Резултат на OZ Lotto

Оз Лото е огромна национална лотарија во Австралија. Тоа е администрирано од Lotterywest во Западна Австралија и Tatts Group во остатокот од земјата. Оваа популарна лотарија постои од 1994 година. Лотаријата растеше и во бројот на играчи и во големината на џекпот со текот на времето. Билетите се продаваат по пријателски 1,10 долари плус провизија на агентот.

Лотаријата бара од играчите да извлечат девет броеви од тенџере со 45. Џекпотот (прва дивизија) се добива со усогласување на седум броеви од извлекувањето. Дополнителни награди се добиваат кога некој има соодветни броеви кои не се доволни за да се добие џекпот плус дополнителните броеви (преостанатите два од деветте избори).

Извлекувањето на Оз Лото се врши секој вторник во точно 20:30 часот AEST. Добитниците на џекпот ја делат наградата, која започнува од 2 милиони долари и може да достигне над 50 милиони долари.

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherPriya PatelResearcher
About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)