Новости

Дистрибуција на лотарии низ светот
2022-09-20

Дистрибуција на лотарии низ светот

Првите записи за лотарии со награди со вистински пари датираат од 15 век. Во тоа време, повеќето лотарии беа скроени за добротворни цели, најмногу од властите. Популарноста на лотариите беше дополнително засилена со ширењето на концептот на глобално ниво.

Лотарии со најдобри шанси за добивка
2022-09-13

Лотарии со најдобри шанси за добивка

Играчите на лотарија имаат огромни опции кога избираат која лотарија да ја играат. Благодарение на посредничките продавачи на билети и лотариските синдикати, тие можат да пристапат практично до секоја лотарија на глобално ниво. Изборот на најдобрата лотарија бара неколку размислувања, вклучувајќи го износот на наградата на џекпот и цената на билетите. 

Најголеми џекпот на лотарија во 2022 година
2022-09-06

Најголеми џекпот на лотарија во 2022 година

Повеќето играчи на лотарија имаат поглед на постигнување голема добивка на џекпот. Иако секогаш постои шанса да станете милионер преку ноќ, сè додека некој продолжува да се обидува, овој сон се манифестира само кај неколкумина среќници.

Погодоците и промашувањата на играње лотарии
2022-08-30

Погодоците и промашувањата на играње лотарии

Популарноста на лотариите се зголемува со текот на годините. Некои нудат рекордни суми на џекпот, што е еден од главните фактори кои придонесуваат за распространетоста на онлајн лотариските игри. Дополнително, ефикасните маркетинг стратегии што ги користат давателите на лотарии, исто така, одиграа непроценлива улога во популаризацијата на лотариите денес.

Победникот на лотарија се бори да бара награда од 270 илјади долари
2022-08-23

Победникот на лотарија се бори да бара награда од 270 илјади долари

Мешавина од среќа и болка го снајде Алжирец откако освои 270.000 долари лотарија неочекувани пари во Белгија. Неидентификуваниот 28-годишен маж ја добил огромната награда од нула вредна само 5 долари. Сепак, тој има потешкотии да ја побара наградата бидејќи е нерегистрирано лице во Белгија.

Националната лотарија ги открива најпопуларните броеви
2022-08-16

Националната лотарија ги открива најпопуларните броеви

Во 2004 година, едно популарно ТВ-шоу објави збир на бројки и тврдеше дека тие имаат најголема веројатност да добијат на која било лотарија. Благодарение на тоа шоу, стотици луѓе сè уште користат комбинација од бројките досега. Сепак, тоа најверојатно ќе се промени бидејќи Националната лотарија ги објави најпопуларните лотариски броеви, според статистичките податоци што тие ги собирале неколку години.

Лотарии во различни земји
2022-08-09

Лотарии во различни земји

Играњето на лотарија е присутно во многу земји повеќе од еден век. Владите ги користеа за да соберат приходи за различни проекти и, исто така, да им обезбедат забава на своите луѓе. На повеќето места, лотаријата не беше намуртен како другите облици на коцкање. До денес, лотариите се сè уште многу популарни низ целиот свет. Интернетот ги направи уште поудобни сега кога играчите можат да пристапат до лотарии дури и надвор од нивните земји. Еве некои од најголемите лотарии низ светот по земја.

Најпрестижните европски лотарии
2022-08-02

Најпрестижните европски лотарии

Во Европа има различни возбудливи лотарии. Секој може да учествува во овие европски џекпот, кои можат да се пофалат со некои од најголемите и најспектакуларните извлекувања во светот.

Најголемите лотарии во Азија за играње денес
2022-07-26

Најголемите лотарии во Азија за играње денес

Лотариите се меѓу најраспространетите игри за играње низ целиот свет. Азија е глобално позната по игрите на лотарија и има некои од најегзотичните одморалишта за коцкање во светот. Играчите можат да учествуваат во некои од најпопуларните лотарии во Азија, и офлајн и онлајн.

Водич за лотарија и коцкање
2022-07-19

Водич за лотарија и коцкање

Постои многу мала разлика помеѓу коцкањето и лотаријата, што се чини дека повеќето модерни обложувачи не го разбираат. Тоа често води до жестоки дебати меѓу обложувачите кои се обидуваат да направат разлика помеѓу двете. Според законските дефиниции, лотарија е игра со релевантни воспоставени правила каде играчите купуваат билети кои им даваат можност да добијат парични награди или која било друга однапред предвидена награда. 

Експертски мислења за Бинго наспроти лотарии
2022-07-12

Експертски мислења за Бинго наспроти лотарии

Неодамна, меѓу обложувачите многу се зборува за бинго и лотарии. Зуењето е предизвикано главно од потребата обложувачите да ја најдат најсоодветната опција, земајќи ги предвид шансите за победа, износот на добивката, достапноста на играта и неколку други фактори. Неколку експерти се појавија на темата, а овој напис доловува некои од нивните „мислења“ на темата. Како и да е, прво, добро е да ѕирнете во двата натпревари.

Работи што треба да ги избегнувате откако ќе победите на лотарија
2022-07-05

Работи што треба да ги избегнувате откако ќе победите на лотарија

Сите сонуваат да добијат џекпот на лотарија од повеќе милиони долари. На поединците кои добиваат на лото животот им се превртува засекогаш. Победниците стануваат многу богати одеднаш. Меѓутоа, ако некој не е внимателен, може да го изгуби својот среќен удар за краток период. Затоа, секој добитник на лотарија треба да избегнува да направи неколку основни грешки.

AusLotto: Интересната историја на лотаријата
2022-06-28

AusLotto: Интересната историја на лотаријата

Наративот за лотаријата има долга и прославена приказна во Австралија. И покрај тоа, 12-годишната ера на AusLottoGroup неодамна започна. Дизајнот на Административниот систем АЛГМО е паметен имајќи ги на ум играчите на Лото. Членството во AusLottoGroup обезбедува уникатно известување, личен пулт за помош и препораки. Членството, исто така, гарантира добивки и плаќања, меѓу другите поволности за играчите на лотаријата ширум светот.

Како Интернетот ги менува лотариите
2022-06-21

Како Интернетот ги менува лотариите

Светот се оддалечува од локациите за физички игри и ја пренесува акцијата на интернет. Трендот важи дури и за лотарии. Многу лотарии се затвораат или снимаат многу помали редици на нивните физички продажни места бидејќи луѓето купуваат билети преку Интернет.

6 лесни начини за избор на броеви за лотарија
2022-06-14

6 лесни начини за избор на броеви за лотарија

Лотариите станаа популарни во денешно време. Тоа е затоа што играчите имаат шанса да станат милионери преку ноќ со само еден билет. Но, постигнувањето на големиот џекпот не е лесен подвиг бидејќи играчите мора да одговараат на сите бројки. Значи, слонот во собата е, како играчите избираат броеви на лотарија? Па, постојат неколку начини, како што е дискутирано подолу.

Што треба да знае секој играч на лото
2022-06-07

Што треба да знае секој играч на лото

Многу ентузијасти на онлајн лотарија се љубопитни да откријат како повеќе тикети и игри ги подобруваат нивните шанси за добивка. Имаат среќа бидејќи а калкулатор на шансите за лотарија е најдобриот начин да се знае ова. Некои калкулатори ги земаат предвид бонусните броеви извлечени од различен базен. 

Prev1 / 3Next