Комплетна листа на 10 Skrill локации за лотарија 2024

Како популарен онлајн евалет, Skrill продолжува да привлекува потрошувачи кои бараат ефтин начин за пренос на пари на Интернет. Со само неколку кликања, купувачот може да депонира и дисперзира средства преку давателот на плаќања, кој сега е еден од водечките платежни услуги низ целиот свет.

За peer-to-peer, електронски трансфери, веб-локацијата и апликацијата обезбедуваат широка функционалност. Целосно лиценциран во областите на работа, Skrill ја користи моќта на онлајн пристапот за да создаде лесен за употреба, интуитивен евалет за секојдневните корисници на интернет.

Комплетна листа на 10 Skrill локации за лотарија 2024
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
Fact CheckerSamuel OseiFact Checker

Во 2001 година, Skrill започна во Обединетото Кралство како Moneybookers. Оттогаш, сопственоста се промени неколку пати. Во 2007 година, Investcorp ја купи компанијата ewallet. До 2015 година, Optimal pays плати 1,1 милијарди евра за фирмата. Optimal Payments го смени своето име во Paysafe Group, а исто така го смени името на Moneybookers во Skrill.

За корисниците на Skrill, лесно е да се депонираат средства во сметка. Услугите на платформата се достапни преку официјалната веб-страница или мобилната апликација. Достапна и во Android и во iOS, мобилната апликација бара од корисникот да ја преземе апликацијата на паметен телефон. Пред да испратат пари, потрошувачите мора да се регистрираат за да основаат сметка.

Регистрирајте се

Како искусен давател на онлајн финансиски услуги, Skrill им овозможува на регистрираните корисници да префрлаат пари на глобално ниво. Корисничка сметка е дигитален паричник, каде што тој депонира пари користејќи банкарски трансфери, кредитни/дебитни картички или други сметки на е-паричник. Бесплатно е да се регистрирате. Само пристапете до официјалната веб-страница на Skrill за да го најдете и кликнете на копчето „Регистрација“.

Откако ќе ја потврди својата адреса на е-пошта, корисникот мора да обезбеди дополнителни информации, вклучувајќи име, телефонски број и земја на живеење. По изборот на избраната валута, регистрантите ќе потврдат дека адресата на е-пошта работи. Skrill ќе испрати е-пошта врска за да ја потврди адресата на е-пошта.

Изборот на силна лозинка помага да се зачува безбедносната сметка на корисникот Skrill. Веб-страницата бара најмалку осум знаци, вклучувајќи најмалку еден број, една азбука со голема буква и еден единствен знак за да се увери дека лозинката ги исполнува безбедносните параметри на веб-локацијата.

По читањето на условите за користење, корисникот едноставно кликнува на копчето „Регистрирај се“ за да премине на следниот чекор, кој вклучува пополнување формулар, кој бара од регистрантите да внесат домашна адреса, датум на раѓање и други лични податоци за идентификација.

Како да направите депозит

Skrill нуди различни начини за депонирање средства. Имајте на ум дека платформата има минимален услов за депозит од 50 УСД и максимална капа за депозит од 20.000 УСД месечно.

Трансфер со Skrill

Корисниците можат да префрлаат пари од банкарска сметка. Исто така, постои опција за брз трансфер, која му овозможува на клиентот да ги внесе деталите за банкарската сметка во евалетот за непосреден пристап до средствата. Во спротивно, трансферот на средства од банка може да потрае неколку дена. Давателите на трансфери, како што се WebPay и UPI, исто така нудат беспрекорен начин за корисниците да финансираат сметка на Skrill.

Евалет

Paysafecards и Neteller се опции за евалет што им се нудат на корисниците за инстант трансфер на пари на платформата Skrill. Клиентите исто така може да префрлаат средства од друга сметка на Skrill за да депонираат пари.

