Extra 5 Lottery Results

Грција Екстра 5 лотарија се игра секој ден во неделата, два пати на ден во 15 часот и 19 часот, по Атина време. Основана во 2002 година, таа е многу сакана игра во Грција и на глобално ниво.

Тоа е едноставна игра која бара од играчите да изберат пет броеви од еден до 35 базен. Дополнителна 5 лотарија чини само 0,50 евра за шанса да го освоите поставениот џекпот од 50.000 евра за усогласување на сите пет броеви. Играчите во и надвор од Грција можат да ја играат оваа игра.

Продажбата на билетите запира еден и пол час пред времето на извлекување, а резултатите се објавуваат еден час по секое извлекување. Играчите можат да ги видат резултатите на официјалната веб-страница на ОПАП или на веб-страницата на која се играше играта.

Потребно е да се побараат награди во рок од три месеци од извлекувањето со приложување на билетот. Наградите може да се бараат во продавниците на ОПАП или во овластени банки доколку се во Грција; во спротивно, веб-локацијата на играчот ќе ги детализира сите процедури за побарување.

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherPriya PatelResearcher
About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)