Најдобра German Lotto Лотарија во 2023

Германското лото е една од најголемите европски лотарии, иако има ниска цена. Лотаријата, позната и како германско лото 6Aus49, може да се пофали со огромни џекпот, десет одделни нивоа на награди и три дополнителни бонус игри, што ја прави лотарија за светски шампион. Шест од 49 е буквален превод на терминот 6 или 49. Суперброј се извлекува откако редовните шест броеви се совпаѓаат кога поединци играат Германско лото онлајн.

Овој број се совпаѓа со претходно доделен сериски број. Исто така, има до три бонус игри, со два томбола извлечени во среда и три томбола извлечени во сабота, што им дава на играчите уште повеќе шанси за победа.

Најдобра German Lotto Лотарија во 2023
Flag

Врвни казина

mk Country FlagCheckmark

TheLotter

mk Country FlagCheckmark
BonusМесечни белешки!
Show less...Прикажи повеќе
Добијте го бонусот
 • ВИП клуб попуст
 • Повеќејазичен
 • Достапна е светска лотарија
Show less...
Прикажи повеќе
 • ВИП клуб попуст
 • Повеќејазичен
 • Достапна е светска лотарија

TheLotter, број на лиценца: MGA/CRP/402/2017, е во сопственост и управувана од Lotto Direct Limited, регистарски број: C77583. Оваа компанија е лиценцирана и регулирана од страна на Органот за игри на среќа на Малта. Ова значи дека владата на Малта внимава на TheLotter за да се увери дека сите нејзини операции се легални и над одборот. Основана во 2002 година, TheLotter е независна услуга за купување билети, со над 20 меѓународни канцеларии.

  LotteryWorld, лиценца број 153264, е јавно друштво со ограничена одговорност според законот Курасао. Тоа го олеснува купувањето на лотарија преку Интернет. LotteryWorld е основан во Курасао, со регистрирани канцеларии на булеварот Emancipatie 31, Вилемштад.

  Каде да купите билети за германското лото?

  Каде да купите билети за германското лото?

  Играчите можат да купат билети за германски лото онлајн на https://www.lotto.de/. Официјалните трговци на лотарија се достапни и онлајн за купување билети. Една линија чини 1,20 евра, додека линијата со двоен џекпот чини 2,40 евра. Поединците можат да проверат за да видат кои други игри сакаат да ги играат бидејќи и тие чинат дополнително. 1,25 евра за Super6, 2,50 евра за Spiel77 и 5,00 евра за GlücksSpirale.

  Серискиот број е суштинска компонента на германската лотарија. Овој број е претходно отпечатен на физички објавените билети продадени во Германија. Тие имаат влијание врз главната игра и трите бонус игри.

  Каде да купите билети за германското лото?
  Историјата на германското лото

  Историјата на германското лото

  Годината е 1955 година, и тоа е време на огромни технолошки достигнувања и значајни културни револуции. Германското лото 6Aus49 исто така се роди оваа година кога четири германски држави формираа соработка за да го водат ова позната лотарија.

  Првото извлекување на Лото 6Аус49 беше во Хамбург на 10 септември 1955 година, со тапан направен од дрво и стакло. Играта влезе во современата ера на 4 септември 1965 година, кога ждрепките беа емитувани во живо на телевизија. Извлекувањето се емитуваше на телевизија до 2013 година и моментално се пренесува во живо од студиото Saarländischer Rundfunk на интернет.

  Во 1974 година, Deutscher Lotto- und Totoblock (DTLB) стана оперативна бидејќи повеќе германски покраини се приклучија на Lotto 6Aus49. Lotteriefegescllschaften групира заедно 16 лотарии. DTLB има репутација за својата добротворна работа, со донации од над 23 милиони евра за локални цели.

  Денешен ден

  Од нејзиното лансирање, оваа привлечна игра стана вкоренета во германското општество, дефинирајќи се себеси како една од најпознатите игри поради нејзината цена, едноставната игра и високите џекпот. Лотаријата 6Aus49 дистрибуира скоро пет милијарди евра награди секоја година. Не е изненадување што оваа лотарија е солиден фаворит меѓу германските играчи, со рекордна награда од 45,3 милиони евра што ја освоија тројца среќни добитници во 2007 година. некогаш.

  Неколку недели подоцна, Лото 6Аус49 ја забележа својата втора најголема добивка на џекпот за единечна лотарија онлајн, со награда од 37,7 милиони евра што ја освои среќен играч. Лото 6Аус49 гарантира џекпот од еден милион евра во текот на неделата и три милиони евра за време на викендот.

  Историјата на германското лото
  Дали играњето на германското лото е легално?

  Дали играњето на германското лото е легално?

  Германската лотарија е законска, а играчите можат да учествуваат без страв од правни последици. Сепак, мора да се осигура дека нивната земја дозволува такво играње. Новиот државен договор за коцкање во 2021 година ја утврдува одговорноста на сојузните држави за јавната безбедност и ред. Покрај тоа, новите стандарди ставаат крај на неизвесноста за европските регулативи и лиценци и многуте ограничувања во германските сојузни држави.

  Веб-страници за онлајн лотарија потребна ви е деловна адреса во Европската економска област (ЕЕА) и германска лиценца за да ги понудите своите услуги во Германија. Продавачите на лотаријата мора да следат многу стандарди во врска со правилата за одговорно коцкање и перење пари.