Даватели на готовина

Во зависност од областа на живеење, локалните начини на плаќање, како што се Pago Efectivo, Banorte, ServiPage и Boleto, нудат опции за депозит во готовина за сметка на Skrill.

Криптовалута

Од 2018 година, Skrill им дозволува на клиентите да префрлаат криптовалути за да финансираат сметка, вклучувајќи Bitcoin и Bitcoin Cash. Апликацијата Bitcoin го олеснува трансферот на дигитални валути до Skrill.

Трансфер на средства

По регистрирањето на сметка и депонирањето средства, префрлањето пари со Skrill е едноставен процес. Потрошувачот може да се најави на сметка на официјалната веб-локација или преку мобилната апликација со внесување детали за сметката.

За да започнете трансфер на средства, пристапете до менито за да кликнете на копчето „Испрати пари“. Епалетот ги поттикнува корисниците да ги внесат информациите за примачот, вклучувајќи ја и адресата на улица и адресата на е-пошта.

Откако испраќачот ќе избере валута и износ за плаќање, може да ги потврди деталите за трансакцијата, да ги прифати условите за користење и да го заврши трансферот на пари. За корисниците на лотарија, Skrill изгради солидна онлајн репутација за беспрекорен трансфер на пари, што го прави купувањето билети брзо и едноставно.

Повлече пари

Откако ќе побарате средства повлекување, процесот може да потрае до 5 работни дена за да стигнат парите на банкарска сметка. Со пристап до менито „Повлекување“ на Skrill, корисникот кликнува на копчето „Повлечете сега“ под опцијата „Банкарска сметка“ на веб-локацијата.

Откако потрошувачот ќе ја внесе саканата сума, тој мора да кликнете на копчето „Следно“ за да ги видите минималните и максималните износи за повлекување дозволени за сметката. Ограничувањата за повлекување може да варираат од сметка до сметка, во зависност од износот на пари достапни на сметката, дали сопственикот на сметката има статус на ВИП или други одлучувачки фактори.

Откако ќе се појави страницата со информации за повлекување, сопственикот на сметката го финализира повлекувањето со кликнување на „Потврди“. Трошоците за такси за повлекување се достапни за имателите на сметките да ги видат на страницата за такси на Skrill и во делот „Повлекување“ на сметката.

Повлекувањето средства преку мобилната апликација е слично, овозможувајќи им на корисниците опција да бараат средства со само неколку кликања за да го потврдат износот, видот на валутата и примањето банкарска сметка.

Безбедност

Skrill е овластен да работи во различни нации ширум светот. Регулирана од FinCEN во Соединетите Американски Држави и FCA во Обединетото Кралство, платформата се придржува до строгите финансиски регулаторни барања, вклучително и обезбедување силна безбедност за заштита на сметките на клиентите.

Корисниците треба да потврдат дека веб-локацијата на која пристапуваат е всушност официјалната страница на Skrill, а не клонирана страница. Проверете ја URL адресата на врвот на страницата и потврдете дека катанецот на DigiCert Inc. е видлив за да се обезбеди безбедна финансиска трансакција. Компанијата работи од 2001 година и има изградено солидна онлајн репутација за безбедност и безбедност.

Поддршка за корисници

Skrill нуди голем број опции за поддршка на клиентите. Корисниците може да контактираат со Skrill по телефон. Практични претставници за поддршка на корисниците се достапни за да одговорат на прашања и да понудат насоки за користење на платформата.

Клиентите може да испратат порака до Skrill со кликнување на копчето „Испрати порака“ на веб-локацијата за да добијат писмен одговор. Пристапот за поддршка е исто така лесно достапен преку опцијата за разговор на веб-локација.

  • Телефонска поддршка - 855-719-2087

Повеќе од една деценија, Skrill прерасна во гигант за финансиски услуги. Со обезбедување пристап до високо интуитивна платформа за трансфер на пари преку Интернет, компанијата изгради силна репутација.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)