Резултат на EuroMillions

EuroMillions е транснационална лотарија која обединува играчи од десет европски земји. Беше лансиран на 7 февруари 2004 година. Франција, Шпанија и Велика Британија учествуваа во првото извлекување шест дена подоцна. Останатите членови се приклучија на ждрепката што се одржа во октомври истата година.

Целта на лотаријата е да се поврзат пет броја од еден до 50 и два броја „среќна ѕвезда“ од друг лонец со 12. Извлекувањата на лотаријата се случуваат секој вторник и петок во 20:45 часот по средноевропско време. Резултатите се објавуваат по завршувањето на ждрепката и на независните и на поврзаните веб-страници.

Има дополнителни услови за игра кои се разликуваат од земја до земја. Тоа може да влијае на цената на билетот и на начинот на кој се обработуваат добивките. Сите добивки, на пример, се ослободени од данок, освен во Швајцарија, Шпанија и Португалија. Фиксната цена на билетот исто така може да се промени во зависност од валутата на земјата на живеење на играчот.

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherPriya PatelResearcher
About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)