Комплетна листа на 10 PaysafeCard локации за лотарија 2024

Paysafecard, припејд метод на онлајн трансакција, датира од 2000 година кога беше основана од група претприемачи од Виена, Австрија. Од неговото лансирање, тој ги олеснува плаќањата преку Интернет исто како и користењето готовина. Со текот на времето, тој беше купен од различни компании како што е Skrill во 2013 година. Две години подоцна, Optimal Payments Group го презеде Skrill и ребрендиран во Paysafe Group. Фирмата е лиценцирана од Управата за финансиско однесување на ОК (FCA) и е партнер со светски познатата Mastercard.

Во 2020 година, Paysafecard Group ја објави својата интеграција со Google Pay и Apple Pay. Сега е достапен во повеќе од 49 земји низ светот. Со таква непобитна репутација, би било безбедно да се каже дека Paysafecard е еден од најбезбедните методи за депонирање за играње на онлајн лотарија.

Комплетна листа на 10 PaysafeCard локации за лотарија 2024
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
Fact CheckerSamuel OseiFact Checker

Како да направите депозит со Paysafecard

Овде, обложувачите ќе ги најдат најдобрите сајтови за онлајн лотарија кои го прифаќаат ова метод за плаќање. Дури и новоформираните локации за лото вреди да се проверат.

Paysafecard работи како припејд ваучер. Клиентите купуваат шифри на Paysafecard онлајн и во продавница во деноминации кои се движат од 10 до 100 долари. Дистрибутерите на овие кодови се наведени на официјалната веб-страница. Играчите на Лото можат лесно да купат ваучер преку Интернет со најавување на нивните сметки во онлајн продавницата за ПИН на Paysafecard.

Корисниците на Android и Apple сметаат дека апликацијата Paysafecard е неверојатно корисна во управувањето со при-пејд кодови. Апликацијата делува како складиште за сите купени ПИН кодови. Кога е потребно, корисникот го проверува билансот од тука или ги користи QR-кодовите за да врши онлајн трансакции.

За депозити на лотарија онлајн, Paysafecard е одличен избор за коцкари кои немаат банкарски сметки или се загрижени за безбедноста на интернет. Ваучерот е за еднократна употреба, па затоа го задржува играчот анонимен, без разлика колку пати игра лото онлајн. Некои обложувачи не знаат како да направат депозити со припејд картички преку Интернет во онлајн лотарија. За среќа, процесот е едноставен и секој може да се коцка со Paysafecard ако ги следи чекорите подолу.

 1. Пријавете се со Paysafecard
 2. Купете припејд PIN кодови од овластен локален продавач на мало или онлајн трговец
 3. Најдете сајт за онлајн лотарија на Paysafecard и креирајте сметка
 4. Од нивните начини на плаќање, изберете Paysafecard
 5. Внесете го 16-цифрениот код на ваучерот на Paysafecard

Временска рамка на трансакцијата и такси

Трансакцијата ќе биде обработена веднаш и парите треба веднаш да се одразат на сметката на лото. Депозитите не се наплаќаат, но може да се примени надоместок за конверзија на валута (2%) доколку валутата што ја бара страницата за лотарија се разликува од онаа на ваучерот на Paysafecard.

Најдобрите локации за лотарија речиси и не наплаќаат за депозити. Лото играчите најверојатно ќе депонираат повеќекратно од 10 долари, па затоа едноставно ги комбинираат ПИН-кодовите за да ги задоволат нивните потреби. Со припејд ваучери може да се искористи процент од салдото од една шифра, а остатокот да се чува за идни плаќања.

Како да направите повлекување со Paysafecard

Плаќањата на лотаријата обично се вршат преку банкарска жица, но најновите локации за лото поддржуваат повлекувања со My Paysafecard. Еве како да го направите тоа.

 • Отворете ја сметката на My Paysafecard онлајн со истите ингеренции на локацијата на лотаријата
 • Отворете ја врската за исплата/кашување на лотаријата
 • Изберете Paysafecard како опција за повлекување
 • Наведете ја регистрираната адреса за е-пошта
 • Внесете ја сумата за повлекување

Играчите на Лото можат да повлечат која било сума помеѓу 20 и 1000 УСД на My Paysafecard. На износот може да влијаат и ограничувањата поставени од лотаријата. Надоместоците за обработка за конверзија на валута обично ги покрива операторот на лото. Целиот процес може да потрае околу 24 часа за да пристигнат средствата на сметката на My Paysafecard.

Корисникот може да направи уште еден онлајн депозит на лотарија или да го повлече салдото на банкомат со Paysafecard Mastercard. Коцкарите кои претпочитаат мобилни немаат за што да се грижат бидејќи Paysafecard работи на сите мобилни платформи.

Безбедност и сигурност во Paysafecard

Еден од најголемите предизвици со кои се соочуваат играчите на онлајн лото е да најдат безбедни начини на плаќање. Познавањето на карактеристиките што ги прават трансакциите безбедни е најважно. Познато е дека припејд ваучерите ги користат малолетни лица и корисници без банка.

Сепак, тие се некои од најбезбедните начини за трансакција со а сајт за лотарија онлајн. Корисниците избираат од претходно дефинираните вредности и ги користат деталите на картичката за да платат лото тикети. Употребата е позастапена во светот на коцкањето бидејќи обложувачите ја ценат својата приватност повеќе од која било друга публика.

Нивото на безбедност на користење на Paysafecard за депозити и повлекувања на лотарија е неспоредливо. Клиентите не треба да ги изложуваат своите банкарски или картички детали кога купуваат припејд PIN код од локалните продавници. Бидејќи е ваучер, ги чува доверливите податоци безбедни, чувајќи го лото играчот анонимен.

Имајќи предвид дека највисоките ваучери чинат 100 долари, износот што може да се изгуби во неверојатен случај на измама не е премногу голем. Преку Paysafecard, корисниците можат да ја потврдат својата финансиска историја и да вршат анонимни плаќања со QR кодови.

Опции за корисничка поддршка на Paysafecard

Решението за плаќање можеби е фантастично, но ако е тешко да се достигне поддршката за корисници, многумина ќе ја избегнуваат услугата. Paysafecard ги третира своите клиенти со најголема почит бидејќи деловниот успех зависи од клиентелата.

Одличната услуга за клиенти е за вреднување на времето на клиентот, третирање со нив со пријатен став и нудење корисни ресурси. Наместо само да ги исполни очекувањата, Paysafe Group има за цел да ги подигне работите на повисоко ниво со тоа што ќе се погрижи корисниците да имаат одлично искуство. Како такви, тие ги отворија следните канали за комуникација:

 • Разговор во живо: Тоа е автоматизиран систем за пораки каде клиентите ги поднесуваат своите прашања и добиваат одговори од Лара, виртуелниот асистент (бот). Лара нуди инстантна поддршка во секое време и секој ден.
 • Центарот за помош: Во овој дел се наоѓаат многу информации за Paysafecard. Исто така, постои пребарувач за да се наведат конкретни прашања.
 • Телефонска линија за услуги: За секој регион/земја има телефонски број за итни прашања. Може да се наплаќаат по локални тарифи.
 • Формулар за контакт преку Интернет: Овде, клиентот ги испраќа своите прашања за услугата и ги пополнува информациите во процес чекор-по-чекор. Барањата се решаваат во рок од 24 часа.

Бидејќи Paysafecard е мултинационална компанија, поддршката за корисници е достапна на 29 јазици, меѓу кои англиски, шпански, руски, арапски, дански, грчки, германски и португалски.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)