Најдобра Mark Six Лотарија во 2024

Посветените онлајн лотарии во Хонг Конг го инвестираат своето време во собирање на најдобрите игри за обложување и честопати се задоволуваат со Марк Шест. Но, можеби, тие се склони да ја играат оваа лотарија бидејќи таа не доаѓа со сложени правила. Наместо тоа, џокејскиот клуб во Хонг Конг (HKJC) ги пропишува чекорите што коцкарите мора да ги следат за да учествуваат и да го напуштат џекпотот ако имаат среќа.

Згора на тоа, Марк Сикс постои со децении (тоа е најдолготрајната лотарија во Кина), така што може слободно да се каже дека ја доби довербата на многу обложувачи во регионот. Бидејќи е така, тие не се двоумат да се обложуваат на тоа бидејќи знаат дека тоа е легитимно.

Најдобра Mark Six Лотарија во 2024
Каде да се купат билети за Mark Six

Каде да се купат билети за Mark Six

„Каде и како да купите онлајн билет за лотарија Mark Six“ е прашањето што многу жители на Хонгконг го прашуваат кога копнеат да се обложуваат на оваа опција за казино. Еве една фантастична вест - постојат неколку сигурни начини да го направите тоа.

За почеток, коцкарите можат да ги добијат своите онлајн лотарија од тркачките патеки Happy Valley и Sha Tin. Играчите кои не можат да стигнат до овие две локации можат слободно да ја посетат секоја од филијалите за обложување надвор од терените на HKJC, но вреди да се напомене дека нивното работно време зависи од тоа дали има закажано фудбал во истиот ден. Алтернативно, може да се купат билети за Mark Six преку Интернет или телефонски.

Стандарден влез во Mark Six е со цена од 10 HK $, а на обложувачите им е дозволено и да направат делумни инвестиции од 5 HK $. Билетот мора да се купи пред 21:15 часот во деновите кога се планира да се одржат ждрепки, обично во вторник, четврток и сабота. Ждрепката е одложена до недела доколку има коњска трка на второто.

Каде да се купат билети за Mark Six
Кратката историја на Марко Шест

Кратката историја на Марко Шест

На Џокеј клуб во Хонг Конг го лансираше Mark Six во првата недела од септември 1975 година, надевајќи се дека ќе ги отстрани зголемените незаконски извлекувања на награди во тоа време. Сепак, многу обложувачници беа зафатени со оваа игра бидејќи даваше можност да заработат брзи пари.

На пример, првото извлекување на Mark Six имаше џекпот од 120.000 HK $, доволно за купување стан во некои од урбаните области на Хонг Конг кон крајот на 1970-тите. Сепак, за кратко време, коцкарите сфатија дека шансите за победа се мали, па затоа се обложија на тоа за забава.

Првично, Mark Six дојде со формат 6-од-14, кој беше променет во цртеж 6-од-36 во 1976 година. Денес, тој може да се пофали со формат 6-од-49 кој е ефикасен од 2002 година

Кратката историја на Марко Шест
Дали Марк Шест е легален?

Дали Марк Шест е легален?

Да, лотаријата Mark Six е одобрена со Правилникот за коцкање (Кап. 148) во Хонг Конг. Сепак, тоа е легално само за играчи на возраст од 18 и повеќе години; овие поединци можат да се обложуваат на него преку Интернет или во физички коцкарски објекти каде што се прифаќаат нејзините облози.

Забележително е дека туристите можат да се обложуваат и на Mark Six кога се во Хонг Конг, но не и кога се надвор од регионот. Но, повторно, оваа лотарија е меѓу ретките законски облици на коцкање во второто. Така, обложувачите не треба да ја мешаат неговата законитост со други забранети опции, како што е офшор онлајн обложување.

Дали Марк Шест е легален?
Како да се игра Mark Six Lotto?

Како да се игра Mark Six Lotto?

Очекувано, секој заинтересиран обложувач мора прво да знае како да купи билет за Mark Six пред да учествува. Потоа, откако ќе го стекнат, можат да го научат процесот на играње на играта.

Значи, еве како се прави тоа. Коцкарите започнуваат со избирање на тип на влез; достапните опции се:

 • Слободна
 • Повеќекратни
 • Банкар
 • Брзо избирање

Внесувањето на играчот обично ги одредува следните чекори што треба да се следат. На пример, еден запис бара од нив да изберат шест броеви во опсег од 1-49. Сепак, тие можат да изберат седум или повеќе броеви во истиот опсег ако создадат други записи, како што се Multiple или Banker.

