Комплетна листа на 10 Revolut локации за лотарија 2024

Revolut е фирма за финансиска технологија со седиште во Лондон, Англија. Николај Сторонски и Влад Јаценко го основаа начинот на плаќање во 2015 година. Тој обезбедува дебитни картички, виртуелни картички, криптовалути и други услуги преку своите сметки. Компанијата брзо се развиваше и се етаблира меѓу водечките играчи во онлајн плаќањата на лотарија. Собра милиони корисници кои секојдневно го користат начинот на плаќање. Ова му донесе проценка од 1,7 милијарди долари, рангирајќи го меѓу најголемите светски еднорози за финансиско производство. Згора на тоа, заклучно со 2021 година, компанијата имаше над 2000 вработени.

Комплетна листа на 10 Revolut локации за лотарија 2024
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
Fact CheckerSamuel OseiFact Checker

За Revolut

Меѓу најпопуларните карактеристики на начинот на плаќање е можноста да има различни валути на сметката на корисникот, што значи дека тој може да избере дали да плати во GBP, EUR, USD или која било од другите 28 валути што услугата моментално ги поддржува, вклучувајќи ги и криптовалутите. Откако корисниците ќе го потврдат својот идентитет, тоа е релативно лесна процедура.

Има над 18 милиони лични корисници во над 30 земји, вклучувајќи ги САД, Јапонија и Австралија. Ова се преведува на повеќе од 30 различни валути во апликацијата. Има мобилна апликација за проектирање и следење на трошоците по категорија, трговец и земја. Корисниците исто така можат да ја користат програмата за да воспостават ограничувања за трошење.

Како да направите депозит со Revolut

На метод за плаќање соработуваше со некои од најголемите даватели на онлајн лотарија, кои побрзаа да ја прифатат како опција за плаќање. Обложувачите може да нарачаат картичка Revolut за користење за разни онлајн трансакции или можат да продолжат да ја користат дигиталната форма на нивната картичка веднаш од нивниот телефон.

Постапката за правење метод за депонирање на Revolut на лотарија преку Интернет е јасна. За почеток, треба да се бара казино што прифаќа кредитни картички како начин на плаќање. Во зависност од премиум пакетот што некој сака да се придружи, може да има такси поврзани со регистрирање сметка. Корисниците, од друга страна, бараат само основниот пакет на сметки за да направат депозити кај кој било оператор на онлајн лотарија. Овој пакет е достапен без трошоци.

Депонирање преку апликација

За да се приклучи на Revolut, корисникот мора прво да ја преземе апликацијата. Тие потоа ќе го внесат својот телефонски број, ќе создадат лозинка и потоа ќе го потврдат својот идентитет користејќи ја шестцифрената шифра доставена до нивниот телефон. Но, корисниците треба да го потврдат својот идентитет со давање на нивното официјално име, датум на раѓање, домашна адреса и е-пошта пред да надополнат 10 долари или повеќе.

Надополнувањето на сметката може да се направи со поврзување со друга постоечка банкарска сметка на истиот корисник и внесување на информациите за кредитната картичка. Имено, корисникот може да избере помеѓу обична или премиум сметка се додека ја плати потребната наплата. Дополнително, од нив ќе се бара да дадат селфи фотографија и чиста копија од лична карта или пасош поради доказ за идентитетски причини.

Компатибилноста на Revolut со VISA и MasterCard е една од неговите најпривлечни карактеристики. Бројот на онлајн лотарија кои го прифаќаат Revolut како начин на плаќање расте секој ден, давајќи им на гејмерите дополнителни опции за избор. За да направат директен депозит користејќи Revolut, играчите одат во делот за плаќање на нивната веб-страница и ја избираат картичката Revolut.

Плаќање со VISA/MasterCard

Дополнително, тие можат да изберат VISA или MasterCard како начин на плаќање доколку се поврзани со нивната сметка на Revolut. Внесете го износот на депозитот, бројот на корисничката картичка, името и CVC-кодот. Пред да направите било каков трансфер на пари, треба да проверите дали има минимален услов за депозит. Откако корисникот ќе ја потврди трансакцијата, ќе има кредит на Revolut за користење во онлајн казина. Корисниците можат да ги заменат своите валути за Bitcoin, Litecoin, Ethereum, Bitcoin Cash или XRP на оваа размена на криптовалути.

Како да направите повлекување со Revolut

Додека го користат начинот на плаќање на повеќето сајтови за онлајн лотарија, корисниците треба да вложуваат депозити во Revolut Payments за да можат да пристапат и да се повлечат преку истиот систем. Така, корисниците кои планираат да го користат овој метод за исплати на лотарија мора да се придржуваат до истиот начин на плаќање за депонирање.

