Најдобра OZ Lotto Лотарија во 2023

Лотариите и лото игрите се синоним за коцкарската индустрија. Лотариите се меѓу најстарите облици на коцкање во историјата на човештвото. Сепак, популарноста на лотариите неизмерно порасна само во 19 век, кога во повеќето градови се појавија мали лотариски продавници посветени на продажба на ливчиња за лотарија. Денес, лотариите брзо го заземаат задното седиште, а повеќето играчи се движат онлајн. Земјите како Австралија, на пример, воведоа национални лотарии како што е Оз Лотото, кое е веројатно една од најиграните и најнаградните онлајн лотарии денес.

Секој вторник, играчите на Оз Лото чекаат во исчекување дека точно предвиделе дека се извлекуваат седум топки од збир од 1 – 45. Играчите кои ги прават точните предвидувања добиваат од 2.000.000 до 100.000.000 долари, во зависност од големината на џекпотот во главната дивизија. Тие, исто така, можат да изберат повеќе броеви за победа во повеќе поделби на награди.

Најдобра OZ Lotto Лотарија во 2023
Flag

Врвни казина

mk Country FlagCheckmark

TheLotter

mk Country FlagCheckmark
BonusМесечни белешки!
Show less...Прикажи повеќе
Добијте го бонусот
 • ВИП клуб попуст
 • Повеќејазичен
 • Достапна е светска лотарија
Show less...
Прикажи повеќе
 • ВИП клуб попуст
 • Повеќејазичен
 • Достапна е светска лотарија

TheLotter, број на лиценца: MGA/CRP/402/2017, е во сопственост и управувана од Lotto Direct Limited, регистарски број: C77583. Оваа компанија е лиценцирана и регулирана од страна на Органот за игри на среќа на Малта. Ова значи дека владата на Малта внимава на TheLotter за да се увери дека сите нејзини операции се легални и над одборот. Основана во 2002 година, TheLotter е независна услуга за купување билети, со над 20 меѓународни канцеларии.

  Обезбедувачот на онлајн лотарија е основан во 2016 година и е во сопственост и управуван од Lottomatrix Ltd., британска корпорација. Тој е лиценциран од Комисијата за коцкање на Обединетото Кралство со регистарски број C73232 во Обединетото Кралство.

  Bonus50 бесплатни вртења со депозит
  Show less...
  Прикажи повеќе

   AgentLotto, компанија број 157283, е меѓународно лиценцирана услуга за коцкање. Платформата им овозможува на играчите да купуваат билети за државни лотарии во различни земји. AgentLotto е бренд на Agento NV, официјално регистриран во Abraham de Veerstraat 9, Курасао. Како сопственик на AgentLotto, Agento NV, работи според лиценца издадена од Владата на Курасао, под-лиценца број GLH-OCCHKTW0705252017. Лиценцата му дозволува на Agento NV да врши каква било активност поврзана со лотарии десет години откако AgentLotto започна онлајн.

    LotteryWorld, лиценца број 153264, е јавно друштво со ограничена одговорност според законот Курасао. Тоа го олеснува купувањето на лотарија преку Интернет. LotteryWorld е основан во Курасао, со регистрирани канцеларии на булеварот Emancipatie 31, Вилемштад.

    Каде да купите билети за Оз Лото

    Каде да купите билети за Оз Лото

    Австралиските играчи исто така можат да купат билети од локални продавници со законски лиценци или преку Интернет. Повеќето играчи на лото ОЗ претпочитаат да купат официјален лотариски билет преку Интернет. Ова може лесно да се направи од кој било од официјалните австралиски продавачи на онлајн лотарија. Сепак, играчите се обврзани претходно да го проверат правниот статус на страницата правење депозит.

    Добрата работа за купување на лотарија преку интернет од веродостојни извори е што обложувачите играат со сигурност дека нивните билети се загарантиран влез во извлекувањето. Уште подобро, личните и финансиските детали нема да бидат загрозени.

