Комплетна листа на 10 GiroPay локации за лотарија 2024

GiroPay е германски начин на плаќање преку Интернет базиран на онлајн банкарство. Работи од февруари 2006 година. Клиентите можат да вршат безбедни плаќања на лотарија преку Интернет со користење на директни онлајн трансфери преку нивните банкарски сметки користејќи го овој начин на плаќање. Начинот на плаќање е меѓу најистакнатите даватели на онлајн плаќање. Нуди услуги за домашни и меѓународни финансиски трансакции.

Над 1.500 германски банки учествуваат во програмата, која опфаќа 17 милиони клиенти за плаќање преку Интернет. Ова претставува повеќе од 85% од германскиот банкарски пазар.
Клиентите ги потврдуваат плаќањата со GiroPay со вториот начин на верификација или со ПИН, во зависност од нивната банка.

Комплетна листа на 10 GiroPay локации за лотарија 2024
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherAishwarya NairResearcher

За GiroPay

Овој начин на плаќање претставува 10% од сите онлајн трансакции. Кога го користат на веб-локација за онлајн лотарија, клиентите се пренасочуваат на веб-локацијата на Giropay за да ја автентицираат исплатата и веднаш се известува за успехот или неуспехот на плаќањето. Останува еден од најпопуларните методи за депонирање што го користат онлајн лотариите во Германија и Австрија.

Безбедност и прифатени земји

Бидејќи клиентот мора да го потврди плаќањето кај својата банка, опасноста од измама или непризнаени плаќања е ограничена. Како резултат на тоа, на обложувачите нема да им бидат отстранети повратните трошоци или средствата од нивните сметки за онлајн лотарија поради спорови. Имено, плаќањата направени со GiroPay може да се вратат до 180 дена по нивното извршено.

Во моментов Германија и Австрија се единствени земји кои прифаќаат GiroPay. Во 2014 година, компанијата соработуваше со системот EPS, кој го користат австриските банки за да овозможат прекугранични плаќања. Ако нечија банка не им дозволи да користат GiroPay за испраќање пари, тие можат да користат друга опција за плаќање достапна за различни локации за лотарија онлајн.

Како да направите депозит со GiroPay

Кога станува збор за спојување на истакнати онлајн казино брендови со достапни банкарски методи, казината GiroPay се растечка индустрија. Вообичаено, овој давател на методот на депозит е поврзан со банкарска сметка. Корисниците треба само да се справат со нивната банка и со онлајн лотаријата кога користат страница за онлајн лотарија GiroPay. Корисниците можат направи депозит користејќи ги нивните мобилни телефони. Сè што им треба е тековна сметка на германска банка со пристап до онлајн банкарскиот капацитет.

Чекори што треба да се следат

За да направат директен депозит кај давателот на услугата, корисниците ќе одат во благајната, или на веб-страницата или преку апликацијата за онлајн лотарија на нивниот телефон. Тие потоа ќе изберат „Повеќе начини на плаќање“ од страницата „Депозит“ за да ги видат сите достапни алтернативи. Изберете „GiroPay“ од паѓачкото мени и потоа изберете една од предложените износи за депозит или внесете приспособена сума во областа „Друго“.

Следно, тие го внесуваат кодот за бонус за првиот депозит доколку е достапен. Најавете се на веб-локацијата GiroPay откако ќе бидете пренасочени и завршете го процесот на депонирање следејќи ги упатствата на екранот. Откако ќе се потврди трансакцијата, средствата се кредитираат на сметката на корисникот.

Поголемиот дел од сајтовите за лотарија не наплаќаат никакви такси за користење на овој метод на депозит. Сепак, покрај 0,08 долари по трансакција на давателот, банкарските трошоци на корисникот може да се разликуваат. Во моментов, максималниот депозит на GiroPay е 5.000 УСД по трансакција. Ова ограничување може да биде помало во зависност од тоа која локација за онлајн лотарија ја избираат корисниците, бидејќи секој може да има свој сет на параметри.

Ако некој треба да направи поголем депозит, тоа ќе биде можно преку едноставни чекори. Тие само ќе треба да направат повеќе трансакции во зголемувања од 5.000 долари додека не го достигнат саканиот износ на депозит. Минималниот износ на депозит со GiroPay не е наведен, но операторот на онлајн лотарија може да постави таков за корисниците.

Како да направите повлекување со GiroPay

Оваа технологија им овозможува на корисниците да подигнат пари од своите телефони се додека имаат тековна сметка во Германија со пристап до онлајн банкарство. Корисниците мора прво да постават онлајн банкарство со нивната банка за да го користат овој начин на плаќање.

