Најновиот Лотарија Резултати во 2024

Резултатите од лото се дел од патувањето на играње лотарија. И покрај тоа што не е крајот на патот, тоа е дефинитивно највозбудливиот дел од процесот. Резултатите од Лото ги покажуваат најновите бројки кои биле извлечени за одредено лото. Ако игравте на лото и извлечените броеви се поклопуваат со вашите избрани броеви, вие добивате! Затоа е важно да се знаат свежите резултати од лото кога станува збор за игрите на лотарија. Овде ви ги даваме најновите податоци за најновите цртежи.

Видете ги сите резултати од онлајн лотариите како: Кеш за живот, Ел Гордо, Еуроџекпот, Еуромилионс, Лото 6/49, МегаМилиони, Мега-Сена, ОЗ Лото, Пауербол, СуперЕналото
Среќно и се надевам дека тоа е вашиот среќен ден!

Мега Милиони е една од најголемите и најпопуларните лотарии во Америка. Се нуди во 45 американски држави, а исто така и на американските Девствени острови и округот Колумбија. Лотаријата, управувана од конзорциум од 12 лотарии, рекламира минимум џекпот од 40 милиони долари, кој се исплаќа во 30 годишни инструменти кои растат за 5% секоја година. Ова не важи ако опцијата за готовина ја избере победникот.

Прикажи повеќе

Ова е една од најомилените американски лотарии достапна во 45 држави. Се игра и во областа Колумбија, Американските Девствени Острови и Порторико. Него го води непрофитното тело Здружение на повеќедржавни лотарии. Лотаријата започна во 1992 година. Тогаш, ждрепките се случуваа двапати неделно.

Прикажи повеќе

Ова можеби не е првичното име што некој го спомнува кога ќе го прашаат за големи лотарии, но тоа ќе биде првото име на кое некој во Шпанија ќе помисли. Ова е најголемата лотарија во светот во однос на вкупните исплатени парични награди. Ел Гордо значи „дебелиот“. Ова започна како прекар за првата (најголемата) награда, но подоцна стана референца за целата лотарија.

Прикажи повеќе

EuroMillions е транснационална лотарија која обединува играчи од десет европски земји. Беше лансиран на 7 февруари 2004 година. Франција, Шпанија и Велика Британија учествуваа во првото извлекување шест дена подоцна. Останатите членови се приклучија на ждрепката што се одржа во октомври истата година.

Прикажи повеќе

Ова е џекпот на група од 18 земји што се игра преку границите на сите овие земји. Воведен е во 2012 година и продолжува да привлекува интерес од се повеќе земји во Европа. За да ја добијат оваа лотарија, играчите треба да одберат пет точни избори од тенџере со 50 и два дополнителни броеви од друга лотарија.

Прикажи повеќе

Попознато како Италијанското лото, SuperEnaLotto е една од најголемите лотарии во светот. Има огромни џекпот и е меѓу лотариите со најмали шанси. Се извлекува секој вторник, четврток и сабота во 20:00 часот во Италија од декември 1997 година.

Прикажи повеќе

Мегасена е бразилско лото кое им овозможува на играчите избор од 60 броеви. Победниците со сите шест броеви добиваат џекпот. Понатаму, победата со пет броеви се нарекува „Квина“, а победата со четири броеви е „Квадра“. Мегасена се извлекува два пати неделно во среда и сабота. Тоа е популарно лото добро познато по поголеми шанси и евтини билети.

Прикажи повеќе

Лото 6/49 е најдобрата модерна лотарија во Канада. Тој беше воведен во 1982 година од страна на Интерпровинциската лотарија корпорација, тело кое ја администрира до денес. Тоа беше првата канадска лотарија која им овозможи на ловците на среќа сами да избираат броеви. Моделот подоцна беше прифатен од сите други национални лотарии.

Прикажи повеќе

10e Lotto Results

Претворете ги соништата во броеви на лотарија
2022-04-26

Претворете ги соништата во броеви на лотарија

Некои луѓе би можеле да речат дека победата е целата поента на животот. Преку чиста среќа, паметно работење или напорна работа, тие сè уште се сметаат за победа во нивните книги.

Како победниците на лотарија ги трошат своите пари?
2022-04-19

Како победниците на лотарија ги трошат своите пари?

Сонот да се постигне голема победа обично е жив кај повеќето играчи на лотарија. Иако целта може да биде донекаде пресилен, таа често се манифестира кога најмалку се очекува. Како резултат на тоа, секој играч секогаш треба да има план како да потроши добивка на лотарија, само во случај да се јави Лејди Лак.

Најмладите добитници на лотарија на сите времиња
2022-04-12

Најмладите добитници на лотарија на сите времиња

Додека повеќето добитници на лотарија со големи пари обично се стари луѓе, неколку млади играчи исто така ги освоија главните награди. Оваа статија истражува во животот на најмладите добитници на лотарија на сите времиња, нивните парични награди и каде се тие денес.

Различни начини за проверка на резултатите од лотаријата

Различни начини за проверка на резултатите од лотаријата

Дали со нетрпение чекате да проверите дали сте го постигнале џекпотот на лотаријата? Се прашувате како да дознаете дали вашите среќни броеви се совпаѓаат со добитната комбинација? Не барајте понатаму! Во оваа статија, ќе истражиме различни начини за проверка на резултатите од лотаријата за да заштедите време и брзо да дознаете дали сте победник.

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)