    Каде да купите билети за Оз Лото
    Историја на Оз Лото

    Историја на Оз Лото

    Лотото Оз беше воведено во февруари 1994 година, правејќи ја првата национална лото игра. И покрај тоа што е релативно ново, ОЗ Лото ужива во богатство од обреди, легенди и привлечност, високо ценети од австралиските лото играчи.

    Првично, Оз Лото беше игра со 6 броеви, која бараше од играчите да предвидат шест од 45 можни избори. Сепак, десет години подоцна, во октомври 2005 година, лото го воведе седмиот број. Овој нов развој доведе до ребрендирање на компанијата, нагласувајќи ја седмата топка или број како на пр Оз 7 Лото и OZ лотото на Super 7.

    Со текот на годините, популарноста на Оз Лото може да се припише на неговите големи џекпот и едноставни правила. Зборувајќи за големи џекпот, најголемата сума на џекпот во историјата на лотото на ОЗ изнесува 111,972,151,04 долари, освоена од четворица победници од Дивизија 1 во 2012 година.

    Од 2013 година, во историјата на играта беа освоени близу 5,7 милијарди долари во парична награда. Оваа сума беше поделена меѓу над 120 милиони во текот на 19 години колку што постои играта. Не требаше долго, со 70 милиони вони во 2018 година, 150 милиони долари во 2019 година и 55 милиони долари во 2021 година.

    Ако историјата на играта е нешто што може да се помине, Оз Лотото несомнено ќе остане лотарија преку Интернет во Австралија.

    Историја на Оз Лото
    Дали ОЗ Лото е легално?

    Дали ОЗ Лото е легално?

    Легалноста и на офлајн и на онлајн лотариите во Австралија е релативно некомплицирана. Единствениот услов меѓу онлајн лотарија оператори е да се добие лиценца на ниво на држава или територија. Што се однесува до законитоста на OZ лотариите, играчите можат да бидат спокојни знаејќи дека е безбедно да се игра во ова казино.

    Дали ОЗ Лото е легално?
    Како да се игра OZ Lotto

    Како да се игра OZ Lotto

    OZ лотото може да се игра со купување ливчиња за обложување од локални продавници или преку Интернет. Вреди да се напомене дека скоро секое лиценцирано австралиско казино нуди OZ лото. Играчите треба да започнат со креирање на сметка на веродостојна локација, да се снајдат со купување лотарија преку Интернет и да ги изберат нивните записи за онлајн игра.

    Играчите треба да започнат со одлучување за начинот на кој ќе ги изберат нивните броеви. Играчите можат да изберат најмногу девет броеви помеѓу 1 и 45. Играчите со среќна комбинација можат да го изберат рачниот запис и да ги додадат своите „среќни“ броеви.

    Во други случаи, играчите можат да изберат опција за брз избор, алгоритам кој ќе им помогне изберете случајни броеви. Откако играчот ќе купи билети за игра преку Интернет и ќе заврши со бирање броеви, останува само да го чека неделното извлекување во вторник.

    Записи во Оз Лото

    Вреди да се напомене дека играчите треба да внимаваат на записите што ги користеле. Идеално, разбирањето како да се игра лотаријата Оз онлајн бара играчите да ги разберат трите главни записи што им се достапни. Тие вклучуваат:

    • Стандарден влез: Овој запис им овозможува на играчите да изберат седум броеви од броевите помеѓу 1 -45.
    • Влез во системот и изберете: Оваа опција им дава шанса на играчите да освојат осум броеви наместо седум, што може да значи дополнителна шанса за победа.
    • Внесување однапред: Овој избор им дава на играчите слобода да избираат напредни записи до 10 недели. Ова е корисно за играчите со зафатен распоред или има нешто што може да ги спречи да пласираат напредни записи.
    Како да се игра OZ Lotto
    Кои се шансите да се освои Оз Лото?

    Кои се шансите да се освои Оз Лото?

    Секој играч на лото треба да внимава на шансите. Идеално, оваа игра го следи форматот 7/45 за џекпот од првата дивизија. За награди во пониските дивизии се земаат предвид две дополнителни топки. Наградните поделби обично се намалуваат за пониските дивизии. Сепак, шансите за победа драстично се зголемуваат за пониските дивизии.

