Резултат на SuperEnalotto

Попознато како Италијанското лото, SuperEnaLotto е една од најголемите лотарии во светот. Има огромни џекпот и е меѓу лотариите со најмали шанси. Се извлекува секој вторник, четврток и сабота во 20:00 часот во Италија од декември 1997 година.

Извлекувањето избира шест добитни броеви од тенџере со 90. Играчите со сите шест броеви го добиваат џекпотот. Исто така, постои категоризација на пет комбинации кои можат да ги освојат наградите за второто место на играчите. Оние кои имаат извлечен број како „радосен број“ добиваат поголеми награди за второто место. Овие додатоци го прават SuperEnaLotto многу популарен ширум светот.

Лотаријата презеде од ЕнаЛото во 1997 година. Првото постоеше во земјата од 1950-тите. Тој го исплати најголемиот џекпот од 248 милиони долари во 2010 година, кој го добија 70 победници. Лотото исто така плати 233,8 милиони долари во 2019 година. Во 2009 година беше исплатен џекпот со еден билет од 205 милиони долари.

Flag

Врвни казина

mk Country FlagCheckmark

TheLotter

mk Country FlagCheckmark
BonusМесечни белешки!
Show less...Прикажи повеќе
Добијте го бонусот
 • ВИП клуб попуст
 • Повеќејазичен
 • Достапна е светска лотарија
Show less...
Прикажи повеќе
 • ВИП клуб попуст
 • Повеќејазичен
 • Достапна е светска лотарија

TheLotter, број на лиценца: MGA/CRP/402/2017, е во сопственост и управувана од Lotto Direct Limited, регистарски број: C77583. Оваа компанија е лиценцирана и регулирана од страна на Органот за игри на среќа на Малта. Ова значи дека владата на Малта внимава на TheLotter за да се увери дека сите нејзини операции се легални и над одборот. Основана во 2002 година, TheLotter е независна услуга за купување билети, со над 20 меѓународни канцеларии.

  Обезбедувачот на онлајн лотарија е основан во 2016 година и е во сопственост и управуван од Lottomatrix Ltd., британска корпорација. Тој е лиценциран од Комисијата за коцкање на Обединетото Кралство со регистарски број C73232 во Обединетото Кралство.

  Bonus50 бесплатни вртења со депозит
  Show less...
  Прикажи повеќе

   AgentLotto, компанија број 157283, е меѓународно лиценцирана услуга за коцкање. Платформата им овозможува на играчите да купуваат билети за државни лотарии во различни земји. AgentLotto е бренд на Agento NV, официјално регистриран во Abraham de Veerstraat 9, Курасао. Како сопственик на AgentLotto, Agento NV, работи според лиценца издадена од Владата на Курасао, под-лиценца број GLH-OCCHKTW0705252017. Лиценцата му дозволува на Agento NV да врши каква било активност поврзана со лотарии десет години откако AgentLotto започна онлајн.

    LotteryWorld, лиценца број 153264, е јавно друштво со ограничена одговорност според законот Курасао. Тоа го олеснува купувањето на лотарија преку Интернет. LotteryWorld е основан во Курасао, со регистрирани канцеларии на булеварот Emancipatie 31, Вилемштад.