не сте во Шпанија или други подобни земји, сепак можете да учествувате во лотаријата EuroMillones преку агенти за билети за лотарија од трети лица. Овие агенти купуваат билети во ваше име и наплаќаат такса за услуга, која може да вклучува процент од која било добивка.

Каде на друго место можам да купам билети за EuroMillones?

Освен преку Интернет, можете да купите билети за EuroMillones од локални трговци на мало во Шпанија и други земји учеснички. Мора да посетите одредени канцеларии за лотарија на EuroMillones за да побарате награди ако победите со билет купени од локален продавач.

Која е историјата на лотаријата EuroMillones?

EuroMillones беше лансиран во февруари 2004 година од страна на лотариски организации од Шпанија, Франција и Велика Британија. Првично ограничен на жителите на овие земји, подоцна се прошири за да вклучи повеќе учесници. Првото извлекување се случи на 13 февруари 2004 година во Париз, и оттогаш ждрепките се одржуваат неделно.

Дали лотаријата EuroMillones е легална?

Да, лотаријата EuroMillones е легално управувана во Шпанија, при што давателот има валидна лиценца. Лотаријата е ограничена на играчи на возраст од 18 и постари.

Како да играм на лотаријата EuroMillones?

За да играте, изберете вкупно седум броеви по тикет - пет од збир од 50 и два броја „ѕвезда“ од 12. Се одржуваат извлекувања за да се одредат добитните броеви. Со совпаѓање на сите седум броеви се добива џекпот, но има и други наградни нивоа за помалку усогласени броеви.

Што е автоматско избирање во EuroMillones?

Автоматското избирање е опција за купување билети преку Интернет каде што генератор на случаен број ги избира вашите броеви. Ова е корисно за купување на повеќе билети или за купување во последен момент.

Кои се шансите за победа во EuroMillones?

Шансите за освојување на која било награда се 1 спрема 13. Пониските наградни нивоа имаат поголеми шанси, како на пример 1 спрема 22 за два точни бројки. Шансите се зголемуваат со вредноста на наградата, достигнувајќи 1 спрема 19.838.160 за џекпот.

Некои совети за играње на EuroMillones?

За да ги зголемите вашите шанси, размислете за купување на повеќе билети со различни броеви. Зачленувањето во синдикат на лотарија исто така може да ги подобри шансите, но бара споделување на сите добивки. Дополнително, чувајте ги вашите билети безбедни и редовно проверувајте ги броевите за извлекување, особено ако се купени од локални продавачи. Запомнете, ниту една стратегија не гарантира победа, затоа секогаш играјте одговорно.