Времето за исплатите на лотаријата на некои сајтови за онлајн лотарија не е моментално. Но, корисниците сè уште можат да ги најдат оние сајтови за онлајн лотарија што им дозволуваат да заработат во истиот ден. Неколку сајтови вршат безбедносни проверки за да се осигураат дека средствата се исплаќаат на вистинските сметки.

За да се повлечат, корисниците го наоѓаат делот „Касиерка“ на страницата за онлајн лотарија. Потоа го избираат Revolut како метод за повлекување. И конечно, внесете ги деталите за картичката Revolut и завршете ја трансакцијата. Повлекувањето главно трае од три до шест работни дена. Некои казина, сепак, дозволуваат моментално повлекување на повлекувањата со Revolut. Имаат дополнителни услови кои треба да се исполнат. Покрај тоа, корисниците кои се претплатиле на премиум пакети имаат поголема веројатност да имаат корист од оваа опција.

Надоместоци за повлекување

При повлекување пари од онлајн лотарија сајтови над одреден лимит, има такса од 2%. Повлекувањата до 200 американски долари се бесплатни, по што се наплатуваат со надомест од 2 проценти. Провизија има и 0,5 отсто за трансакции кои го надминуваат месечниот лимит од шест илјади евра во сите валути. Со користење на картичката Revolut, повлекувањата од банкомати се бесплатни во повеќето региони, така што нема да има преголеми трошоци за корисниците.

Безбедност и безбедност во Revolut

Revolut е добро познат по своите безбедносни мерки за своите корисници. Начинот на плаќање им дава на корисниците целосна контрола врз нивните финансии за да можат да ги видат сите појдовни и сите сомнителни трансакции. Згора на тоа, за корисниците поврзани со Visa и MasterCard, таа ги има сите нивни дополнителни безбедносни мерки. Корисниците исто така се заштитени од измами додека го користат начинот на плаќање бидејќи можат да ги замрзнат своите картички и да контактираат со службата за корисници преку разговор во живо или автоматизирана телефонска линија за блокирање картички. Тие исто така можат да ги замрзнат своите картички.

Начинот на плаќање е популарен бидејќи користи алгоритми за откривање каква било активност што вклучува измама или друго незаконско однесување. За разлика од другите банкарски системи, нивните алгоритми автоматски ги суспендираат сметките додека некој од нивните агенти за усогласеност не може да ја процени ситуацијата.

Давателот има банкарска лиценца од Европската централна банка и аплицирал за банкарска лиценца во ОК. Тоа е целосна банка во некои други земји, но не во ОК, а тоа значи дека начинот на кој се заштитуваат готовината на корисниците е различен во споредба со банките на високо улица и другите дигитални банки. Но, корисниците треба да бидат свесни дека во случај на несолвентност на Revolut, тие ќе можат да ги бараат своите средства од оваа сегрегирана сметка во друга банка, каде што средствата на клиентите се заштитени.

Опции за поддршка на клиенти на Revolut

Лесно е да стапите во контакт со Revolut бидејќи тие многу ги ценат своите клиенти. Поддршката за корисници е достапна 24/7. Сепак, корисниците кои имаат премиум пакети добиваат приоритетна поддршка. Услугата за корисници на Revolut е достапна во апликацијата. Сè што треба да направите е едноставно да ја допрете иконата за помош и да кликнете на огромниот прашалник во балонот.

Ова го претставува делот ЧПП за помош за мали проблеми. Големите проблеми може да бараат од нив да стапат во контакт со поддршката за корисници. Може да се побара разговор во реално време со претставник за услуги на клиентите на нивната веб-локација, или тие можат да му се јават.

Корисниците исто така можат да ги блокираат своите картички со повикување на автоматизираната телефонска линија или во апликацијата во секое време. Бројот им помага привремено да ја блокираат картичката во случај да има потреба, а нуди и снимени информации. Нивните страници на социјалните мрежи исто така ќе бидат многу корисни за корисниците.

Дополнително, корисниците можат да користат трета страна, Resolver. Тоа е бесплатна услуга за решавање поплаки што ги поврзува британските клиенти директно во контакт со сите даватели на услуги за клиенти кои потоа можат да ги решат нивните проблеми. Поддршката е достапна за Revolut, каде што на корисниците им ги обезбедуваат сите потребни информации потребни за покренување и управување со кој било проблем.

Контакт информации

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)