Тие може дополнително да бараат уред за креирање на безбедносната шифра потребна за авторизација на трансакцијата. Некои банки ги користат нивните апликации за да го произведат овој код. Доколку корисниците претпочитаат да се повлечат преку GiroPay, тие едноставно ќе ги следат упатствата на екранот за да ја завршат трансакцијата. Процесот на повлекување е речиси ист како и депонирањето со овој начин на плаќање.

Чекори за повлекување

Првиот чекор ќе биде корисникот да потврди дека казиното од кое сака да ги повлече своите добивки прифаќа GiroPay. Тие потоа ќе одат во делот за повлекување на сајт за лотарија онлајн. Потоа, тие ќе го изберат GiroPay како избран начин на плаќање и ќе ја внесат сумата што сакаат да ја подигнат.

За да ги завршите исплатите на лотаријата, проверете го активирањето на полето за потврда што се појавува на екранот и потоа кликнете на копчето за поднесување. Времето кое е потребно за да се обработи секое повлекување и одземените провизии главно го одредува банката.

Давателот генерално нема дневен лимит за повлекување. Бидејќи GiroPay е поврзан со банкарската сметка, нема ограничувања за тоа колку трансакции може да се направат со неа. Меѓутоа, времето потребно за парите да се појават на сметката на корисникот го одредува банката што ја користи.

Овој начин на плаќање ги наплаќа потрошувачите за секоја трансакција, што го прави несоодветен за играчи со ограничен буџет. Овој начин на повлекување може да се користи во секое време. Сепак, некои казина за онлајн лотарија може да имаат ограничувања за обработка на повлекување. Како резултат на тоа, корисниците треба да се консултираат со нив пред да направат какви било повлекувања.

Безбедност и сигурност во GiroPay

Процесорот за плаќање е добро познат по своите строги безбедносни мерки. На обложувачите им се гарантира дека ќе вршат потполно безбедни онлајн банкарски трансакции користејќи GiroPay. Сите трансакции и чувствителни информации се заштитени со најнапредните достапни безбедносни методи. Оваа опција за плаќање е единствена не само во однос на леснотијата туку и во однос на безбедноста.

За безбеден пренос, GiroPay секогаш користи AES 256-битни шифрирани кодови според TLS 1.2. Во системот се користат и PIN и TAN кодови (два фактора). Тие обезбедуваат дека корисниците нема да бидат измамени, покрај тоа што обезбедуваат максимална безбедност при пристап до онлајн банкарство. Сопствениците на сметките можат бесплатно да ја користат можноста за плаќање, но трговците треба да проверат кај нивната банка или брокер за какви било дополнителни надоместоци за услуги. Брокерите може да наплатат рамна провизија или дел од бројот на трансакции.

Бидејќи корисниците не треба да се регистрираат за да направат депозит, средствата веднаш се преместуваат од нивната банкарска сметка на нивната сметка на онлајн лотарија. Плаќањата се постапуваат веднаш бидејќи тоа е опција за плаќање во реално време. Сепак, корисниците треба да внимаваат бидејќи времето потребно за обработка на средствата на сметката на онлајн лотаријата може да варира, па затоа вреди да се провери со нив пред време.

Опции за поддршка на корисниците на GiroPay

Начинот на плаќање е доста удобен, а тимот за услуги на клиентите е многу одговорен. Корисниците можат да допрат до пултот за помош на различни начини. Сепак, постои значителна разлика во времето потребно за завршување на различни задачи при користење на алтернативни пристапи. Претежно, поддршката за корисници е достапна од 8 до 22 часот, од понеделник до петок и од 10 до 18 часот за време на викендите и празниците.

Во итни случаи, тие се достапни 24 часа на ден, седум дена во неделата. Надвор од работното време, повиците за поддршка се испраќаат на телефонската линија за итни случаи 24/7 на нивната стенд-бај услуга, која се наплатува. Бидејќи тие се германска фирма, нивниот примарен јазик е германскиот. Но, поддршката за телефонски повици се нуди и на неколку други јазици.

Корисниците можат да контактираат и со тимот за поддршка со поднесување билет преку делот За на веб-страницата, кој се наоѓа на дното на нивната страница. Исто така, банката за управување со сметки може да им обезбеди на корисниците повеќе информации. На еден ќе им бидат обезбедени контактите на нивната банка со допирање до нивните страници на социјалните медиуми.

Контакт информации

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)