    Лотариите во Оз обично нудат онлајн лотарија Super Combo што им овозможува на играчите да ги зголемат шансите за добивка.

    Севкупно, шансите за освојување на џекпотот од Дивизија 1 се 1 спрема 45.379, 620. Ова несомнено изгледа како далечна шанса, но има повеќе онлајн лотарии таму со „полоши“ шанси. Дополнително, играчите на Оз уживаат релативно поголеми шанси за победа.

    Играчите треба да ги разберат шансите за победа во секоја поделба на Оз лото:

    • Поделба 1 - 1 во 45.378.620
    • Дивизија 2 (натпревар 6 + I дополнителен број) - 1 во 3.241.401
    • Дивизија 3 (натпревар 6) - 1 во 180.078 - 1 во 180.078
    • Дивизија 4 (натпревар 5 + 1 дополнителен) - 1 во 29.602
    • Дивизија 5 (натпревар 5) - 1 спрема 3.430
    • Дивизија 6 (натпревар 4) 1 во 154
    • Дивизија 7 (натпревар 3 + 1 дополнителен) - 1 во 87
    Кои се шансите да се освои Оз Лото?
    Опции за исплата кога играчот победи на OZ Lotto

    Опции за исплата кога играчот победи на OZ Lotto

    Како што споменавме претходно, Оз Лото нуди една од најдарежливите награди во Австралија. Високата дивизија обично има најголема исплата, иако со некои не толку пријателски шансите.

    Со оглед на тоа што исплатата на Дивизија 1 ја надмина границата од 100 милиони долари пред неколку години, исто така вреди да се напомене дека исплатите низ секоја дивизија не се фиксни. Како и да е, минималната исплата за победа во дивизијата е 2 милиони долари.

    Џекпот може да оди без да биде освоен за максимум 25 последователни извлекувања. Ако ниту еден играч не одговара на бројките до 26-тото извлекување, тогаш џекпотот од 2 милиони долари се додава во Дивизија 2 и се распределува рамномерно меѓу играчите во оваа категорија. Во основа, Ox Lotto работи на a пари меѓусебно формат кој вклучува поделба на продажбата на пари на билети врз основа на процентите на табелата.

    Опции за исплата кога играчот победи на OZ Lotto
    Совети и трикови за играње Оз Лото

    Совети и трикови за играње Оз Лото

    Искусните играчи на лото кои разбираат како да играат лотарија онлајн користат различни стратегии за да ги подобрат своите шанси за победа, ако не, за да ја направат играта пријатна. Еве неколку трикови кои најчесто ги користат лото играчите.

    • Приклучување на синдикат: Синдикатот е група играчи кои ги здружуваат своите пари за да играат многу записи. Оваа опција служи за да им помогне на играчите на лото да ги зголемат своите шанси за победа.
    • Користење на супер комбинации: Супер комбинации во суштина им дозволуваат на играчите да направат повеќе избор од стандардните записи од седум натпревари. Оваа опција, исто така, ги подобрува шансите на играчот за победа, но доаѓа и со дополнителна цена.
    • Искористување на жешките броеви: Некои играчи на лото вложуваат огромни напори за да ги анализираат претходните резултати за да се обидат да направат корекции. Иако исходите од лотото на ОЗ се случајни, одредени бројки (жешки броеви) имаат тенденција да се појавуваат повеќе при извлекување од останатите.
    • Повторувачки хитови на лотарија: Утврдено е дека најмалку еден број во претходното извлекување на лотаријата повторно се појавува при следното извлекување околу 50% од случаите.
    • Имајќи позитивен став: Никој не игра лотарија од очај да добие готовина. Додека мислите се наполнети со енергија, играњето со позитивен став обично привлекува позитивен одговор. Сепак, играчите секогаш треба да се коцкаат одговорно, имајќи предвид дека исходите секогаш ќе бидат случајни.
    Совети и трикови за играње Оз Лото