Резултат на Powerball

Ова е една од најомилените американски лотарии достапна во 45 држави. Се игра и во областа Колумбија, Американските Девствени Острови и Порторико. Него го води непрофитното тело Здружение на повеќедржавни лотарии. Лотаријата започна во 1992 година. Тогаш, ждрепките се случуваа двапати неделно.

Трет ден беше додаден во август 2021 година за да се доведат деновите за извлекување во понеделник, среда и сабота, а сето тоа е направено во 23 часот по источно време. Тие се случуваат во Universal Studios, Орландо, чии домаќини се Мишел Лајлс, Лора Џонсон и Сем Арлен. Керол и Компани ги ревидираат ждрепките.

Играчите победуваат со добивање на пет точни избори од тенџере со 69 бели топки плус една „Powerball“ од торба со 26. Минималната добивка што се рекламира за Powerball е 20 милиони долари што се плаќа на 30 рати. Сепак, играчот може да се одлучи за паушална исплата. Џекпотот на Powerball од 1,586 милијарди долари во 2016 година беше најголемиот во историјата на лотаријата. Беше поделен на три билети.

Flag

Врвни казина

mk Country FlagCheckmark

TheLotter

mk Country FlagCheckmark
BonusМесечни белешки!
Show less...Прикажи повеќе
Добијте го бонусот
 • ВИП клуб попуст
 • Повеќејазичен
 • Достапна е светска лотарија
Show less...
Прикажи повеќе
 • ВИП клуб попуст
 • Повеќејазичен
 • Достапна е светска лотарија

TheLotter, број на лиценца: MGA/CRP/402/2017, е во сопственост и управувана од Lotto Direct Limited, регистарски број: C77583. Оваа компанија е лиценцирана и регулирана од страна на Органот за игри на среќа на Малта. Ова значи дека владата на Малта внимава на TheLotter за да се увери дека сите нејзини операции се легални и над одборот. Основана во 2002 година, TheLotter е независна услуга за купување билети, со над 20 меѓународни канцеларии.

  Обезбедувачот на онлајн лотарија е основан во 2016 година и е во сопственост и управуван од Lottomatrix Ltd., британска корпорација. Тој е лиценциран од Комисијата за коцкање на Обединетото Кралство со регистарски број C73232 во Обединетото Кралство.

  Bonus50 бесплатни вртења со депозит
  Show less...
  Прикажи повеќе

   AgentLotto, компанија број 157283, е меѓународно лиценцирана услуга за коцкање. Платформата им овозможува на играчите да купуваат билети за државни лотарии во различни земји. AgentLotto е бренд на Agento NV, официјално регистриран во Abraham de Veerstraat 9, Курасао. Како сопственик на AgentLotto, Agento NV, работи според лиценца издадена од Владата на Курасао, под-лиценца број GLH-OCCHKTW0705252017. Лиценцата му дозволува на Agento NV да врши каква било активност поврзана со лотарии десет години откако AgentLotto започна онлајн.

    LotteryWorld, лиценца број 153264, е јавно друштво со ограничена одговорност според законот Курасао. Тоа го олеснува купувањето на лотарија преку Интернет. LotteryWorld е основан во Курасао, со регистрирани канцеларии на булеварот Emancipatie 31, Вилемштад.