Лиценци

Alderney Gambling Control Commission

Комисијата за контрола на коцкањето во Алдерни (AGCC) е независен регулаторен орган одговорен за регулирање на онлајн коцкањето во име на сојузните држави Олдерни. Основан во мај 2000 година, AGCC гарантира дека нејзиниот регулаторен и надзорен пристап ги исполнува меѓународно признатите стандарди за правичност, транспарентност и заштита на играчите.

Прикажи повеќе
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)