  Дали играњето на германското лото е легално?
  Како да играте германско лото онлајн

  Како да играте германско лото онлајн

  Поединци можат да играат на Германско лото со избирање шест броеви од еден до 49 и еден дополнителен број од нула до девет.

  Поединците гледаат копија од лотариите што ги купиле преку Интернет пред соодветното вечерно извлекување како дел од услугата „Види ги тикетите“ на лотаријата. Извлекувањата се одржуваат секоја сабота во 7:25 часот по средноевропско време навечер и среда во 18:25 часот по средноевропско време.

  Постојат девет големи наградни поделби во германското лото, од кои пет го вклучуваат Супер бројот. Супер бројот, познат и како „Суперзахл“, е дополнителен број кој користи опсег на предвидување од нула до девет за да ја одреди наградата за џекпот на Германското лото и третата, петтата, седмата и деветтата наградна дивизија.

  Превртување на џекпот

  На почетокот на 2009 година, германското Лото 6aus49 усвои прилагодување на правилата што ја ограничи должината на низата на превртување на тринаесет извлекувања. Беше направено уште едно прилагодување во август 2020 година, при што наградата за џекпот се преврте додека не достигне плафон од 45 милиони евра.

  Штом џекпотот ќе го достигне капачето, секое следно извлекување кое содржи џекпот мора да се освои. Кога ниту еден билет не одговара на цели шест главни цифри покрај на бонус Супер број во тоа извлекување, наградниот фонд е поделен меѓу следните најголеми добитници на дивизијата на награди.

  Како да играте германско лото онлајн
  Кои се шансите да се освои германското лото?

  Кои се шансите да се освои германското лото?

  Џекпотот има шанса да биде освоен една во 139.838.160. Сите добивки од оваа лотарија не се оданочуваат во Германија. Но, жителите на другите земји треба да проверат дали мора да плаќаат данок на нивните добивки. Наградата за второ место на натпреварот-6 е најголемата награда што играчите можат да ја добијат без Супер број.

  Усвојувањето на Superzahl и бонус топката во 2013 година донесе уште повеќе модификации. Суперзал ги зголеми шансите за освојување на кој било џекпот на Лото 6Аус49 за 74 проценти. Ова зголемување беше од еден на 54 на еден од 6,6. Највозбудливо од сè, кога поединци ќе се совпаднат со вкупните седум бројки, тие добиваат месечна награда од 10 илјади евра што се исплаќа секој месец во следните дваесет години.

  Кои се шансите да се освои германското лото?
  Опции за исплата кога играчите ќе добијат германско лото

  Опции за исплата кога играчите ќе добијат германско лото

  Играта Spiel77 е во корелација со сите седум цифри од серискиот број, а за да победи, броевите не само што мора да се совпаѓаат, туку и да бидат во иста низа како и избраните броеви. Поврзете ги сите седум по правилен редослед за да го освоите џекпотот, кој започнува од 177.777 евра и редовно надминува еден или два милиони со превртување.

  Има уште шест наградни класи со однапред одредени вредности што треба да се добијат. Втората награда е 77.777 евра, која се добива со комбинирање на последните шест бројки по правилен редослед.

  Super6 функционира слично како и Spiel77, освен што се нацртани само шест броеви. Последните шест цифри од сериските броеви на учесниците се однесуваат на овие броеви. Повторно мора да се совпаднат точните броеви, кои мора да бидат по истиот редослед како и нацртаните. Има шест награди со фиксна вредност, почнувајќи со гарантиран џекпот од 100 милиони евра.

  Конечно, извлекувањето на GlücksSpirale се случува во сабота. За да победат, играчите мора да ги реплицираат и цифрите и шемата на нивниот цртеж врз основа на нивниот сериски број. Играчите можат да освојат 10 евра само со усогласување на последниот број на GlücksSpirale. Исто така, може да се освојат 100.000 евра ако правилно се совпаѓаат со последните шест цифри.

  Опции за исплата кога играчите ќе добијат германско лото
  Совети и трикови за играње германско лото

  Совети и трикови за играње германско лото

  Играњето на секое извлекување на Лото 6Aus49 е еден од најдобрите методи за зголемување на шансите за освојување на џекпот. Еден може да ги користи истите броеви во следните извлекувања. Исто така, играчите можат да ја користат оваа опција за да го зголемат бројот на идни извлекувања во кои сакаат да учествуваат.

  Купете неколку лото Лотарија 6Aus49 билети со различни комбинации на броеви за да се зголемат шансите за освојување на џекпот. Купувањето неколку лото билети за истиот настан може да биде скапо. Поевтина опција е приклучување или започнување на синдикат за лотарија.

  Ан онлајн лото синдикат им овозможува на играчите да ги поделат трошоците за купување многу онлајн лотарија со група луѓе, како што се соработници, роднини или пријатели. Недостаток е што ако синдикатот го постигне џекпотот, поединците треба да ги споделат приходите.

  Кога некој го користи методот Брз избор, добива бројки за кои другите играчи можеби не размислуваат. Генераторот на случаен број може исто така да им обезбеди броеви кои би можеле да го добијат џекпотот на Лото 6Аус49. Поединците исто така можат да ги изберат своите среќни броеви врз основа на тоа дали се „жешки“ или „ладни“. Овие бројки се засноваат на редовно извлечени и поретко извлечени броеви и доспеани броеви. Да се држиме до овие бројки е уште една одлична тактика.

  Совети и трикови за играње германско лото