На пример, кога обложувач прави едно запис, тие избираат шест топки или бројки, а уште една (бонус топката) се извлекува од неодбраните 43 топки; седумте ја прават добитната комбинација. Ако тие ги пресликуваат извлечени на лотарија, коцкарот го обезбедува џекпотот.

Некои обложувачи не знаат како да играат Mark Six онлајн, но не треба да се грижат за тоа бидејќи постапката е иста како што е објаснето погоре. Има уште еден услов, иако; мора да се регистрирате сметка за обложување во HKJC за да се обложите на лотаријата.

o направете го тоа, тие ќе треба да одат во една од филијалите за обложување вон курс на институцијата со нивната идентификациона картичка, банкомат за нивната тековна или штедна сметка во Хонг Конг и депозит од 100 HK$.

Како да се игра Mark Six Lotto?
Кои се шансите да се победи ознаката шест?

Кои се шансите да се победи ознаката шест?

Обложувачите секогаш сакаат да ги знаат нивните шанси да бидат наградени секогаш кога играат Марк Сикс. Па, оваа лотарија има седум наградни нивоа, а шансите да се добие џекпот е 1 спрема 13.983.816. Од друга страна, веројатноста за спакуване на наградите во другите дивизии е 1 спрема 54.

Mark Six има минимум џекпот од 8 милиони HK$, но победниците добија многу повеќе во историјата на ова лото, благодарение на извлекувањата на Snowball. На пример, обложувач освои 86,8 милиони HK $ во септември 2017 година, а на друг му беа доделени 164,49 милиони HK $ во истиот месец во 2014 година.

Кои се шансите да се победи ознаката шест?
Опции за исплата ако играчот победи ознаката шест

Опции за исплата ако играчот победи ознаката шест

Џокеј клубот во Хонг Конг им олесни на победниците на Mark Six да ги добијат своите исплати. Значи, ако некој го направил својот влез преку Интернет, џекпотот се плаќа директно на нивната сметка за коцкање; тие можат да го повлечат по нивна погодност се додека се потврдени.

 • Непроверените сметки за обложување можат да иницираат исплати само откако нивните сопственици ќе покажат доказ за нивните идентификациски картички и адреса.
 • Добитниците на Mark Six кои ги купиле своите тикети офлајн треба да одат во филијалата за обложување надвор од терените на HKJC во нивна близина за да ги подигнат своите награди. Имено, тие треба да го направат тоа во рок од 60 дена од нивната победа.
 • Джакпотите на Mark Six се исплаќаат само како еднократни големи суми и се неоданочени.

Што ако победникот е странец?

Ако добитникот на џекпот е со седиште надвор од Хонг Конг, тој сепак може да ја побара својата награда. Оние кои ги купиле своите билети додека се во регионот можат да ги ангажираат услугите на овластен агент за лотарија за да ги побараат своите награди. Се разбира, на оние кои ја играат играта онлајн им е полесно бидејќи парите се депонираат на нивните проверени сметки за обложување.

Странските победници на Mark Six мора да се запознаат со локалните закони на нивната земја за да знаат дали нивните добивки се оданочуваат или не.

Опции за исплата ако играчот победи ознаката шест
Совети и трикови за играње Mark Six

Совети и трикови за играње Mark Six

 • Не постои сигурен начин да се добие Mark Six бидејќи, како и сите други онлајн лотарии, неговите добитници се случајни. Сепак, играчите подготвени да преземат ризик и да се обложуваат на тоа, можат барем да се вооружат со неколку трикови за да уживаат во непречено обложување.
 • Значи, првото нешто што треба да го направи учесникот на Mark Six е да ја совлада играта. Секако, супер е лесно да се игра! Но, исто така е уникатен, што значи дека неговите правила не се слични на оние на другите опции. На пример, ако коцкарот не знае што се очекува од него, бесмислено е да купи билет бидејќи и со него, нивните шанси за победа се нула.
 • Нешто друго што можат да направат онлајн обложувачите на Mark Six за да имаат одлично време играјќи ја играта е да ги искористат алатките за предвидување за да генерираат броеви кои веројатно ќе победат во следното извлекување. Вообичаено, овој софтвер ги набљудува обрасците, како што се броевите што секогаш се појавуваат во сите победнички комбинации, за да дојде до ладни и топли броеви. Последните се оние чија веројатност да бидат извлечени е голема.
 • Копањето подлабоко во Mark Six е исто така вреден совет за обложувачите, дури и ако знаат како да го играат. Ова им дава увид во критичните работи како што се типот на записи што можат да ги направат, што да прават ако победат и колку често можат да се обложуваат на лотаријата.
Совети и трикови за играње Mark Six